Expedice Pobaltím: Litva, Lotyšsko, Estonsko s návštěvou Helsinek 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
374,4 €/osobu
Dvoulůžkový pokoj
280,0 €/osobu
Třílůžkový pokoj
280,0 €/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

 

Navštívíte národní park Trakai, pro který je symbolem vodní hrad tyčící se nad ostrovem uprostřed jezera Galvé. Dále se projdete historickými jádry pobaltských hlavních měst, která jsou zapsána na seznamu UNESCO a trajektem se poplavíte do finských Helsinek plných významných památek. 

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách. Noční přejezd přes Polsko do Litvy.

2. den - Litva - Vilnius

V ranních hodinách přijedete do Vilniusu, hlavního města Litvy. Jeho staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Čeká vás tu procházka historickým centrem. Večer odjedete na hotel u Vilniusu.

3. den - Litva - NP Trakai

Po snídani přejedete do národního parku Trakai. Jeho dominantou je hrad na ostrově uprostřed jezera Galvé. Jedná se o někdejší sídlo litevských velkoknížat. Poté navštívíte Horu křížů. Jak už samotný název napovídá, nachází se tady několik tisíc křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců. Následně přejedete do Lotyšska a jeho hlavního města Rigy. Tady pojedete rovnou na hotel a prohlídku si necháte na další dny.

4. den - Lotyšsko - Riga, Estonsko - Pärnu

Po snídani vás bude čekat procházka historickým centrem Rigy. Uvidíte například dům Černohlavců, trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť. Z dalších památek můžete navštívit Rižský dóm, kostel sv. Petra a jeho věž s úchvatným výhledem. Kromě historických památek ve městě najdete i mnoho tržišť, kaváren, vynikajících restaurací a pouličních prodavačů jantaru.

Následuje přejezd do Estonska se zastávkou na mořském pobřeží v lázeňském městečku Pärnu. Večer příjezd do Tallinnu na hotel. 

5. den - Estonsko - Tallinn, Finsko - Helsinky

Po snídani se přepravíte trajektem z přístavu v Tallinnu do finských Helsinek. Bude vás čekat prohlídka historické části města s průvodcem, kdy budete mít možnost vidět a prozkoumat například prezidentský palác, parlament, Sibeliův památník a olympijský stadion, kde triumfoval Emil Zátopek. Při dostatku času budete mít možnost fakultativního výletu k námořní pevnosti Suomenlinna, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Následovat bude volno k individuálním prohlídkám a nákupům. Ve večerních hodinách návrat lodí do Tallinnu a odjezd zpět na hotel.

6. den - Estonsko - Tallinn

Po snídani si prohlédnete historické jádro Tallinnu, kdy postupně objevíte staré město a jeho Radniční náměstí s městskými hradbami. Poté se přesunete na Horní město, kde je k vidění například Hradní náměstí, pravoslavná katedrála Alexandra Něvského, hrad Toompea a kostel sv. Mikuláše. Dále budete mít vyhrazen dostatek času na individuální volno. Večer odjezd zpět do ČR.

7. den - Příjezd do ČR:

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem
4x ubytování v hotelu**/*** s vlastní koupelnou
4x kontinentální snídaně
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa včetně parkování 3 € /os./noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...