Nejoblíbenější Provence - Marseille, Cannes, Monako s projížďkou v Canyon Verdon 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
5 579 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
3 999 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
3 999 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Provence. Oblast s malebnými horskými vesničkami, levandulovými poli, vynikajícím vínem, úchvatnými plážemi, bohatou historií a nevšedním uměním na každém kroku. Navštívíte přístavní pevnosti, národní park Verdon a budete mít jedinečnou příležitost se projet na šlapadle nebo se vykoupat v horském jezeře Lac de Sainte Croix.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den - Marseille, plavba lodí, ostrov If

V ranních hodinách přijedete do Marseille a prohlédnete si přístavní pevnosti a staré části přístavu s uličkami plnými typických hospůdek, ve kterých  ochutnáte „plody moře“ nebo místní rybí specialitu bouillabaisse. Turistickým vláčkem můžete vyjet nad město k bazilice Notre Dame de la Garde a pokochat se přímo fascinujícím pohledem na město i přilehlé ostrovy.

Pokud budete mít zájem, můžete absolvovat výlet na nedaleký ostrov If, na kterém se odehrával děj románu Alexandra Dumase staršího Hrabě Monte Christo. Můžete navštívit tajemnou pevnost, ve které byl vězněn Edmond Dantes a Abbé Faria. Lodí můžete pokračovat na Friulské ostrovy a vykoupat se v průzračném moři. Odjezd na ubytování do hotelu ve večerních hodinách.

3. den - Canon du Verdon, jezero Lac de Sainte Croix, Cannes

Po snídani se přesunete do národního parku Verdon v Přímořských Alpách, kterým protéká stejnojmenná řeka. Následovat bude průjezd malebnou provensálskou krajinou s levandulovými poli k překrásnému jezeru Lac de Sainte Croix, ve kterém se můžete vykoupat a zapůjčit kánoe nebo šlapadla a vplout tak do Canyon du Verdon, největšího kaňonu v Evropě, který je dlouhý 21 km a hlubokého až 700 m.

Každý pátek se koná provensálský trh s regionálními produkty a specialitami. Budete mít možnost navštívit ateliéry a butiky vyrábějící fajánsový porcelán. Dále budete pokračovat do Cannes, známého letoviska na Francouzské riviéře, kde si prohlédnete Festivalový palác, ve kterém je každoročně udělována Velká cena mezinárodního filmového festivalu Zlatá palma. Odjezd na ubytování do hotelu.

 

V podzimních termínech bude program upraven dle počasí - event. bez koupání v jezeře a možnosti zapůjčení šlapadel a navíc uvidíte: Moustiers-ste-Marie: malebné horské městečko a známé poutní místo s kostelíkem pany Marie a pramenem tzv. "živé vody".

 

4. den - skalní městečko Éze, Monacké knížectví, Monte Carlo

Po snídani odjezd do Éze, městečka na skalách, kde navštívíte parfumerii Fragonard s možností zakoupení francouzských parfémů za výrobní ceny. Poté budete pokračovat do Monackého knížectví, krásou zářícího koutu Evropy, ve kterém si prohlédnete katedrálu knížecí rodiny, Knížecí palác a v Monte Carlu světoznámé kasino. Také můžete navštívit vyhlášené monacké Oceánografické muzeum nebo botanickou zahradu. Odpoledne budete mít volný program, který využijete například ke koupání v moři. Večer odjezd zpět do ČR.

5. den - Příjezd do ČR

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem
2x ubytování v hotelu** s vlastní koupelnou
2x kontinentální snídaně
vjezd do Monaka 300 Kč (12 €)
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa 5 € /os./noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...