Cestování po Toskánsku s návštěvou Cinque Terre, Pisa i romantických vinic v San Gimignano 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
6 079 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
4 499 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
4 499 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

V Toskánsku uvidíte skalnaté pobřeží v Janovském zálivu, terasovitě postavené domy na skalních útesech a historické stavby a hradby dokreslující malebný obraz středověkých měst. Při své návštěvě se podíváte do starobylého město Lucca a nevynecháte prohlídku pěti měst Cinque Terre. Tato oblast se pro svoji malebnost dostala až na seznam světového dědictví UNESCO.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den - La Spezia, Cinque Terre, Porto Venere, Monterosso

V ranních hodinách příjezd do městečka La Spezia, které leží na pobřeží Ligurského moře v zátoce Golfo della Spezia. Odtud se vydáte lodí na prohlídku oblasti Cinque Terre, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Těšit se můžete na skalnaté pobřeží v Janovském zálivu. Tato oblast zahrnuje celkem pět obcí: Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare. Ty se vyznačují terasovitě postavenými domy na skalních útesech. V Monterosso bude možnost krátkého koupání. Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

 

3. den - Pisa, Lucca

Po snídani odjezd do Pisy, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Vydáte se na prohlídku slavného náměstí Piazza dei Miracoli (náměstí Zázraků), kde se nalézá i proslavená Šikmá věž. Odpoledne vás čeká pobyt u moře v městečku Viareggio nebo koupání na pláži v jeho blízkosti. (Alternativa programu v jarních / podzimních termínech: návštěva vinařství s degustací.) Poté odjezd do města Lucca, které je podmanivým místem obklopeným hradbami a nabízí atraktivní kombinaci dlážděných uliček, kostelů, věží, muzeí a náměstí s mnoha kavárnami. Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

 

4. den - San Gimignano, Siena

Po snídani odjezd do San Gimignana, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Jeho hradby a historické rodové věže dokreslují malebný obraz středověkého města. Můžete se pokochat krásnými vyhlídkami do krajiny a ochutnat nebo nakoupit zdejší speciality.

Před polednem přejezd do Sieny, která je známá jako historické a kulturní město s výborně zachovalým středověkým architektonickým jádrem, díky kterému se také dostala na seznam UNESCO. Každoročně se tady konají světově známé koňské dostihy Palio. S průvodcem si projdete historické centrum s jedním z nejkrásnějších náměstí světa. V době osobního volna budete mít možnost navštívit rozsáhlý komplex zdejšího dómu nebo městské muzeum, popř. vylézt na radniční věž. Ve večerních hodinách odjezd domů do ČR.

 

5. den - Návrat do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
2x ubytování v hotelu***
2x snídaně
Poplatky za vjezdy do měst (19 €)
Služby průvodce
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa včetně parkování 5 € /os./noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...