Nejkrásnější národní parky Holandska a Amsterdam 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
5 879 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
4 499 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
4 499 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Poznáte jedinečnou krajinu národního parku De Hoge Volume, navštívíte zapomenutou oázu flory a fauny na ostrově Texel a podíváte se do Čtvrti červených luceren.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den - De Hoge Veluwe, Kröller-Müller

V ranních hodinách přijedete k nejkrásnějšímu holandskému národnímu parku De Hoge Veluwe. Tato největší přírodní atraktivita na území Nizozemska se rozkládá na ploše o 5 500 hektarů. Oblast je protkána 42 km cest, které můžete projet na zapůjčeném kole. V parku se nachází tři zajímavé tratě. Buď 10 km dlouhý okruh nazvaný „Sochy v krajině“, 18 km dlouhý „Vznik krajiny“, nebo tzv. „Cyklistická rallye“ v délce 14 km. Velmi přitažlivé jsou také místní unikátní písečné duny. 50 % území parku dneska tvoří les a zbylých 50 % je otevřená krajina.

Neodmyslitelnou součástí parku je jedna z nejvýznamnějších uměleckých galerií v Nizozemsku – Kröller–Müller Museum. V galerii je umístěna rozsáhlá sbírka obrazů Vincenta van Gogha s jeho nejvzácnějšími díly, jako je Restaurace v Arles, Most u Arles v Langlois a Pojídači brambor. Kromě van Gogha jsou tady vystaveny ještě překrásné malby dalších významných umělců 19. a 20. století, třeba George Seurata, Pabla Picassa, Fernanda Legera nebo Pieta Mondriaana. V muzeu se pravidelně každý rok koná několik uměleckých výstav. V odpoledních hodinách odjezd na hotel.

3. den - ostrov Texel, NP Texel, tropický ráj

Po snídani se přesunete do tropického ráje, kde budete mít dostatek času na prohlídku všech rostlin včetně orchidejí, které se v této “džungli” nacházejí. Poté přejedete na ostrov Texel na severu země, kde se nachází stejnojmenný národní park Texel. Tento kout zatím uniká pozornosti většiny turistů. Na jeho plážích s jemným bílým pískem načerpáte nové síly. I přes poměrně malou rozlohu (25 km na délku) se v přírodních rezervacích vyskytuje zajímavá fauna a flóra. Na ostrově narazíte na větrné mlýny (Meijert Boon) nebo muzeum, které se věnuje sbírání a vystavování předmětů, které vyplavilo moře na břeh. Odpoledne Ve večerních hodinách odjedeme na hotel.

 

 

De Orchideeeën Hoeve – tropický ráj na severu Nizozemska

U městečka Luttelgeest se nalézá rozsáhlý areál skleníků, kde si návštěvníci mohou připadat jako ve skutečných tropech. Hned za vchodem do areálu projdete přes zahradu, kde kvetou desítky druhů orchidejí. Přes umělou jeskyni můžete vejít do amazonského pralesa s umělým potokem, vodopády a jezírky v nichž jsou ryby a želvy, které můžete i nakrmit. Je zde hustá tropická vegetace s banánovníky, broméliemi, tilandsiemi i masožravými rostlinami. K vidění jsou zde i malé opičky. K nezapomenutelným zážitkům patří zahrada s papoušky. Před vstupem do zahrady si můžete za 1 Euro koupit malý kelímek s nektarem pro papoušky. V zahradě jsou desítky papoušků, kteří přilétají až k návštěvníkům, sednou si i na ruku, pochutnávají si na přineseném nektaru a nechávají se fotit. V další ze zahrad jsou zase stovky motýlů. Z dalších zajímavostí je třeba zmínit například citrusovou alej nebo květinovou zahradu se zavěšenými květinami. Na své si přijdou i děti, pro které je zde připraven dětský ráj, kde si mohou hrát a divadlo v džungli. Iluzi skutečných tropů doplňuje zaparkovaný terénní Landrover nebo starý expediční Fiat. V areálu je také poměrně rozsáhlá expozice starých traktorů v úpravě cabrio, které se používaly v tropických oblastech a samozřejmě je zde i bistro a kavárna, kde se můžete v klidu posadit, odpočinout si a připadat si chvíli jako někde v Jižní Americe nebo Africe.

4. den - Zaanse Schans, Amsterdam

Po snídani odjezd do skanzenu Zaanse Schans s větrnými mlýny a ukázkou dalších řemesel. Po obědě přejedete do Amsterdamu, kde následuje pěší prohlídka města s průvodcem. Uvidíte tak například ulici Damrak, náměstí Dam s královským palácem, ulici Rokin nebo květinový trh. V odpoledních hodinách vás čeká plavba lodí po místních kanálech „grachtech“. Navštívíte náměstí Museumplein, kde se nachází známý nápis „I amsterdam“) a pro zájemce je možná exkurze do pivovaru Heineken. Následuje volnější program, který můžete využít k posezení v místních kavárnách a k nákupům. Navečer je připravená prohlídka Čtvrti červených luceren s kostelem Oude Kerk. Poté butede mít individuální volno. Odjezd zpět do ČR ve večerních hodinách.

5. den - Příjezd do ČR

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
2x ubytování v hotelu***
2x snídaně
Služby průvodce
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Pobytová taxa vč. parkování - 5 € /os./noc
Vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...