Paříž a zámky Fontainebleau, Vaux-le-Vicomte  

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
7 169 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
4 799 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
4 799 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Vydejte se po stopách francouzských panovníků a spojte okouzlující Paříž s honosnými barokními zámky. Prohlédnete si versailleskou rezidenci Ludvíka XIV., zámek Fontaineblau a jeho nádherný park nebo si užívejte výhledy z Eiffelovy věže.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

 • Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den - Pantheon, Sorbonna, ostrov La Cité, Louvre, Tuilerijské zahrady

 • V ranních hodinách přijedete do Latinské čtvrti. Nejprve uvidíte 117 metrů vysoký Pantheon, kde jsou pochováni velikáni, jako např. Voltaire, Rousseau nebo Victor Hugo, poté zavítáte do oázy klidu a zeleně v Lucemburských zahradách a po známém boulevardu Mt. Saint Michel přejdete k pařížské univerzitě Sorbonně.
 • Přesunete se na ostrov Ile de la Cité s katedrálou Notre-Dame, projdete kolem pařížské radnice a známého kulturního centra Centre George Pompidou k muzeu Louvre, jednomu z nejvýznačnějších muzeí na světě. Zde uvidíte množství soch a obrazů v čele s nejznámějším dílem Leonarda da Vinciho - Monou Lisou, a samozřejmě řadu dalších umělecky hodnotný děl. Dále zamíříte na světoznámou třídu Champs-Élysées s Vítězným obloukem na nábreží Seiny. Tady se projedete vyhlídkovou lodí po řece Seině.
 • Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3. den - Vaux-le-Vicomte, Fontainbleau

 • Po snídani se vydáte na zámek Vaux-le-Vicomte, který se stal předlohou při stavbě Versailles. Prohlídka zahrnuje celý zámek, hlavní sály a galerie s bohatou výzdobou, stylovou zámeckou kuchyni, také sklepení, kde údajně žil Muž se železnou maskou, nebo Muzeum dobových kočárů. Uvnitř zámku na vás dýchne intimní atmosféra rodového šlechtického sídla a rozlehlý park rozkládající se kolem něj vás okouzlí soustavou teras, jezírek a fontán.
 • Odpoledne přejedete do Fontainebleau, jednoho z největších francouzských zámků zapsaného na seznamu UNESCO. Jedná se o bývalé královské sídlo, které bylo považováno už od 12. století za jedno ze tří nejvýznamnějších v zemi. Na jeho výzdobě se podíleli přední mistři italské pozdní renesance, kteří mu vdechli dojem honosnosti a přepychu. Pyšní se nádherně zdobeným obložením, štukovými omítkami a úžasnými freskami. Součástí areálu je stohektarový park s Dianinou zahradou, Kapřím rybníkem a dalšími vodními plochami.

 

4. den - Versailles, Grands Boulevards, Montparnasse

 • Po snídani odjedete do Versailles a prohlédnete si barokní rezidenci krále Slunce Ludvíka XIV. s mnoha nádhernými sály v čele se známou Zrcadlovou síní. Navštívíte také rozsáhlé zahrady, které poutají romantickými cestičkami a zákoutími se spoustou soch a fontán nebo spatříte Velký a Malý Trianon. Vždy o víkendu jsou fontány v činnosti, a tak se před vašimi zraky odehraje představení vodního muzikálu.
 • Následně odjedete zpět do Paříže a navštívíte Muzeum parfémů Fragonard, kde si zakoupíte francouzské parfémy za výrobní ceny. Uvidíte honosnou budovu pařížské Opery Garnier a nahlédnete do známého Musée Grevin, kde se nachází více než 200 voskových figurín historických postav, herců, zpěváků politiků i sportovců. Dle uvážení povečeříte v typické francouzské restauraci.
 • Po večeři se autobusem přesunete do čtvrti Montparnasse a vyjedete výtahem na vyhlídku mrakodrapu vypínajícího se ve výšce 209 metrů, kterému se přezdívá Nebe Paříže. Odtud se před vámi rozprostře překrásný výhled na zářící Paříž.
 • Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách.

5. den - Eiffelova věž, Invalidovna, muzea

 • Po snídani přijedete do Paříže, kde se vydáte na procházku po levém břehu řeky Seiny. Nejprve se zastavíte u Eiffelovy věže, nejvýznamnější francouzské pamětihodnosti, tam vystoupáte až do nejvyššího patra. Dále uvidíte monumentální budovu Invalidovny Dome des Invalides, ve které je pohřben Napoleon Bonaparte.
 • Metrem se přesunete na Montmartre, kde si prohlédnete nejromantičtější místa Paříže - Moulin Rouge, Rue Lepic, filmovou kavárnu U dvou mlýnů Amélie Poulin a nebo třeba Rue Norvins, kde bydlel slavný obyvatel Montmartru Jean Marais. Poté navštívíte náměstí plné hospůdek, ale i malířů a umělců Place du Tertre a samozřejmě byzansko-románskou baziliku Sacré–Coeur, odkud se vám naskytne nádherný pohled na celou Paříž. Následuje individuální volno, které využijete k nákupu suvenýrů a k posezení v pařížských kavárnách.
 • Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

6. den - Příjezd do ČR

 • Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem
3x ubytování v hotelu*/** s vlastní koupelnou
3x kontinentální snídaně
vjezd do Paříže 500 Kč (20 €)
služby delegáta
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa včetně parkování 5 € /os./noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...