Jižní IItálie s návštěvou Říma a Amalfského pobřeží 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
6 079 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
4 499 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
4 499 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Vydejte se objevovat bohatou historii Říma a Neapole, vystoupejte ke kráteru sopky Vesuv a načerpejte energii na Amalfském pobřeží.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den - Vatikán, Řím - Pantheon, Forum Romanum

V ranních hodinách přijedete do Říma, kde začnete prohlídkou v ministátu Vatikán. V rámci osobního volna budete mít čas k návštěvě baziliky sv. Petra. Můžete vystoupat i na Michelangelovu kopuli, odkud je nádherný výhled po okolí Tibery.

Poté se vydáte po stopách antiky, renesance i baroka – uvidíte náměstí Navona, Pantheon, Fontánu di Trevi aj. V rámci individuálního programu můžete navštívit i Španělské schody (zde možnost občerstvení a nákupů). Na závěr spatříte Koloseum, v jehož blízkosti leží Forum Romanum. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3. den - Vesuv, Pompeje, Neapol

Po snídani přejedete autobusem k sopce Vesuv, kde vás čeká pěší výstup ke kráteru sopky do výšky 1 270 metrů. Odsud jsou překrásné výhledy na celý Neapolský záliv. Odpoledne následuje prohlídka Pompejí - antického města zasypaného popelem v roce 79 n. l. po výbuchu Vesuvu. Prohlédnete si jedinečný archeologický areál zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Například uvidíte Venušin, Jupiterův či Apollonův chrám, Stabijské lázně, Velké a Malé divadlo, proslulé fresky v domě s pozlacenými amorky, domě Vettiů, Faunově domě, domě kytaristy nebo tragického básníka.

V odpoledních hodinách zamíříte do Neapole, kde proběhne prohlídka města s průvodcem a poté klidné posezení u výtečné místní pizzy a vína. Večer návrat na hotel.

4. den - Sorrento, Amalfské pobřeží, Amalfi

Po snídani odjezd do blízkosti Sorrenta, kde se vydáte pronajatými autobusy na Amalfské pobřeží. Tady strávíte celý zbytek dne. Určitě navštívíte hlavní město tohoto pobřeží Amalfi. Po prohlídce můžete zbytek dne trávit na krásných slunečných březích Tyrhénského moře. Až si dostatečně odpočinete, zamíříte ve večerních hodinách zpět do ČR.

5. den - Návrat do ČR

V odpoledních hodinách návrat zpět do ČR.

Cena obsahuje

2x ubytování v hotelu****
2x snídaně
Doprava autobusem
Vjezdy a poplatky v Neapolském zálivu (300 Kč nebo 12€ / osoba)
Služby průvodce
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Pobytová taxa 5€ /os./noc (celkem: 10€)
Vstupy v rámci programu
Výlet na Amalfské pobřeží - 35€

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...