Za poznáním krásy Pobaltí a Petrohradu 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
9 859 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
7 499 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
7 499 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Čistá příroda, historie a bohaté tradice – i tak by se daly popsat státy Pobaltí, které nebyly poznamenány masivním cestovním ruchem. Vychutnejte si klid těchto neobjevených krajin a zažijte kus historie v městě Petrohrad, které je jednou z nejkrásnějších perel Ruska.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

V dopoledních hodinách odjezd z České republiky, noční přejezd přes Polsko.

2. den - Litva - Hora Křížů, Lotyšsko - Riga

Během dne vás čeká zastávka v Litvě, kde objevíte krásu tajemné Hory křížů, která je jedním z významných míst litevské historie. Na tomto uměle vybudovaném pahorku se nachází více než tisíc křížů, které silně ovlivňují atmosféru celého místa. Poté se přesunete do Rigy, hlavního města Lotyšska, kde se můžete těšit na pestrý program. Architektura historické části města byla silně ovlivněna německou hanzou. Tato část Rigy je zapsána na seznamu UNESCO. Ve staré části města se taktéž nachází monumentální katedrála Rižský dóm, která je v dnešní době největším kostelem v Pobaltí. Ve večerních hodinách odjezd na hotel. 

3. den - Estonsko - Tallinn

Den zahájíte prohlídkou města Tallinn, které je hlavním městem Estonska. Mezi nejzajímavější části města patří tzv. Staré Město. Domy v této městské části byly postaveny v období mezi 13. - 17. stoletím a do dnešního dne se dochovaly v téměř nezměněné podobě. Poté přejedete do města Petrohrad. Ve večerních hodinách příjezd na hotel.

4. den - Rusko - Petrohrad I.

Po snídani se vydáte objevovat na památky bohatého města Petrohrad. Mezi lety 1712-1917 bylo toto město hlavním sídlem Ruského impéria. V dnešní době je mnoho jeho památek zapsáno na seznamu UNESCO. Mezi nejvýznamnější pamětihodnosti města patří například Katedrála sv. Izáka, která je druhou největší katedrálou na světě, Zimní palác, který byl postaven v barokním stylu a který Kateřina II. Veliká přetvořila na galerii Ermitáž, Petropavlovská pevnost s Katedrálou Petra a Pavla, Triumfální oblouk, který byl vystaven po porážce Napoleona nebo Křižník Aurora. Ve večerních hodinách příchod na hotel.
 

5. den - Rusko - Petrohrad II.

Po snídani odjezd z hotelu. Absolvujete malou procházku po Petrohradu a během dne zamíříte do litevského hlavního města Vilniusu, kde se ve večerních hodinách ubytujete.

6. den - Litva - Vilnius

Ráno si prohlédnete město Vilnius a jeho klenot v podobě historického centra, které je zapsané na seznamu UNESCO. Dále z pamětihodností městaVilnius uvidíte například Katedrální náměstí s katedrálou a zvonicí, Gediminasův hrad, který shlíží na město nebo kostel sv. Anny, který je považován za jeden z nejkrásnějších kostelů ve městě. V odpoledních hodinách se vydáte zpět na cestu do České republiky.

7. den - Příjezd do ČR

V odpoledních hodinách příjezd do ČR.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
4x ubytování v hotelu***
4x snídaně
Služby průvodce
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Cestovní pojištění
Poplatek za vízum - 2499 Kč
Pobytová taxa - 3 € / os. / noc

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...