Za krásami Jižní Itálie s výstupem na Vesuv a plavbou na ostrov Ischia 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
6 579 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
4 999 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
4 999 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Vydejte se za poznáním antického Říma a Vatikánu, srdce křesťanského světa. Uvidíte světoznámé město Pompeje a Neapol, doplujete až na malebný ostrov Ischia a po výstupu ke kráteru sopky Vesuv si užijete překrásné výhledy.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

 • Odjezd z ČR v dopoledních hodinách, noční přejezd přes Německo a Rakousko.

2. den - Antický Řím

 • Po příjezdu do Říma si prohlédnete ministát Vatikán. V rámci osobního volna doporučujeme navštívit baziliku sv. Petra nebo vystoupat na Michelangelovu kopuli, odkud je nádherný výhled do okolí.
 • Vydáte se po stopách antiky, renesance i baroka – uvidíte jedno z nejkrásnějších náměstí na světě, náměstí Navona, které leží jen pár metrů od legendárního antického chrámu Pantheon.
 • Spatříte Fontánu di Trevi a nejznámější symbol Říma – slavné Koloseum. V jeho blízkosti leží centrum antického světa Forum Romanum.
 • Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

3. den - Vesuv, Pompeje, Herculaneum

 • Autobusem přejedete na Vesuv, kde absolvujete pěší výstup ke kráteru sopky do výšky 1 270 metrů, odkud spatříte překrásné výhledy na celý Neapolský záliv.
 • Prohlédnete si Pompeje – antické město zasypané popelem v r. 79 n. l. po výbuchu Vesuvu. Jedinečný archeologický areál je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. V areálu najdete Venušin, Jupiterův a Apollonův chrám, Stabijské lázně, Velké a Malé divadlo, proslulé fresky v domě s pozlacenými amorky, dům Vettiů, Faunův dům a fresky v budově nevěstince Lupanare.
 • Pokud vás nelákají Pompeje, navštivte antické město Herculaneum, které zaniklo podobným způsobem jako Pompeje, když bylo zavaleno lávou po výbuchu Vesuvu.
 • Večer návrat na hotel.

4. den - Neapol, Ischia

 • Pojedete do Neapole, kde vás čeká krátká prohlídka města. Historické centrum je zapsáné na seznamu světového dědictví UNESCO.
 • Pokud vás nezláká největší ostrov Neapolského zálivu, můžete se individuálně celý den procházet okouzlující Neapolí, navštívit Archeologické muzeum s bohatými uměleckými sbírkami nebo vystoupat pahorek Vomero s nejkrásnějším výhledem na celý Neapolský záliv.
 • Jestli dáváte přednost přírodě před ruchem Neapole, vydejte se lodí na ostrov Ischia, nejkrásnější ostrov Neapolského zálivu. Můžete navštívit dominantu ostrova – záhadný Aragonský hrad nebo se vydat na projížďku po severní části ostrova. Seznámíte se s jeho historií, poznáte malebná městečka s nejstaršími termálními lázněmi a kouzelnou přírodou zeleného ostrova. 
 • Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR. 

Upozorňujeme, že při nenaplnění více jak 20 osobami se místo ostrova Ischia zařazuje do programu nejproslulejší ostrov neapolského zálivu Capri, na kterém vás také čeká pestrá nabídka zajímavých výletů.

Budete mít možnost si například vyjet podzemní lanovkou do hlavního města Capri, kde si projdete Augustovy zahrady, odkud se mezi omamnými květinami nabízí opravdu krásný výhled do krajiny. Případně je možné přejet autobusem do Anacapri, kde navštívíte vilu spisovatele a lékaře Axela Muntheho. Odtud lanovkou vyjedete na nejvyšší horu ostrova Monte Solaro (589 m) s kruhovým výhledem na pobřeží i přilehlé ostrovy.

5. den - Příjezd do ČR

 • Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem
2x ubytování v hotelu***/**** s vlastní koupelnou
2x kontinentální snídaně
vjezdy a poplatky v Neapolském zálivu 300 Kč (12 €)
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa včetně parkování 5 € /os./noc
výlet lodí na Ischii 40 € / osoba
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...