Za krásami Jižní Itálie s výstupem na Vesuv a plavbou na ostrov Ischia 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
4 879 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
3 699 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
3 699 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Navštívíte Vatikán a Řím a uvidíte nejvýznamější italské památky. Těšit se můžete na Koloseum, Pantheon nebo třeba Fontánu di Trevi. Dále si vystoupáte ke kráteru sopky Vesuv, kde zažijete překrásné výhledy na celý Neapolský záliv, prohlédnete si Neapol a lodí poplujete na ostrov Ischia.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách, noční přejezd přes Německo a Rakousko.

2. den - Antický Řím

V ranních hodinách příjedete do Říma a prohlídku začnete v ministátu Vatikán. V rámci osobního volna budete mít čas k návštěvě baziliky sv. Petra. Můžete vystoupat na Michelangelovu kopuli, odkud je nádherný výhled do okolí. Poté se vydáte po stopách antiky, renesance i baroka – uvidíte náměstí Navona, Pantheon, Fontánu di Trevi. Na závěr spatříte Koloseum, v jehož blízkosti leží Forum Romanum. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3. den - Vesuv, Pompeje, Herculaneum

Po snídani se přesunete autobusem na Vesuv a absolvujete pěší výstup ke kráteru sopky do výšky 1 270 metrů s překrásnými výhledy na celý Neapolský záliv. Odpoledne vás čeká prohlídka Pompejí - antického města zasypaného popelem v r. 79 n. l. po výbuchu Vesuvu, prohlídka jedinečného archeologického areálu zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO (např. Venušin, Jupiterův či Apollonův chrám, Stabijské lázně, Velké a Malé divadlo, proslulé fresky v domě s pozlacenými amorky, domě Vettiů, Faunově domě, domě kytaristy nebo tragického básníka, či fresky v budově nevěstince Lupanare). Jestliže jste Pompeje už někdy navštívili, budete mít možnost individuálně přejet vlakem do Herculanea a prohlédnout si antické město, které zaniklo podobným způsobem jako Pompeje. Večer návrat na ubytování.

4. den - Neapol, Ischia

Po snídani odjezd do Neapole, kde vás čeká krátká prohlídka města a poté plavba lodí na ostrov Ischia, na kterém se natáčel film Nebožtíci přejí lásce. Budete mít možnost navštívit i Aragonský hrad a ocitnete se v nefalšovaném středověku, nebo vám nabídneme projížďku po severní části ostrova. Seznámíte se tak s jeho historií, poznáte malebná městečka s nejstaršími termálními lázněmi a kouzelnou přírodou zeleného ostrova. Jestliže vás nezláká největší ostrov neapolského zálivu, můžete se celý den procházet pitoreskní Neapolí, navštívit Archeologické muzeum s bohatými uměleckými sbírkami nebo pahorek Vomero s nejkrásnějším výhledem na celý neapolský záliv. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR. 

Upozorňujeme, že při nenaplnění více jak 20 osobami se místo ostrova Ischia zařazuje do programu nejproslulejší ostrov neapolského zálivu Capri, na němž vás rovněž čeká pestrá nabídka zajímavých výletů.

5. den - Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
2x ubytování v hotelu****, sociální zařízení na pokoji( toaleta, sprcha, umyvadlo)
2x snídaně
Služby průvodce
Informační materiály
Vjezdy a poplatky v Neapolském zálivu - 300 Kč/os. (12 euro/os.)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Pobytová taxa 5 € /os./noc (celkem 10 euro)
Výjezd na Vesuv - 10 € / osoba + výstup na kráter - 10 € / osoba
Trajekt na Ischii 40 € / osoba
Vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...