Paříž a zámky Fontainebleau, Vaux-le-Vicomte a Chateau de Maintenon 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
7 169 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
4 799 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
4 799 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Vydejte se po stopách francouzských panovníků a spojte okouzlující Paříž s barokními zámky. Prohlédnete si versailleskou rezidenci Ludvíka XIV. i rozkošný zámek Chateau de Maintenon, kde se točil kultovní film Profesionál s J. P. Belmondem. 

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den - Pantheon, Sorbonna, ostrov La Cité, Louvre, Tuilerijské zahrady

V ranních hodinách přijedete do Latinské čtvrti. Nejprve uvidíte 117 metrů vysoký Pantheon, kde jsou pochováni velikáni, jako např. Voltaire, Rousseau nebo Victor Hugo. Poté zavítáte do oázy klidu a zeleně v Lucemburských zahradách. Po známém boulevardu Mt. Saint Michel přejdete k pařížské univerzitě Sorbonně.

Následuje přesun na ostrov Ile de la Cité s katedrálou Notre-Dame, procházka pokračuje kolem pařížské radnice a známého kulturního centra Centre George Pompidou k Louvru. Následuje prohlídka muzea Louvre, jednoho z nejvýznačnějších muzeí na světě s množstvím soch a obrazů v čele s Monou Lisou Leonarda da Vinci a mnoha dalšími uměleckými díly. Dále budete pokračovat na světoznámou třídu Champs-Élysées s Vítězným obloukem na nábreží Seiny. Tady budete mít možnost projížďky vyhlidkovou lodí po řece Seině. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3. den - Vaux-le-Vicomte, Fontainbleau, Chateau de Maintenon

Po snídani vás čeká výlet na zámek Vaux-le-Vicomte, který byl předlohou Versailles. Prohlídka zahrnuje celý zámek, hlavní sály a galerie s bohatou výzdobou, stylovou zámeckou kuchyni a také sklepení, kde údajně žil Muž se železnou maskou. Budete mít možnost prohlídky Muzea dobových kočárů. Kolem zámku se rozkládá rozlehlý park se soustavou teras, jezírek a fontán. Zámek je soukromým majetkem, kde na vás dýchne intimní atmosféra rodového šlechtického sídla.

Odpoledne bude následovat přejezd do Fontainebleau, prohlídka jednoho z největších francouzských zámků zapsaného na seznamu UNESCO. Na jeho výzdobě se podíleli přední mistři italské pozdní renesance. Bývalé královské sídlo, považované za jedno ze tří nejvýznamnějších v zemi, nese tento titul už od 12. století. Pyšní se nádherně zdobeným obložením, štukovými omítkami a úžasnými freskami. Součástí areálu je stohektarový park s Dianinou zahradou, Kapřím rybníkem a dalšími vodními plochami.

Přejezd autobusem zpět do Paříže, kde si prohlédnete moderní pařížskou čtvrť La Défense se zajímavou architekturou. Poté přesun na rozkošný zámek Chateau de Maintenon, ve kterém pobývala tajná manželka krále Slunce Ludvíka XIV. Tento zámek je především znám tím, že se tu točil kultovní film Profesionál s J. P. Belmondem. Odjezd zpět na hotel.

 

4. den - Versailles, Grands Boulevards, Montparnasse

Po snídani příjedete do Versailles a prohlédnete si barokní rezidenci krále Slunce Ludvíka XIV. s mnoha nádhernými sály v čele se známou Zrcadlovou síní. Navštívíte také rozsáhlé zahrady se spoustou soch, fontán, Velkým a Malým Trianonem a vesničkou Marie Antoinetty. Vždy o víkendu jsou fontány v činnosti, a tak se před vaším zrakem odehraje představení vodního muzikálu. Následuje přejezd zpět do Paříže. Navštívíte Muzeum parfémů Fragonard, kde budete mít možnost zakoupení francouzských parfémů za výrobní ceny.

Poté uvidíte honosnou budovu pařížské Opery Garnier a budete se moci podívat do známého Musée Grevin, kde je více než 200 voskových figurín historických postav, herců, zpěváků politiků i sportovců. Možnost večeře v typické francouzské restauraci. Po večeři se autobusem přesunete do čtvrti Montparnasse a vyjedete výtahem na vyhlídku 209 m vysokého mrakodrapu, kterému se říká Nebe Paříže, odkud zažijete překrásný výhled na zářící Paříž. Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách.

5. den - Eiffelova věž, Invalidovna, muzea

Po snídani příjedete do Paříže a bude následovat procházka s průvodcem. Okruh začnete na levém břehu řeky Seiny. První zastávka bude u Eiffelovy věže, kde budete mít možnost vystoupat až do nejvyššího patra nejvýznamnější francouzské pamětihodnosti. Dále budete moci obdivovat monumentální budovu Invalidovny Dome des Invalides, ve které je pohřben Napoleon Bonaparte. Přesun metrem. 

První kroky vás povedou na Montmartre, kde si prohlédnete nejromantičtější místa Paříže - Moulin Rouge, Rue Lepic, filmovou kavárnu „U dvou mlýnů“ Amélie Poulin a nebo třeba Rue Norvins, kde bydlel slavný obyvatel Montmartru Jean Marais. Poté navštívíte náměstí plné nejen hospůdek, ale i malířů a umělců, Place du Tertre a samozřejmě byzansko-románské baziliky Sacré–Coeur, odkud se vám naskytne nádherný pohled na celou „bílou“ Paříž. Následuje individuální volno, které můžete využít k nákupu suvenýrů a k posezení v pařížských kavárnách na sklence vína. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

6. den - Příjezd do ČR

Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem
3x ubytování v hotelu*/** s vlastní koupelnou
3x kontinentální snídaně
vjezd do Paříže 500 Kč (20 €)
služby delegáta
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa 5 € /os./noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...