Jižní Itálie od Říma po Capri s výstupem na Vesuv 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
5 579 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
3 999 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
3 999 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Na jihu Itálie uvidíte antické, renesanční i barokní památky, navštívíte archeologické areály a podíváte se na ostrov Capri v Tyrhénském moři. Dále vystoupáte na sopku Vesuv, odkud je to jen krůček k popelem zasypaným Pompejím, prohlédnete si Neapol a lodí poplujete na ostrov Capri.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách, noční přejezd přes Německo a Rakousko.

2. den - Antický Řím

V ranních hodinách příjezd do Říma, prohlídku začnete v ministátu Vatikán. V rámci osobního volna budete mít čas k návštěvě baziliky sv. Petra. Dále budete mít možnost vystoupat na Michelangelovu kopuli, odkud je nádherný výhled do okolí. Poté se vydáte po stopách antiky, renesance i baroka – uvidíte náměstí Navona, Pantheon, Fontánu di Trevi. Na závěr spatříte Koloseum, v jehož blízkosti leží Forum Romanum. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3. den - Vesuv, Pompeje, Herculaneum

Po snídani se přesunete autobusem na Vesuv a absolvujete pěší výstup ke kráteru sopky do výšky 1 270 metrů s překrásnými výhledy na celý Neapolský záliv. Odpoledne vás čeká prohlídka Pompejí - antického města zasypaného popelem v r. 79 n. l. po výbuchu Vesuvu, prohlídka jedinečného archeologického areálu zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO (např. Venušin, Jupiterův či Apollonův chrám, Stabijské lázně, Velké a Malé divadlo, proslulé fresky v domě s pozlacenými amorky, domě Vettiů, Faunově domě, domě kytaristy nebo tragického básníka, či fresky v budově nevěstince Lupanare). Jestliže jste Pompeje už někdy navštívili, budete mít možnost individuálně přejet vlakem do Herculanea a prohlédnout si antické město, které zaniklo podobným způsobem jako Pompeje. Večer návrat na ubytování.

4. den - Neapol, Capri

Po snídani odjezd do Neapole, kde podniknete krátkou prohlídku města a poté plavbu lodí na ostrov Capri, který je jedním z nejkrásnějších ostrovů ležících v Tyrhénském moři. Budete mít možnost vyjet pozemní lanovkou do hl. města Capri a navštívit Augustovy zahrady, popř. přejet autobusem do Anacapri (vila lékaře a spisovatele Axela Muntheho). Z tohoto místa se lanovkou dostanete na nejvyšší horu ostrova Monte Solaro (589 m) s kruhovým výhledem na pobřeží i přilehlé ostrovy Ischia a Procida. V případě příznivého počasí využijte možnost okružní plavby, popř. návštěvy světoznámé Modré jeskyně. Během pobytu na ostrově budete mít i příležitost vykoupat se v moři. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

5. den - Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních/večerních hodinách.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
2x ubytování v hotelu****, sociální zařízení na pokoji( toaleta, sprcha, umyvadlo)
2x snídaně
Služby průvodce
Vjezdy a poplatky v Neapolském zálivu - 300 Kč/os (12 € / os.).
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Pobytová taxa 5€ / os. / noc (celkem 10€)
Trajekt Capri - 40 €
Výjezd na Vesuv - 10 € /os. + výstup na kráter - 10 € /os.
Vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...