Putování kouzelnou Provence - Marseille, Cannes, Monako 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Jednolůžkový pokoj
5 579 Kč/osobu
Dvoulůžkový pokoj
3 999 Kč/osobu
Třílůžkový pokoj
3 999 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Nádherná Provence září nekonečnými lány levandulových polí, v sevření voňavé přírody ukrývá malebné horské vesničky a bohatou historií. Vydejte se na slunečné pláže a odhalte tajemství, které skrývá pevnost na ostrově If!

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

 • Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den - Marseille, plavba lodí, ostrov If

 • V ranních hodinách přijedete do Marseille a prohlédnete si přístavní pevnosti a staré části přístavu s uličkami plnými typických hospůdek, ve kterých ochutnáte plody moře nebo místní rybí specialitu bouillabaisse. Turistickým vláčkem vyjeďte nad město k bazilice Notre Dame de la Garde a pokochejte se přímo fascinujícím pohledem na město i přilehlé ostrovy.
 • Za vidění stojí i nedaleký ostrov If, na který se můžete vydat. Alexander Dumas sem zasadil ústřední dějovou linku ve svém románu Hrabě Monte Christo. Navštivte právě onu pevnost, ve které byl Edmond Dantes roky vězněn a poté lodí doplujte na Friulské ostrovy a vykoupejte se v průzračném moři.
 • Odjezd na hotel ve večerních hodinách.

3. den - Canon du Verdon, jezero Lac de Sainte Croix, Cannes

 • Po snídani se přesunete do národního parku Verdon v Přímořských Alpách, kterým protéká stejnojmenná řeka. Následně projedete malebnou provensálskou krajinou s levandulovými poli k překrásnému jezeru Lac de Sainte Croix, ve kterém se můžete vykoupat a zapůjčit kánoe nebo šlapadla a vplout tak do Canyon du Verdon, největšího kaňonu v Evropě, který je dlouhý 21 km a hluboký až 700 m.
 • Navštívíte ateliéry a butiky vyrábějící fajánsový porcelán, poté odjedete do Cannes, známého letoviska na Francouzské riviéře, kde si prohlédnete Festivalový palác. V něm je každoročně udělována Velká cena mezinárodního filmového festivalu Zlatá palma.
 • Odjezd do hotelu.
 • V podzimních termínech bude program upraven dle počasí - event. bez koupání v jezeře a možnosti zapůjčení šlapadel a navíc uvidíte Moustiers-ste-Marie, malebné horské městečko a známé poutní místo s kostelíkem panny Marie a pramenem tzv. živé vody.

 

4. den - skalní městečko Éze, Monacké knížectví, Monte Carlo

 • Po snídani odjedete do Éze, městečka na skalách, kde navštívíte parfumerii Fragonard s možností zakoupení francouzských parfémů za výrobní ceny. Poté zamíříte do Monackého knížectví, krásou zářícího koutu Evropy, ve kterém si prohlédnete katedrálu knížecí rodiny, Knížecí palác a v Monte Carlu světoznámé kasino.
 • Nabízí se také návštěva vyhlášeného monackého Oceánografického muzea nebo botanické zahrady. Odpolední volno využijete dle libosti, například ke koupání v moři.
 • Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

5. den - Příjezd do ČR

 • Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem
2x ubytování v hotelu** s vlastní koupelnou
2x kontinentální snídaně
vjezd do Monaka 300 Kč (12 €)
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa včetně parkování 5 € /os./noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...