Expedice hlavními městy Pobaltí s návštěvou Helsinek 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
350,8 €/osobu
Dvoulůžkový pokoj
280,0 €/osobu
Třílůžkový pokoj
280,0 €/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Pobaltská města se pyšní středověkými centry a nádhernou přímořskou krajinou. Zlákají vás procházky úzkými romantickými uličkami s typickými hanzovními domy, vodní hrad tyčící se nad ostrovem uprostřed jezera Galvé v srdci národního parku Trakai a poplavíte se trajektem do finských Helsinek.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd v dopoledních/odpoledních hodinách z ČR, noční transfer přes Polsko.

2. den - Litva - Vilnius

Přijedete do Vilniusu, hlavního města Litvy, jehož staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Procházkou se projdete historickým centrem, během které minete několik významných památek. Večer odjezd na nocleh u Vilniusu.

3. den - Litva - Hora křížů, Lotyšsko - Riga

Po snídani se zastavíte v litevském Šiauliai, kde navštívíte Horu křížů s několika tisíci křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců. Přejedete do Lotyšska a jeho hlavního města - Rigy. Čeká vás prohlídka historického centra, během které uvidíte dům Černohlavců, trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť. Z dalších památek můžete navštívit Říšský dóm, kostel sv. Petra a jeho věž s úchvatným výhledem. Kromě historických památek tu najdete i mnoho pouličních prodavačů jantaru, tržišť, kaváren, ale i vynikajících restaurací. Večer přejezd na hotel u estonského Tallinnu.

4. den - Finsko - Helsinky

Po snídani se přepravíte trajektem z přístavu v Tallinu do finských Helsinek. Následovat bude prohlídka historické části města s průvodcem. Uvidíte prezidentský palác, parlament, Sibeliův památník, olympijský stadion, kde triumfoval Emil Zátopek a fakultativně můžete navštívit námořní pevnost Suomenlinna, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Budete mít vyhrazené osobní volno k individuálním prohlídkám a nákupům. Ve večerních hodinách návrat lodí do Tallinnu a odjezd zpět na hotel.

5. den - Estonsko - Tallinn

Po snídani vás bude čekat prohlídka malebného historického jádra Tallinnu, kde se projdete starým městem přes Radniční náměstí, uvidíte radnici a městské hradby. Dále si projdete Horní město včetně Hradní náměstí, pravoslavné katedrály Alexandra Něvského, hradu Toompea a kostelu sv. Mikuláše. Poté budete mít vyhrazeno dostatek času na individuální volno. Večer odjezd zpět do ČR.

6. den - Příjezd do ČR

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem
3x ubytování v hotelu**/*** s vlastní koupelnou
3x kontinentální snídaně
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa včetně parkování 3 € /os./noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...