Paříž se zastávkou v La Defence a Versailles  

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
5 579 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
3 999 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
3 999 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Romantická Paříž vám otevírá svou náruč se všemi obdivuhodnými památkami, obchody a ponouká vás k objevování kouzelných uliček a kaváren. Projedete se také lodí po řece Seině nebo spatříte opěvované zámecké zahrady ve Versailles.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

 • Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den - Centrum Paříže

 • Probudíte se s příjezdem do Paříže a v centru začne okružní autobusová jízda, během které uvidíte například chrám Notre Dame, nejstarší pařížskou univerzitu Sorbonnu, kde mimo jiné studovala i nositelka Nobelovy ceny Marie Curie. Pokračovat budete okolo Pantheonu a oázy zeleně Lucemburských zahrad. Minete také římské lázně Cluny a dva známé boulevardy - Saint Germain a Saint Michel. Projedete kolem Justičního paláce, muzeí Louvre a Orsay až k Tuillerijským zahradám a skončíte na Place Vendome.
 • Na náměstí se nachází Muzeum parfémů, které jsou tak typické pro Francii. Projdete si expozici, kde nahlédnete i do samotné výroby. Parfémy si budete moci vyzkoušet a případně i nakoupit za výrobní ceny.
 • Ještě navonění zamíříte k chrámu Madeleine, monumentální budově Opery Garnier, kde následuje osobní volno. Využijete ho k nákupu suvenýrů, bloumání pařížskými bulváry s butiky, kde si zakoupíte suvenýry nebo značkové oblečení. Když zbude čas, uděláte si fotopauzu v Invalidovně (Ecole Militaire a Champ-de-Mars), kde se nachází mezi řadou hrobek i ta Napoleona Bonaparta. 
 • Pokud nebudete znaveni, lze navštívit zábavní muzeum voskových figurín Musée Grévin. Jsou tu vystaveny všechny významné postavy francouzských dějin až po současnost a s každou se můžete vyfotit. 
 • Poté následuje odjezd na hotel. 

3. den - Versailles, Paříž

 • Většinu dne strávíte ve Versailles, rezidenci Ludvíka XIV. Prohlédnete si dechberoucí vnitřní interiréry zámku, mj. i významnou Zrcadlovou síň, a poté zamíříte do rozlehlých a unikátních zahrad rozprostírajících se kolem zámku. Zde se nachází řada soch a sousoší, množství nádherných fontán skrytých v romantických zákoutích jako třeba fontány Apollona a Neptuna, nebo také spatříte Velký a Malý Trianon.
 • Po prohlédnutí Versailles odjedete zpátky do Paříže, konkrétně do moderní obchodní čtvrti La Defence. Odtud se přesunete na bulvár Champs-Élysées, na jehož konci stojí Vítězný oblouk.
 • Čeká na vás i čtvrť Montmartre, která je známá z filmu Amélie z Montmartru. Podíváte se ke kavárně U dvou mlýnů, kde Amélie pracovala. Uvidíte i kabaret Moulin Rouge nebo rue Lepic. Projdete se po ulici rue Norvins, kde bydlel slavný herec Jean Marais, ten v roce 1989 vytvořil sochu “Muže procházejícího zdí”.
 • Večer je v nabídce nepovinná tříchodová večeře (není v ceně zájezdu) v typické francouzské restauraci, nebo možnost osobního volna.
 • V průběhu večera absolvujete okružní jízdu autobusem, kterou zakončíte v další pařížské čtvrti - Montparnasse. Zde podle uvážení vystoupáte na mrakodrap Tour Montparnasse (česky “Nebe Paříže”). Odtud se z výšky 210 metrů před vámi rozpřostře nádherný výhled na noční Paříž s osvětlenou Eiffelovou věží a dalšími pamětihodnostmi města.
 • Pak následuje přejezd na hotel.

4. den - Paříž, Aquaboulevard

 • Po snídani se vydáte k Eiffelově věži, na kterou můžete vystoupat výtahem až do nejvyššího 3. patra. Pěšky se dostanete jen na plošinu v 2. patře. Jakmile se nabažíte nekonečných pařížských výhledů, dostanete prostor k návštěvám blízkých muzeí a parků podle vlastního uvážení. K návštěvě vybízí například Vojenské muzeum u Invalidovny, kde se mimo jiné nachází i hrobka Napoleona Bonaparta, dále zábavní muzeum voskových figurín Musée Grévin, nebo v Tuilerijských zahradách muzeum Musée de l'Orangerie, ve kterém uvitíte slavný obraz Lekníny od Moneta. V galerii také uvidíte celou řadu dalších uměleckých zvučných jmen, jako například: Renoir, Matisse, Sisley nebo Soutin.
 • Pokud ale nechcete navštívit muzea, zajděte si do vodního světa Aquaboulevard. V tomto vodním parku se nachází bazény se sladkou i mořskou vodou, umělé vlny, řeka s protiproudem, gejzíry, vodopády, vodní děla nebo oblíbené tobogány.
 • Večer zakončíte romantickou projížďkou po řece Seině kolem osvětleného nábřeží až k nasvícené Eiffelovce, která v pravidelných intervalech bliká.
 • Poté následuje návrat domů.

5. den - Příjezd do ČR

 • Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem
2x ubytování v hotelu** s vlastní koupelnou
2x kontinentální snídaně
vjezd do Paříže 400 Kč (16 €)
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa 5 € /os./noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...