Krásy Pobaltí a Skandinávie 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
501,6 €/osobu
Dvoulůžkový pokoj
360,0 €/osobu
Třílůžkový pokoj
360,0 €/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Pokud rádi cestujejte do nových destinací, vydejte se objevovat země Pobaltí a v zemi tisíců jezer město Helsinky. Během putování Pobaltím budete mít jedinečnou příležitost navštívit impozantní Horu křížů, obdivovat přírodní krásu poloostrova Kurská kosa a v litevském národním parku uvidíte malebný vodní hrad uprostřed jezera Galvé.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den - Litva - Kaunas, Trakai

Během dne přijedete do města Kaunas, které je druhým největším městem Litvy. V tomto městě vás čeká exkurze po jeho pamětihodnostech. Například uvidíte pozůstatky hradu z přelomu 13. a 14. století, katedrálu sv. Petra a Pavla nebo Radnici z 16. století. Následně se přesunete do města Troky, které je známé především tím, že během středověku sloužilo jako hlavní město vládců. Ve městě se nachází jedna z největších pamětihodností, kterou je vodní hrad Trakai, který byl postaven v roce 1321. Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

3. den - Litva - Vilnius, Klaipeda

Po snídani odjezd z hotelu. Tento den se vydáte na exkurzi po městě Vilniusu, které se může pyšnit historickým centrem zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO. Následně se přesunete do přístavního města Klaipéda na břehu Baltského moře. Město Klaipéda je třetím největším městem v Litvě a v jeho architektuře je silně patrný vliv germánské architektury, která je zastoupena budovami z červených cihel. 

4. den - Litva - poloostrov Kurská kosa, Nida

V tento den se vydáte obdivovat přírodní krásu poloostrova Kurská kosa, který leží v jihovýchodním cípu Baltského moře. Těšit s emůžete na krásný výhled na Kurský záliv. Na své cestě se zastavíte v městě Nida, ve kterém se nachází impozantní pláž Parnidis-Dune s monumentálními slunečními hodinami a romantickým výhledem na moře, které stráží maják na hoře Urbas. Dále vás bude čekat návštěva Národního námořního muzea. Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

5. den - Litva - pobřeží Palanga, Lotyšsko - Rundale

Po snídani odjezd z hotelu. Čeká vás návštěva města Palanga, které je oblíbeným prázdninovým rezortem. Toto místo je známé především díky svým nádherným plážím, které se táhnou 18 km podél pobřeží. Během návštěvy města vás také čeká prohlídka muzea Amber a Birute Park, ve kterém se nachází mořské molo. Během dne také navštívíte světoznámou Horu křížů v podobě umělého pahorku, na kterém se nachází více než tisíc křížů. Dále se zastavíte na zámku Rundale, který je skvostem barokní architektury a je inspirován francouzským sídlem ve Versailles.

6. den - Lotyšsko - Riga, Sigulda, NP Gauja

Z rána se vydáte na exkurzi po městě Riga, které je největším městem všech států Pobaltí. Historické části města jsou silně ovlivněny německou hanzou a jsou zapsány na seznamu UNESCO. Ve městě je také patrný silný vliv secesní architektury, která se vyrovná městům, jakými je Vídeň nebo Barcelona. Dále se přesunete do města Sigulda, které se nachází v blízkosti národního parku Gauja. Mezi jeho zajímavá místa patří starobylé hrady Turaida a Kirmulda. Den zakončíte prohlídkou národního parku Gauja a následně se přesunete do Tallinnu.

7. den - Finsko - Helsinky

Během dne se vydáte trajektem do Helsinek, ve kterých se nachází pevnost Suomenlinna. Tato pevnost byla vybudována v roce 1748 na obranu Finska. Dále uvidíte například monumentální helsinskou katedrálu. Večer se trajektem vrátíte do Tallinnu, kde se přesunete na hotel.

8. den - Estonsko - Tallinn

Po snídani odjezd z hotelu. Vydáte se na prohlídku Tallinn, kde uvidíte například staré město, které zůstalo od dob svého vzniku prakticky nezměněno nebo Hradní vrch, v jehož paláci se nachází sídlo parlamentu.

9. den - Příjezd do ČR

V odpoledních hodinách návrat zpět do ČR.

Cena obsahuje

Ddprava autobusem
6x ubytování v hotelu**/*** s vlastní koupelnou
6x kontinentální snídaně
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa včetně parkování 3 € /os./noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...