Po stopách medvědů ve štýrské Medvědí soutěsce 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Zájezd do Rakouska: Medvědí soutěska
799 Kč/osobu
Autobus
bez stravy
Bez ubytování

Na většině území rakouského Štýrska se rozprostírá nádherná krajina. Nachází se tu národní park Gesäuse s příkrými skalisky a soutěskou, kterou protéká řeka Enns. Pokud jste milovníky příkrých srázů a řetězových překážek, je pro vás Medvědí soutěska tím pravým místem.

Program zájezdu

1. den - Mixnitz, Medvědí soutěska

Z ČR dojedete do rakouské vesničky Mixnitz ve Štýrsku, která leží v nadmořské výšce 447 metrů. Tady absolvujete turisticky zaměřený výlet do jednoho z nejkrásnějších koutů Štýrska, kde údajně kdysi žili skalní medvědi. Čeká vás výstup hlubokým skalnatým kaňonem podél vodopádů a tůní po 164 žebřících, lávkách a můstcích upevněných na skalních stěnách. Tato cesta trvá cca 3 hodiny a končí u tradiční hospůdky Guten Hirten (česky U dobrého pastýře) ve výšce 1 209 m n. m., tj. převýšení okolo 700 metrů.

Výstupu se nemusíte vůbec obávat, je bezpečný a skýtá nezapomenutelné pohledy a zážitky. Po tomto výšlapu budete pokračovat po turistické cestě do Teichwirtu (1 172 m n. m), odkud bude poté odjíždět váš autobus. Pokud, jste zdatnější turisté, můžete podniknout túru trvající cca 3 hodiny na Hochlantsch (1 720 m n. n, další převýšení o cca 500 metrech) s jedinečným výhledem na okolní vrcholky a jezero Teichalmsee. Jedná se o středně náročnou turistickou trasu.

Cena obsahuje

doprava autobusem
služby průvodce

Cena neobsahuje

vstup na soutěsku: 3,50 €

Tento zájezd pořádá EXPRESSBUS - Coufalík (IČO: 13030086)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...