Krásy Jižní Itálie - Řím, Neapol, Vesuv, Pompeje, Herculaneum, Caserta i Capri vč. snídaně 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
8 369 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
5 999 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
5 999 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Těšit se můžete na nejvýznamější římské památky Koloseum, Pantheon nebo třeba Fontánu di Trevi. Dále se podíváte do archeologického areálu Herculaneum a navštívíte Pompeje plné antických památek. V Casertě navštívíte Královský palác a projdete se krásnými zahradami. 

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách, průjezd přes Německo a Itálii.

2. den - Antický Řím

V ranních hodinách se vydáte po stopách antiky, renesance i baroka – uvidíte náměstí Navona, Pantheon, Fontánu di Trevi aj. V rámci individuálního programu můžete navštívit i Španělské schody (zde možnost občerstvení a nákupů). Poté spatříte Koloseum, v jehož blízkosti leží Forum Romanum.

Následuje prohlídka ministátu Vatikán. Tady budete mít v rámci osobního volna čas k návštěvě baziliky sv. Petra. Můžete vystoupat na Michelangelovu kopuli, odkud je nádherný výhled do okolí. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3. den - Herculaneum, Vesuv, Pompeje

Ráno odjezd do Herculanea, města, které bylo zasaženo lávou z erupce sopky Vesuv v r. 79 n. l. Jedná se o menší, ale dobře zachovalý archeologický areál zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.

Poté vyjedete autobusem na Vesuv, odkud podniknete pěší výstup ke kráteru sopky do výšky 1 270 metrů s překrásnými výhledy na celý Neapolský záliv. Pokračovat budete prohlídkou Pompejí - antického města zasypaného popelem. Uvidíte např. Venušin, Jupiterův či Apollonův chrám, Stabijské lázně, Velké a Malé divadlo, proslulé fresky v domě s pozlacenými amorky, domě Vettiů, Faunově domě, domě kytaristy nebo tragického básníka nebo fresky v budově nevěstince Lupanare. Večer návrat na hotel.

4. den - Neapol, Caserta - Královský palác

Po snídani prohlídka Neapole přes náměstí Piazza Dante, Piazza Bellini, Piazza Gesù a Piazza S. Domenico. Dále uvidíte chrám S. Chiara a spleť typických rušných ulic. Dále budete pokračovat po prospektu Via Toledo, kolem Galerie Umberto na Piazza del Plebiscito, kde se nachází královský palác Palazzo Reale a kostel San Francesco di Paola. Nakonec uvidíte nejstarší činnou operní scénu v Evropě Teatro San Carlo a hrad Castel Nuovo.

Odpoledne vás čeká návštěva Královského paláce a zahrad známých jako „italské Versailles“ ve městě Caserta. Ve večerních hodinách odjezd do hotelu.

5. den - Neapol, ostrov Capri, Marina Grande

Po snídani odjezd do Neapole, kde budete mít možnost rychlého občerstvení nebo nákupu v centru města. Poté se vydáte z místního přístavu na ostrov Capri, jenž je perlou Neapolského zálivu. V případě zájmu budete mít osobní volno v Neapoli. Možnost absolvování vyhlídkové okružní plavby okolo ostrova, koupání, prohlídky stejnojmenného hlavního městečka Capri, popř. i klidnějšího Anacapri. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR. 

Odplutí z ostrova kolem 20:00 hod. - možnost užít si večerní atmosféru v přístavu Marina Grande, cca ve 21:30 hod. odjezd z Neapole zpět do ČR.

6. den - Návrat do ČR

Návrat zpět do ČR na jednotlivá nástupní místa v odpoledních / večerních hodinách.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
3x ubytování v hotelu****, sociální zařízení na pokoji( toaleta, sprcha, umyvadlo)
3x snídaně
Služby průvodce
Informační materiály
Vjezdy a poplatky v Neapolském zálivu - 300 Kč/os.
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Pobytová taxa - 5 €/os./noc (celkem: 15 €)
Plavba lodí na Capri - 40 €
Výjezd na Vesuv - 10 €/os.
Vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...