Jižní IItálie s návštěvou Říma a Amalfského pobřeží 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
6 079 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
4 499 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
4 499 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Vydejte se objevovat bohatou historii starověkého Říma a Neapole, vystoupejte ke kráteru sopky Vesuv odkud si užijte dechberoucí výhledy a nakonec načerpejte energii na Amalfském pobřeží.

 

 

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

  • Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den - Vatikán, Řím - Pantheon, Forum Romanum

  • V ranních hodinách přijedete do Říma, kde začnete prohlídkou v ministátu Vatikán. V rámci osobního volna budete mít čas k návštěvě baziliky sv. Petra, jednoho z největších kostelů na světě. Můžete vystoupat i na Michelangelovu kopuli, odkud je nádherný výhled po okolí Tibery.
  • Poté se vydáte po stopách antiky, renesance i baroka – uvidíte barokní náměstí Navona, Pantheon, slavnou Fontánu di Trevi aj. Na závěr spatříte Koloseum, v jehož blízkosti leží Forum Romanum, náměstí, které bylo v dobách antického Říma centrem veřejného dění.
  • Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3. den - Vesuv, Pompeje, Neapol

  • Po snídani přejedete autobusem k sopce Vesuv, kde vás čeká pěší výstup ke kráteru sopky do výšky 1 270 metrů. Odsud jsou překrásné výhledy na celý Neapolský záliv. Odpoledne následuje prohlídka Pompejí - antického města zasypaného popelem v roce 79 n. l. po výbuchu Vesuvu. Prohlédnete si jedinečný archeologický areál zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Uvidíte například Venušin, Jupiterův či Apollonův chrám, Stabijské lázně, Velké a Malé divadlo, proslulé fresky v domě s pozlacenými amorky, domě Vettiů, Faunově domě, domě kytaristy nebo tragického básníka.
  • V odpoledních hodinách zamíříte do Neapole, kde proběhne prohlídka města s průvodcem, v rámci které uvidíte hrad Castel Nuovo, nejstarší operní scénu v Evropě Teatro San Carlo, Galerii Umberto nebo náměstí Piazza Plebiscito s kostelem San Francesco di Paola. Na závěr si můžete posedět u výtečné místní pizzy a vína.
  • Večer návrat na hotel.

4. den - Sorrento, Amalfské pobřeží, Amalfi

  • Po snídani odjezd do blízkosti Sorrenta, odkud se vydáte pronajatými autobusy na Amalfské pobřeží, lemované vysokými horami, posázenými malebnými městečky. Určitě navštívíte nejvýznamnější město tohoto pobřeží Amalfi, ležící v úpatí hory Monte Cerreto. Po prohlídce můžete zbytek dne trávit na krásných slunečných březích Tyrhénského moře.
  • Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

5. den - Návrat do ČR

  • V odpoledních hodinách návrat zpět do ČR.

Cena obsahuje

doprava autobusem
2x ubytování v hotelu**** s vlastní koupelnou
2x kontinentální snídaně
vjezdy a poplatky v Neapolském zálivu 300 Kč (12 €)
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa včetně parkování 5 € /os./noc
výlet na Amalfské pobřeží 35€
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...