Z Říma na sever přes Benátky, Veronu, Florencii a Lago di Garda 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
7 669 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
5 299 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
5 299 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Od každého něco – antické i renesanční památky, malebná příroda u Lago di Garda a město zamilovaných Verona, kterou proslavilo Shakespearovo drama Romeo a Julie.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

V odpoledních hodinách odjezd z ČR.

2. den - Antický Řím

V ranních hodinách příjezd do Říma, kde se vydáte po stopách antiky, renesance i baroka - uvidíte Pantheon, Fontánu di Trevi, památník Viktora Emanuela, Benátský palác aj. V rámci individuálního programu můžete navštívit i Španělské schody (zde možnost občerstvení a nákupů). Na závěr spatříte Koloseum, v jehož blízkosti leží Forum Romanum. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3. den - Florencie, Palazzo Vecchio, Boboli, Uffizi

Ráno přejezd do Sesto Fiorentino, kde se vlakem dopravíte do centra Florencie. Následuje prohlídka města s průvodcem, během které budete mít možnost shlédnout náměstí S. Lorenzo se stejnojmennou bazilikou, katedrálu S. Maria del Fiore, náměstí Signoria s otevřenou galerií soch, radnici Palazzo Vecchio, klášterní komplex S. Croce a most Ponte Vecchio.

Odpoledne, v době osobního volna, můžete vstoupit do interiérů výše uvedených kostelů (za poplatek), zajít si na Piazzale Michelangelo s vyhlídkou, popř. navštívit některou z proslulých zdejších galerií (Uffizi, Accademia, Pitti). Odjezd na hotel ve večerních hodinách.

4. den - Lago di Garda, Malcesine, Verona

Po snídani odjezd k nádhernému jezeru Lago di Garda. Tento den začnete na severu jezera prohlídkou městečka Malcesine. Budete mít možnost výletu lanovkou na nejvyšší horu Monte Baldo 2 218 m n. m. (cena za lanovku: 22 €), kde je nádherný výhled na celé jezero. Poté budete pokračovat po břehu jezera na jižní část jezera a den zakončíte na nejznámějším místě jezera - poloostrově Sirmione s krátkou prohlídkou. Následovat bude volný program. Na večer odjezd do Verony, kde strávíte cca 2 hodiny ve městě plné lásky. Během prohlídky uvidíte Arena di Verona a slavný Juliin balkón. Odjezd na hotel.

5. den - Benátky, ostrovy

Ráno přejedete lodí do centra Benátek, kde uvidíte hlavní památky města - Dóžecí palác, Piazza San Marco, baziliku San Marco, Ponte Rialto, palác Akademia a budete mít možnost projet se na gondole. Projdete se městem a budete mít možnost posedět u vína nebo kávy. Dále vás čeká  transfer lodí na ostrov Lido s koupáním. Odjezd zpět do ČR.

Na ostrov Lido se vydáte v letní sezóně, na ostrovy Burano a Murano se jezdí jaro/podzim. Na ostrově Lido stojí bývalá pevnost a nabízí nádhernou písčitou pláž, ostrov Burano je plný barevných rybářských domků a na ostrově Murano vás vezmeme do místní sklárny

6. den - Příjezd do ČR

V odpoledních hodinách příjezd zpět do ČR.

Cena obsahuje

3x ubytování v hotelu***
3x snídaně
Doprava autobusem
Služby průvodce
Vjezd do Verony včetně parkování 300 Kč / os (12€ / os.).
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Pobytová taxa 5 € /noc / os. (celkem 15€)
Poplatek za lodní lístek z Punta Sabioni – ostrov Burano – Benátky nám. sv. Marka včetně poplatku za vjezd a parking autobusu 25 € / os.
Vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...