Poznejte kouzlo Pobaltí s ochutnávkou Stockholmu 

Zvolte si termín:

FIRST MINUTE

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
10 859 Kč
9 773 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
8 499 Kč
7 649 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
8 499 Kč
7 649 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Vydejte se do dechberoucích míst a zažijte tak skvosty oplývající Pobaltí! Pociťte zvláštní energii na Hoře křížů, vdechněte středověkou atmosféru lotyšských hradů a také prožijte den ve Stockholmu, města památek a záhadných koutů. 

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

 • Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den - Lotyšsko - Riga

 • V ranních hodinách přijedete do Rigy, kde proběhne prohlídka středověkého historické jádra města. Uvidíte německé hanzovní domky, největší katedrálu v Pobaltí, válečnické muzeum, centrální tržnice i Památník svobody. Následné osobní volno využijete k individuálnímu programu.
 • V odpoledních hodinách přesun hromadnou dopravou k hotelu.

3. den - Lotyšsko - NP Livonské Švýcarsko

 • Po snídani se přemístíte do největšího lotyšského národního parku přezdívaného Livonské Švýcarsko. Zde se zastavíte u dvou hradů Krimulda a Turaida. K hradu Krimulda se dostanete lanovkou z města Sigulda, kde proběhne také krátká komentovaná prohlídka, a pěšky se přesunete k hradu Turaida (cca 2,5 km), rovněž okořeněného prohlídkou.
 • Vrátíte se zpět k autobusu a poté přejedete k největší jeskyni v Lotyšsku - ke Gutmanově jeskyni.
 • Autobusem se přesunete zpět do Rigy, kde se nalodíte na trajekt do Stockholmu.

4. den - Švédsko - Stockholm

 • V ranních hodinách se vylodíte ve Stockholmu, kde vás čeká komentovaná prohlídka. Uvidíte nejstarší švédský farní kostel StorkyrkanKrálovský palác, který je se svými 600 pokoji jedním z nejrozsáhlejších na světě. Navštívíte nejstarší náměstí Stortorget, na kterém sídlí Nobelovo muzeum a projdete se jednou z prvních městských ulic. Staré město také ukrývá nejužší uličku Mårten Trotzigs Gränd širokou pouhých 90 cm.
 • Z Gamla Stanu přejdete na vedlejší ostrov Riddarholmen, kde najdete stejnojmenný kostel Riddarholmen. Ten je považován za stockholmskou ikonu a současně za místo posledního odpočinku švédských králů a královen. Cestou také zahlédnete rozsáhlou budovu parlamentu, která leží na malém ostrůvku obklopeném vodou, načež se projdete po nábřeží ke královské opeře a parku.
 • Ve večerních hodinách se nalodíte na trajekt a vydáte se zpět do Rigy.

5. den - Litva - Hora křížů, Kaunas

 • V ranních hodinách se vrátíte do Rigy. Cestou se zastavíte u Hory křížů s několika tisíci křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců. Toto místo vytváří velmi zvláštní atmosféru, která na vás silně zapůsobí. Dále se budete věnovat prohlídce Kaunasu.
 • Po prohlídce přesun na hotel ve Vilniusu.

6. den - Litva - Vilnius

 • Po snídani se vydáte na prohlídku Vilniusu. Spatříte Gediminasův hrad pojmenován po knížeti Gediminasi, na jehož příkaz byl na přelomu 13. a 14. století postaven, dále Katedrální náměstí, Staré město s křivolakými uličkami a židovskou čtvrtí.
 • V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR.

7. den - Příjezd do ČR

 • Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem
2x ubytování v hotelu**/*** s vlastní koupelnou
2x kontinentální snídaně v hotelu
2x noční plavba trajektem a ubytování v kajutách
2x kontinenální snídaně na trajektu
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa včetně parkování 3 € /os./noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...