Osvětim, Březinka, solné doly Wieliczka a Krakow 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
3 189 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
2 599 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
2 599 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Nahlédněte do hrůzy lidských dějin v největším nacistickém vyhlazovacím táboře Osvětim, a prohlédněte si muzeum těžby soli společně se solnými jezery nebo bývalé sídelní město polských králů Krakov s kouzelnými uličkami.

Program zájezdu

1. den - Osvětim, Březinka, Wieliczka

  • V ranních hodinách vyjedete z ČR.
  • Vaší první zastávkou bude „černá můra“ 20. století Osvětim, vyhlazovací koncentrační tábor z období 2. světové války. Během své existence se stal pohřebištěm pro 1,5 milionů lidí 28 národností. V doprovodu česky mluvícího průvodce si prohlédnete muzeum bezmezné lidské krutosti. Součástí prohlídky je i druhá část hrůzného komplexu, a to separační tábor Březinka. Obě tato muzea jsou zapsána na seznamu UNESCO.
  • Odpoledne ve městě Wieliczka (Vělička) sestoupíte hluboko do podzemí, abyste poznali světově unikátní muzeum těžby soli, které je také zapsáno na seznamu UNESCO. Vedle podzemních sálů přímo gigantických rozměrů uvidíte solná jezera, solnou kapli nebo ze soli vytesané sochy známých osobností.
  • Večer se ubytujete na hotelu v oblasti Wieliczky.

2. den - Krakov

  • Po snídani odjedete do Krakova, který je zapsán na seznamu UNESCO. Absolvujete prohlídku bývalého sídelního města polských králů a v katedrále královského hradu Wawel si prohlédnete okázalé hrobky těchto králů a královen. Projdete se kouzelnými uličkami starého města a uvidíte dominantní kostel Panny Marie s gotickým oltářem považovaný za nejkrásnější v Evropě. Dále navštívíte městskou tržnici se zdejší radnicí a uvidíte největší poklad sbírky muzea Czartoryski Dámu s hranostajem od Leonarda da Vinciho.
  • V odpoledních hodinách odjedete zpátky domů do ČR.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
1x ubytování v hotelu***
1x kontinentální snídaně
1x vstup Osvětim
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa včetně parkování 3 € /os./noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...