Krásy Pobaltí a Skandinávie 

Zvolte si termín:

FIRST MINUTE

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
12 539 Kč
10 658 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
8 999 Kč
7 649 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
8 999 Kč
7 649 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Zažijte putování po největších zajímavostech pobaltských zemí! Ve Vilniusu se zatouláte ve Starém městě, vychutnáte si historickou Rigu i středověkou atmosféru Tallinnu a uvidíte pohádkový vodní hrad uprostřed jezera Galvé.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

 • Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den - Litva - Kaunas, Trakai

 • Během dne přijedete do města Kaunas, které je druhým největším městem Litvy. Tady vás čeká exkurze po jeho pamětihodnostech. Uvidíte pozůstatky hradu z přelomu 13. a 14. století, katedrálu sv. Petra a Pavla nebo budovu radnice z 16. století. Následně se přesunete do města Troky, které je známé především tím, že během středověku sloužilo jako hlavní město vládců. Ve městě se nachází jedna z největších pamětihodností, kterou je vodní hrad Trakai, který byl postaven v roce 1321.
 • Ve večerních hodinách přesun na hotel.

3. den - Litva - Vilnius, Klaipeda

 • Po snídani přejedete do města Vilnius, hlavního města Litvy, jehož Staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě a je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Projdete se historickým centrem a minete několik významných památek, které nepochybně stojí za povšimnutí.  
 • Následně se přesunete do přístavního města Klaipéda na břehu Baltského moře. Město Klaipéda je třetím největším městem v Litvě a v jeho architektuře je silně patrný vliv germánské architektury, která je zastoupena budovami z červených cihel. 

4. den - Litva - poloostrov Kurská kosa, Nida

 • Během dne se vydáte obdivovat přírodní krásu poloostrova Kurská kosa, který leží v jihovýchodním cípu Baltského moře. Jistě vás potěší daleké výhledy na Kurský záliv. Cestou se zastavíte v městě Nida, ve kterém se nachází impozantní pláž Parnidis-Dune s monumentálními slunečními hodinami a romantickým výhledem na moře, které stráží maják na hoře Urbas. Dále vás bude čekat návštěva Národního námořního muzea.
 • Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

5. den - Litva - pobřeží Palanga, Lotyšsko - Rundale

 • Po snídani se z hotelu přesunete do města Palanga, které je oblíbeným prázdninovým rezortem. Toto místo je známé především díky svým nádherným plážím, které se táhnou 18 km podél pobřeží. Během návštěvy města vás také čeká prohlídka muzea Amber a Birute Park, ve kterém se nachází mořské molo.
 • Následně dojdete na Horu křížů s několika tisíci křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců. Toto místo vytváří velmi zvláštní atmosféru, která na vás silně zapůsobí. Dále se zastavíte na zámku Rundale, který je skvostem barokní architektury a je inspirován francouzským sídlem ve Versailles.

6. den - Lotyšsko - Riga, Sigulda, NP Gauja

 • Zrána se vydáte na exkurzi po městě Riga, které je největším městem všech států Pobaltí. Historické části města jsou silně ovlivněny německou hanzou a jsou zapsány na seznamu UNESCO. Ve městě je také patrný silný vliv secesní architektury, která se vyrovná městům, jakými je Vídeň nebo Barcelona. Dále se přesunete do města Sigulda, které se nachází v blízkosti národního parku Gauja. Mezi jeho zajímavá místa patří starobylé hrady Turaida a Kirmulda.
 • Den zakončíte prohlídkou národního parku Gauja a následně se přesunete do Tallinnu.

7. den - Finsko - Helsinky

 • Během dne se vydáte trajektem do Helsinek, ve kterých se nachází pevnost Suomenlinna. Tato pevnost byla vybudována v roce 1748 na obranu Finska. Dále uvidíte například monumentální helsinskou katedrálu.
 • Večer se trajektem vrátíte do Tallinnu, kde se přesunete na hotel.

8. den - Estonsko - Tallinn

 • Po snídani vás čeká prohlídka částečně se svažujícího vydlážděného historického jádra Tallinnu, hlavního města Estonska. V překladu Tallinn znamená „Dánská pevnost“. Uvidíte například Staré město, které zůstalo od dob svého vzniku prakticky nezměněno nebo Hradní vrch, v jehož paláci se nachází sídlo parlamentu.

9. den - Příjezd do ČR

 • V odpoledních hodinách návrat zpět do ČR.

Cena obsahuje

Ddprava autobusem
6x ubytování v hotelu**/*** s vlastní koupelnou
6x kontinentální snídaně
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa včetně parkování 3 € /os./noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...