Z Říma na sever přes Benátky, Veronu, Florencii a Lago di Garda 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
7 669 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
5 299 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
5 299 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Procestujte to nejlepší z Itálie! Navštivte ty nejkrásnější antické i renesanční památky ve starobylé metropoli Římě, zamilujte se do malebné Verony, kterou proslavilo Shakespearovo drama Romeo a Julie, nechte se unést romantikou v Benátkách a krásnou přírodou u Lago di Garda.

 

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

 • V odpoledních hodinách odjezd z ČR.

2. den - Antický Řím

 • V ranních hodinách se vydáte po stopách antiky, renesance i baroka – uvidíte jedno z nejkrásnějších náměstí na světě, náměstí Navona, které leží jen pár metrů od legendárního antického chrámu Pantheon. Neminete ani Fontánu di Trevi a na závěr spatříte vůbec nejznámější symbol Říma, slavné Koloseum, v jehož blízkosti leží Forum Romanum, někdejší centrum antického světa.
 • Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3. den - Florencie, Palazzo Vecchio, Boboli, Uffizi

Ráno přejezd do Sesto Fiorentino, odkud budete vlakem pokračovat do centra Florencie, Toskánské metropole. Následuje prohlídka města s průvodcem, kde navštívíte náměstí San Lorenzo s nepřehlédnutelnou stejnojmenou bazilikou, pokračovat budete přes katedrálu Santa Maria del Fiore náměstí Signoria s otevřenou galerií soch, radnici Palazzo Vecchio, až ke klášternímu komplexu Santa Croce a  nejstaršímu mostu ve Florencii Ponte Vecchio.

Odpoledne, v době osobního volna, můžete vstoupit do interiérů výše uvedených kostelů (za poplatek), zajít si na Piazzale Michelangelo s vyhlídkou, popř. navštívit některou z proslulých zdejších galerií (Uffizi, Accademia, Pitti).

Odjezd na hotel ve večerních hodinách.

 

4. den - Lago di Garda, Malcesine, Verona

 • Po snídani odjezd k nádhernému jezeru Lago di Garda. Tento den začnete na severu jezera prohlídkou městečka Malcesine. Budete mít možnost výletu lanovkou na nejvyšší horu Monte Baldo 2 218 m n. m. (cena za lanovku: 22 €), kde je překrásný výhled na celé jezero. Poté budete pokračovat po břehu jezera na jižní část jezera a den zakončíte na nejznámějším místě jezera - poloostrově Sirmione s krátkou prohlídkou. Následovat bude volný program.
 • Navečer odjezd do Verony, kde strávíte cca 2 hodiny ve městě plném lásky. Během prohlídky uvidíte Arena di Verona a slavný Juliin balkón.
 • Poté odjezd na hotel.

5. den - Benátky, ostrovy

 • Ráno přejedete lodí do centra Benátek, města rozkládajícího se na 118 ostrovech. Na náměstí Svatého Marka uvidíte hned několik neodmyslitelných dominant - Dóžecí palác a úchvatnou baziliku San Marco. V srdci města se nachází také jeho nejstarší most, Ponte di Rialto, vedoucí přes Canal Grande. Samozřejmě budete mít také jedinečnou příležitost projet se na gondole.
 • V letní sezóně odpoledne přejedete na ostrov Lido, kde si můžete odpočinout a vykoupat se na nádherné písčité pláži nebo se projít po promenádě a posedět si na výborné italské kávě.
 • V sezóně jaro/podzim se jezdí na ostrovy Burano a Murano. Ostrov Burano je plný barevných rybářských domků a na ostrově Murano vás vezmeme do místní sklárny.
 • Odjezd zpět do ČR.

 

6. den - Příjezd do ČR

 • V odpoledních hodinách příjezd zpět do ČR.

Cena obsahuje

3x ubytování v hotelu***
3x snídaně
Doprava autobusem
Služby průvodce
Vjezd do Verony včetně parkování 300 Kč / os (12€ / os.).
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Pobytová taxa 5 € /noc / os. (celkem 15€)
Poplatek za lodní lístek z Punta Sabioni – ostrov Burano – Benátky nám. sv. Marka včetně poplatku za vjezd a parking autobusu 25 € / os.
Vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...