Švýcarsko s výletem do Chamonix a lanovkou k masivu Mont Blanc 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
10 999 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
7 499 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
7 499 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Švýcarsko, nepřekonatelně nádherná země tisíce jezer. Navštívíte významná města, poplavíte se výletní lodí nádhernou horskou krajinou, zastavíte se u Rýnských vodopádů nebo se zamilujete do pohádkového hradu Chillon.

Program zájezdu

1. den - odjezd z ČR- vodopády

 • Odjezd z Ostravy v nočních hodinách přes Prahu a Německo.
 • Během odpoledne se zastavíte u impozantních Rýnských vodopádů v Schaffhausenu. Pozoruhodný je pohled na hrad Laufen, který se tyčí nad šumějícími vodopády. 
 • Večer se ubytujete v Einsiedeln.

2. den - Curych, Luzern, Luzernské jezero

 • Po snídani se vydáte do Curychu, který má pověst nejčistšího města Evropy. Drží si první místo mezi nejdůležitějšími obchodními centry, je totiž domovem nejvýznamnějšího trhu se zlatem a vzácnými kovy a má celosvětově největší burzu cenných papírů. Během prohlídky města navštívíte nejluxusnější nákupní třídu, nazývanou výkladní skříní Evropy, a to část Bahnhofstrasse. Proti tomuto luxusu jako protiklad uvidíte čtvrtě Niederdorf a Oberdorf, vaše zraky dále spočinou i na chrámech Grossmünster a Fraumünster (Chagallovy vitráže) a cukrárně Sprüngli.
 • Poté přejedete k Luzernskému jezeru (Vierwaldstättersee) a vydáte se na plavbu lodí nádhernou horskou krajinou do Luzernu. Prohlédnete si centrum města, kde uvidíte dřevěné mosty Kappelbrücke a Spreuerbrücke a starobylé domy uprostřed zachovaných hradeb.
 • Večer přejedete na hotel.

3. den - jezero Brienzersee, Bern, Gruyères

 • Vydáte se cestou po severním okraji Berner Oberland k jezeru Brienzersee a následně parním vlakem vyjedete na Brienzer Rothorn, který leží v nadmořské výšce 2 350 metrů. Z vrcholu zažijete nádherný výhled na jezero a okolní hory včetně Eigeru a Mönch Jungfrau.
 • Podél Thunersee se dostanete do hlavního města Bern. Bern je město situované vysoko nad řekou a z jeho pamětihodností uvidíte například monumentární dóm a renesanční kašny. Ke konci dne se zastavíte ve městečku Gruyères.
 • Večer přejedete na hotel.

4. den - Chamonix, Montreux/Vevey, Lausanne

 • Po snídani vás čeká jízda vysokohorskou krajinou do Chamonix, odkud dle zájmu vyjedete lanovkou k masivu Mont Blanc do výšky 3 842 m n. m. na Aiguille du Midi. Poté se zastavíte u jednoho z nejzachovalejších středověkých hradů Chillon u Ženevského jezera. Tento romantický hrad stojící na malém ostrůvku posloužil jako předloha hradu z animované pohádky Malá mořská víla Ariela, proto se stal oblíbeným místem turistů. Dále se zastavíte ve městě Montreux nebo Vevey a v podvečer se projdete historickým jádrem města Lausanne.
 • Večer se vrátíte na hotel.

5. den - Nyon, Ženeva

 • Po snídani se zastavíte v malebném městečku Nyon vystavěného na břehu Ženevského jezera. Poté vás čeká bohatá prohlídka Ženevy s podrobným výkladem. Přestože je Ženeva pouze středně velkým městem, je sídlem mnoha mezinárodních organizací jako je Organizace spojených národů nebo Červený kříž. Projdete se nejstarší částí města, po nábřeží i místními svěžími parky. Dále navštívíte některá muzea s volným vstupem nebo absolvujete plavbu po jezeře.
 • Večer odjedete zpět do ČR.

6. den - Příjezd do ČR

 • Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem
4x ubytování v hotelu**/***
4x snídaně
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa včetně parkování 3 € /os./noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...