Perly Toskánska a prosluněná Elba 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
8 169 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
5 799 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
5 799 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Vydejte se do jednoho z nejnavštěvovanějších italských regionů. V rámci prohlídek měst Florencie, Lucca, Pisa a Siena, nahlédnete do historie italské architektury a vykoupete se v moři na Ligurské riviéře. Čeká vás Šikmá věž, nádherná příroda, výtečná italská kuchyně a výletní den po Napoleonově Elbě.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách s nočním transferem do Itálie.

2. den - Florencie, Palazzo Vecchio

V ranních hodinách přijedete do Florencie, kde se vydáte na prohlídku města s průvodcem. Během ní budete mít možnost zhlédnout například katedrálu S. Maria del Fiore s kampanilou, baziliku S. Lorenzo, Piazza della Signoria, klášterní komplex S. Croce nebo most Ponte Vecchio s celou řadou obchůdků. Prostor bude i na vlastní program, který můžete využít k návštěvě některé ze slavných galerií (Uffizi, Accademia, Pitti, Bargello). Nebo si po náročné cestě raději odpočinete v zahradách Boboli? Za výhledy na celé město s řekou Arno stojí vystoupat na vyhlídku Piazzale Michelangelo. Odjezd z Florencie na hotel ve večerních hodinách.

3. den - Ostrov Elba, Portoferraio, Villa dei Mulini

Po snídani se vydáte na celodenní výlet na “Napoleonův ostrov” Elba s možností koupání. Projdete se k Napoleonově residenci Villa dei Mulini v hlavním městě Portoferraio. Navštívíte městečka Porto Azzurro a Capoliveri, kde budete mít možnost nákupu suvenýrů. Večer se vrátíte trajektem na pevninu a pojedete na hotel.

4. den - Lucca, Pisa, koupání

Po snídani vás čeká odjezd do starobylého města Lucca, které je rodištěm Giacoma Pucciniho. Následuje prohlídka města, kde uvidíte Torre dell´Orologio, Piazza dell´Anfiteatro a Dóm.

Odpoledne se zchladíte na pláži Rosignano Solvay a večer vyrazíte na krátkou návštěvu Pisy. Vaším centrem zájmu bude náměstí Zázraků (Piazza dei Miracoli) s proslavenou Šikmou věží. Večer odjezd na hotel.

5. den - Siena, dóm S. Maria Assunta

Po snídani pojedete do Sieny, kde se vydáte na prohlídku po místních památkách a zajímavostech. Toto toskánské město je zapsáno na seznamu UNESCO. Zhlédnete náměstí Piazza del Campo, radnici Palazzo Comunale (Pubblico) s věží Torre Mangia, Dóm S. Maria Assunta a další historické budovy.

Následuje osobní volno, které využijete k nákupům a ochutnávce italské lokální kuchyně. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

6. den - Návrat do ČR

V dopoledních hodinách návrat do ČR.

Cena obsahuje

3x ubytování v hotelu***
3x kontinentální snídaně
Doprava autobusem
Služby průvodce
Poplatek za vjezd do Pisy - 12 € (300,-kč/os.)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Pobytová taxa 5 €/os./noc 15eur/os.
Vlak do Florencie - 5 €

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...