Krásy Jižní Itálie - Řím, Neapol, Vesuv, Pompeje, Herculaneum, Caserta i Capri  

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
310,8 €/osobu
Dvoulůžkový pokoj
240,0 €/osobu
Třílůžkový pokoj
240,0 €/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Těšit se můžete na nejkrásnější římské památky, jako Koloseum, Pantheon nebo Fontánu di Trevi. Podíváte se do archeologického areálu Herculaneum, navštívíte Pompeje plné antických památek, vystoupáte na Vesuv tyčící se nad Neapolí a navštívíte i ostrov Capri.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

 • Odjezd z ČR v dopoledních hodinách, průjezd přes Německo a Itálii.

2. den - Antický Řím

 • V ranních hodinách se vydáte po stopách antiky, renesance i baroka – vkročíte na náměstí Navona,kde stojí Fontána čtyř řek, prohlédnete si Pantheon, chrám všech bohů, a Fontánu di Trevi, do které je záhodno hodit minci, pokud se chcete do Říma znovu vrátit. Poté spatříte Koloseum, v jehož blízkosti leží Forum Romanum. Následuje prohlídka ministátu Vatikán. Tady budete mít v rámci osobního volna čas k návštěvě baziliky sv. Petra. Můžete vystoupat na Michelangelovu kopuli, odkud je nádherný výhled do okolí.
 • Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3. den - Herculaneum, Vesuv, Pompeje

 • Ráno odjezd do Herculanea, města, které bylo zasaženo lávou z erupce sopky Vesuv v r. 79 n. l. Jedná se o menší, ale dobře zachovalý archeologický areál zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.
 • Poté vyjedete autobusem na Vesuv, odkud podniknete pěší výstup ke kráteru sopky do výšky 1 270 metrů s překrásnými výhledy na celý Neapolský záliv. Pokračovat budete prohlídkou Pompejí - antického města zasypaného popelem. Uvidíte např. Venušin, Jupiterův či Apollonův chrám, Stabijské lázně, Velké a Malé divadlo, proslulé fresky v domě s pozlacenými amorky, domě Vettiů, Faunově domě nebo fresky v budově nevěstince Lupanare.
 • Večer návrat na hotel.

4. den - Neapol, Caserta - Královský palác

 • Po snídani prohlídka Neapole přes náměstí Piazza Dante, Piazza Bellini, Piazza Gesù a Piazza S. Domenico. Dále uvidíte chrám S. Chiara a spleť typických rušných ulic. Pokračovat budete po prospektu Via Toledo, kolem Galerie Umberto na Piazza del Plebiscito, kde se nachází královský palác Palazzo Reale a kostel San Francesco di Paola. Nakonec uvidíte nejstarší činnou operní scénu v Evropě Teatro San Carlo a hrad Castel Nuovo.
 • Odpoledne vás čeká návštěva Královského paláce a zahrad známých jako „italské Versailles“ ve městě Caserta.
 • Ve večerních hodinách odjezd do hotelu.

5. den - Neapol, ostrov Capri, Marina Grande

 • Po snídani odjezd do Neapole, kde budete mít možnost rychlého občerstvení nebo nákupu v centru města. Poté se vydáte z místního přístavu na ostrov Capri, jenž je perlou Neapolského zálivu. V případě zájmu budete mít osobní volno v Neapoli. Možnost absolvování vyhlídkové okružní plavby okolo ostrova, koupání, prohlídky stejnojmenného hlavního městečka Capri, popř. i klidnějšího Anacapri.
 • Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR. 

Odplutí z ostrova kolem 20:00 hod. - možnost užít si večerní atmosféru v přístavu Marina Grande, cca ve 21:30 hod. odjezd z Neapole zpět do ČR.

6. den - Návrat do ČR

 • Návrat zpět do ČR na jednotlivá nástupní místa v odpoledních / večerních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem
3x ubytování v hotelu**** s vlastní koupelnou
3x kontinentální snídaně
vjezdy a poplatky v Neapolském zálivu 300 Kč (12 €)
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa včetně parkování 5 € /os./noc
výlet lodí na Capri: 40 €
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...