Letecky za perlami severu - Petrohrad a Helsinky 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
18 359 Kč
16 523 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
15 999 Kč
14 399 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
15 999 Kč
14 399 Kč/osobu
Letecky
snídaně
Hotel

Zamiřte objevovat krásy carského Petrohradu, který je považován za jedno z nejkrásnějších měst Ruska, pyšnící se zejména velkolepými paláci. Cestou navíc poznáte skandinávskou kulturu a poklady finských Helsinek.

Program zájezdu

1. den - Odlet z ČR

 • Během dne odlet z Letiště Václava Havla.
 • Přílet do Helsinek a následně cesta nočním trajektem do Petrohradu. 

2. den - Rusko - Petrohrad I.

 • Po vylodení zamíříte objevovat poklady carského Petrohradu, druhého největšího města Ruska, čítajícího kolem 5 milionů obyvatel. Historické centrum tohoto města je zapsáno na seznamu UNESCO. Na jeho území se nachází například druhá největší katedrála světa - Katedrála sv. Izáka. Její interiér je zdoben mramorem a drahokamy a střecha je pokryta více než 100 kg zlata.
 • Ve večerních hodinách přijedete na hotel.

3. den - Rusko - Petrohrad II.

 • Budete pokračovat v objevování památek města, mezi které patří například barokní Zimní palác, ležící na břehu řeky Něvy. Tuto velkolepou stavbu Kateřina II. Veliká proměnila v rozlehlou galerii Ermitáž s expozicí dlouhou úctyhodných 10 km. V současnosti tak patří k největším a nejznámějším muzeím na světě.
 • Další významné památky, které navštívíte jsou mimo jiné Triumfální oblouk, postavený ze žuly po porážce císaře Napoleona v roce 1812, Alexandrův sloup, který je připomínkou vítězství Ruska nad Francií nebo muzeum na křižníku Aurora.
 • Ve večerních hodinách návrat na hotel.

4. den - Rusko - Petrohrad III.

 • Opět vás čeká výprava do města. Mezi další památky, na které se můžete těšit, patří Jantarová komnata, která se nachází v areálu Kateřinského paláce. Zdi této komnaty jsou vykládané pravým jantarem a zlatem, navíc je vybavena historickým nábytkem a čínským porcelánem.
 • Ve městě také stojí Katedrála sv. Petra a Pavla, která se pyšní nejvyšší pravoslavnou zvonicí na světě. Na tomto místě jsou pohřbeni významní ruští panovníci.
 • Ve večerních hodinách se vydáte nočním trajektem zpět do Helsinek.

5. den - Finsko - Helsinky

 • Po vylodění se vydáte za krásami hlavního města Finska. Uvidíte například Senátní náměstí, které je srdcem Helsinek. Dále se můžete těšit na na skále postavený Kostel na Temppeliaukio nebo Olympijský stadion, na kterém Emil Zátopek získal své tři zlaté medaile.
 • Navštívíte také skanzen na ostrově Seurasaari, na který je možno přejít po dřevěném mostě a nabízí pohled do tradičního finského způsobu života.
 • V odpoledních hodinách odjezd na letiště a přílet do Prahy na letiště Václava Havla.

Popis ubytování

Během plavby bduete ubytováni ve 2 - 3 lůžkových kajutách. V Petrohradu budete ubytování v hotelu FONTANKA*** se snídaní.

Cena obsahuje

zpáteční letenka (Praha – Helsinki a zpět)
plavba lodí do Petrohradu (plus kajuta)
2x ubytování v hotelu**/*** s vlastní koupelnou
2x kontinentální snídaně v hotelu
transfery
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa včetně parkování 3 € /os./noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...