Jednodenní návštěva táborů Osvětim a Březinka

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednodenní zájezd do Osvětimi
599 Kč/osobu

Ubytování, o které jste měli zájem, je v tuto chvíli obsazené. Rádi Vám nabídneme ubytování podobného rázu, či náhradní termín ve Vámi vybraném ubytování. Kontaktujte nás prosím níže uvedeným formulářem, naši pracovnící se s Vámi spojí. Prosíme, uveďte detailní informace k vašemu pobytu, urychlíte tím vyřízení Vaši poptávky. Děkujeme.

*) Takto označené položky jsou povinné.

Odesláním poptávkového formuláře souhlasíte se zařazením Vašeho e-mailu do naší klientské databáze.

Autobus
bez stravy
Hotel

Tentokrát máte možnost nahlédnout do děsivých praktik, které se odehrávaly za zdmi vyhlazovacích táborů. Dozvíte se, jaké lékařské pokusy na vězních prováděl Dr. Mengele, co se dělo s dětmi, za jakých podmínek se někomu podařil útěk nebo kde jsou pohřbeni ti, co v táborech zemřeli.

Program zájezdu

1. den - Osvětim, Březinka, Auschwitz

Z ČR vyjedete v ranních hodinách. V poledních hodinách navštívíte „černé svědomí“  z období 2. světové války - koncentrační a vyhlazovací tábor Auschwitz-Birkenau (UNESCO). Jeho muzeum se dnes nachází v polské Osvětimi. Během své existence se stal místem zavraždění pro nejméně 1,2 milionů lidí 28 národností. V doprovodu místního průvodce si prohlédnete muzeum, jehož součástí je jak koncentrační tábor Auschwitz I (mnoho dokumentů, fotografií, osobních věcí vězňů, plynová komora a krematorium aj.) tak i vyhlazovací tábor Auschwitz II-Birkenau (příjezdová vlaková rampa, ubytovací a sanitární baráky, strážní věž). 

Nejprve navštívíte tábor Auschwitz I, který se stal symbolem nelidskosti a genocidy.  Z komplexu budov bývalých polských kasáren se dochovalo na 45 zděných a 22 dřevěných budov, které jsou nyní muzeem. Najdete tady mnoho dokumentů a fotografií o existenci tábora, o životě vězňů, jejich osobní věci -  boty, oblečení, věci domácí a hygienické potřeby, odřezané vlasy, fotografie dětí určených na pokusy dr. Mengeleho, plynovou komoru a krematorium. Trochu paradoxně se tady nachází i podzemní věznice určená k mučení a internaci vězňů na několik posledních dnů před popravou, zkrátka vězení uprostřed obrovské věznice.
Poté si prohlédnete i druhý tábor, Auschwitz II-Birkenau, ze kterého se dochovala vstupní brána se strážní věží a železniční rampa, kde docházelo k rozdělování přijíždějících na ty, kteří dostanou šanci žít a ty, kteří byli bez milosti posíláni do plynových komor. Z kdysi často doutnajících kremačních pecí tady zbyly pouze rozpadlé ruiny. I tak místo působí mrazivě a autenticky. Zvláště ubytovací a sanitární baráky, kdy některé byly původními stájemi pro koně.

Tento zájezd pořádá EXPRESSBUS - Coufalík (IČO: 13030086)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...