Poznejte přírodní krásy Anglie, Durdle Door, Old Harry Rocks s ochutnávkou města Londýn a dalších 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
10 369 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
7 999 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
7 999 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Poznáte bohatou historii významných anglických měst a památek a navštívíte římské lázně v městečku Bath. Dále se projdete po pobřeží Jurassic, poplavíte se lodí po Temži k parku Greenwich a zastavíte se u Old Harry Rocks a vápencového oblouku Durdle Door.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den - Londýn

V ranních hodinách příjezd do centra Londýna, kde prohlídku začnete u staleté pevnosti Tower, která je místem, kde jsou uloženy královské korunovační klenoty. Můžete se tu setkat s „Beefeatry“ strážci pevnosti nebo navštívit muzeum zbraní. Dále máte možnost prohlédnout si zblízka symbol Londýna Tower Bridge nebo navštívit křižník HMS Belfast. Dále budete pokračovat v pěší prohlídce k Southwarské katedrále, kolem divadla Globe (místo, kde působil W. Shakespeare) až ke katedrále sv. Pavla.

Pěšky se dostanete ke Covent Garden a centrum Londýna zakončíme na Trafalgar Square. Odpoledne vás čeká plavba lodí po Temži z části Westminster až na Greenwich, kde budete mít možnost shlédnout loď Cutty Sark, The Old Royal Naval College, Maritime museum a národní observatoř, kudy prochází nultý poledník. Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

3. den - Old Harry Rocks, Jurassic

Po snídani se vydáte na netradiční pobřeží Anglie. První zastávka bude u křídových útvarů Old Harry Rocks. Jsou nejvýchodnějším bodem Jurského pobřeží, které je od roku 2001 zapsáno na seznamu světovém dědictví UNESCO. Vznik názvu vysvětluje legenda, podle které samotný ďábel (nazývaný Old Harry) spal na skalách. Další legenda vykládá původ názvu podle piráta Harryho Paye z Poolu, který zdejší skály užíval jako skrýš kontrabandu.

Dále budete pokračovat k přírodnímu vápencovému oblouku Durdle Door na pobřeží Jurassic poblíž Lulworth v Dorsetu v Anglii. Čeká vás procházka po pláži a osobní volno. Den zakončíte v malém přístavním letovisku West Bay na pobřeží kanálu Anglie v Dorsetu v Anglii. Těšit se můžete na procházku tímto krásným přístavním městem a budete mít vyhrazen prostor na osobní volno. Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

4. den - Glastonbury, Bath

Po snídani se zastavíte v Glastonbury, kde se nachází ruina kláštera z roku 712, který zanikl v rámci rušení anglických klášterů v 16. století. Dále se tu nachází kostel Jana Křtitele z 15. století. Nedaleko města, u vesnice Pilton, se koná hudební festival Glastonbury, který svůj název dostal podle města. Po prohlídce se přesunete do městečka Bath, které je proslulé známými lázněmi napájenými třemi horkými prameny. Čeká vás prohlídka města včetně římských lázní. Večer odjezd na hotel.

5. den - Oxford

Po snídani odjedete do Oxfordu, kde proběhne celodenní prohlídka nejstaršího anglického univerzitního města. Podle času a dostupnosti budete mít možnost navštívit Christ Church College. Zdejší slavná jídelna inspirovala tu filmovou ze snímku o čaroději Harry Potterovi. Dále se můžete těšit na prohlídku oxfordských kolejí. Toto univerzitní městečko nabízí i další významné památky, jako například Carfax Tower, Radcliffe Camera nebo Most vzdechů (anglicky Bridge of Sights). V Oxfordu budete mít vyhrazeno osobní volno k nákupům nebo procházkám kolem místních kolejí. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

6. den - Příjezd do ČR

V odpoledních hodinách příjezd do ČR.

Cena obsahuje

doprava autobusem
3x ubytování v hotelu*** s vlastní koupelnou
3x kontinentální snídaně
trajekt (Calais - Dover a zpět)
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa včetně parkování 5 £ /os./noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...