Paříž a Rouen v době námořního festivalu L'Armada konaného jednou za 5 let! 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
6 079 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
4 499 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
4 499 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Navštivte jedinečnou kulturní událost plnou vysokých plachetnic a válečných lodí z celého světa. Prozkoumejte poutavou historii romantické Paříže, ve které se vypínají honosné stavby a známá muzea lákají na výstavu obrazů slavných umělců.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

 • Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den - Notre Dame, Sorbonna, Pantheon, Lucemburské zahrady, Vítězný oblouk

 • S ranním rozbřeskem vjedete do Paříže a hned zamíříte na okružní jízdu, která začne u chrámu Notre-Dame. Uvidíte nejstarší pařížskou univerzitu Sorbonnu, kde studovala například Marie Curie. Projedete okolo Pantheonu, Lucemburských zahrad nebo boulevardu Saint Michel. Nevynecháte ani římské lázně Cluny, Justiční palác nebo známý Louvre, kde se mezi řadou uměleckých děl nachází i da Vinciho obraz Mona Lisa. Minete Musée d'Orsay, budovu Poslanecké sněmovny a další významná pařížská místa. Přejedete přes most Alexandra III a dojedete k Invalidovně. Mezi řadou hrobek se tady nalézá i ta Napoleona Bonaparta. Zbude-li čas, zastavíte se i v okolí na krátkou fotopauzu (Ecole Militaire, Champ-de-Mars).
 • Další zastávku, spojenou nejenom s focením, si uděláte u Eiffelovky, nejznámější pařížské pamětihodnosti. Nahoru vystoupáte buď výtahem, nebo vyjdete pěšky. Následuje procházka s průvodcem, která začne na nábřeží Seiny. Pokud chcete, absolvujete plavbu na lodičce.
 • Poté se projdete po Champs-Élysées s Vítězným obloukem, kde si nakoupíte v pařížských buticích nebo ochutnáte kávu s pařížskou šlehačkou. Přesunete se na Náměstí Svornosti Place de la Concorde a zamíříte k chrámu Madeleine. Dle zájmu můžete navštívit Muzeum parfémů Fragonard, kde nakoupíte francouzské parfémy za výhodné ceny.
 • Ve večerních hodinách přejedete na hotel na okraji Paříže.

3. den - Louvre, Montmartre, bazilika Sacré Coeur, Montparnasse

 • Po snídani v hotelu přejedete autobusem k muzeu Louvre, který je především proslaven Monou Lisou, obrazem italského mistra Leonarda da Vinciho. Nachází se tady ale celá řada dalších umělecky hodnotných sbírek. Po prohlídce projdete kolem paláce Royal a pařížské Burzy až k monumentální budově Opery Garnier. Následuje osobní volno po bulvárech k nákupu suvenýrů a ochutnání francouzské kuchyně. K návštěvě vybízí i muzeum voskových figurín Musée Grévin.
 • Odpoledne přejedete metrem na slavný Montmartre. Absolvujete prohlídku od Place Pigalle na náměstí malířů a umělců Place du Tertre. Výlet zakončíte u baziliky Sacré Coeur. Zájemci mohou posedět u nepovinné tříchodové večeře v typické francouzské restauraci.
 • Po večeři nebo osobním volnu vás čeká noční Paříž v podobě okružní projížďky autobusem osvětleným městem. Zahlédnete všechny významné monumenty z obou dnů, a to například kabaret Moulin Rouge a Invalidovnu. Zajedete až do čtvrti Montparnasse, kde vyjedete výtahem na mrakodrap Tour de Montparnasse s vyhlídkovou terasou ve výšce 210 metrů, které se říká Nebe Paříže. Před vašimi zraky se rozprostře noční Paříž včetně zlatě zářící Eiffelovky.
 • Přejezd na hotel.

4. den - Rouen, festival L'Armada

 • Po snídani pojedete do normandského města Rouen, kterému se přezdívá pro velký počet gotických staveb gotické Athény. Nejprve si prohlédnete centrum města - překrásnou gotickou katedrálu, kterou na svých plátnech ztvárňovali impresionisté, budovu Justičního paláce, ale i náměstí Vieux Marché, kde byla v roce 1431 Angličany upálena Johanka z Arku. Poté se projdete pěší zónou s krásnými hrázděnými domy.
 • Odpoledne a navečer se zúčastníte Námořního festivalu L´Armada, který se koná v Rouenu každých 5-6 let. Jedná se o největší svátek tohoto typu v Evropě, na který připlouvají do Rouenského přístavu po řece Seině ty nejkrásnější a nejvyšší plachetnice z celého světa. Zaujmou vás nejenom tato úžasná plavidla, ale i válečné lodě.
 • Při přehlídce obřích plachetnic se v Rouenu konají koncerty a zábava je na každém kroku včetně ochutnávky kulinářských specialit. Závěr večera vyvrcholí slavnostním ohňostrojem nad přístavem.
 • Odjezd do ČR v pozdních večerních hodinách.

5. den - Příjezd do ČR

 • Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem
2x ubytování v hotelu** s vlastní koupelnou
2x kontinentální snídaně
vjezd do Paříže 400 Kč (16 €)
služby delegáta
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa včetně parkování 5 € /os./noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...