Londýn se zastávkou v Oxfordu a Stonehenge  

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
6 889 Kč
5 989 Kč/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
5 499 Kč
4 808 Kč/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
5 499 Kč
4 808 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Zažijete jízdu na Londýnském oku s krásnými výhledy na celý Londýn a nejvýznamnější londýnské památky. Dále se projdete kolem slavného komplexu menhirů Stonehenge, navštívíte nejstarší anglické univerzitní město Oxford a prohlídnete si slavnou jídelnu v Christ Church College, která inspirovala jídelnu známou z filmů o čaroději Harry Potterovi.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

V dopoledních hodinách odjezd z ČR.

2. den - Calais, Londýn

S východem sluníčka přijedete do francouzského přístavu Calais a čeká vás plavba ranním trajektem přes kanál La Manche až do Londýna. V hlavním městě Velké Británie zamíříte do části Westminster. Tady budete mít prostor se svézt a pokochat výhledy na město z výšky kola London Eye. Dále spatříte Budovu Parlamentu se známým zvonem Big Benem. Pěšky se projdete po Westminster Abbey i Downing Street, kde má rezidenci ministerský předseda.

Nezapomeňte prozkoumat St. James Park a královský Buckinghamský palác. Dále budete v prohlídce pokračovat na Leicester square a Picadilly Circus. Celý den zakončíte u Hyde Parku, kde budete mít rozchod. Zamířit můžete za nákupy na Oxford Street nebo případně navštívit Muzeum voskových figurín Madame Tussauds. Večer vás čeká přejezd na hotel.

3. den - Stonehenge, Oxford

Po ranní britské snídaní zamíříte k slavnému komplexu menhirů Stonehenge. Místo je dokonce zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Počátky stavby se vědci odhadují na dobu okolo 3100 př. n. l.

Až se pokocháte duchem dávných věků, přesunete se do Oxfordu, nejstaršího anglického univerzitního města. Podle času a dostupnosti budete mít možnost navštívit Christ Church College. Zdejší slavná jídelna inspirovala tu filmovou ze snímku o čaroději Harry Potterovi. Následuje prohlídka oxfordských kolejí.

V univerzitním městečku jsou k vidění i další významné památky, jako například Carfax Tower, Radcliffe Camera nebo Most vzdechů (anglicky Bridge of Sights). V Oxfordu si dopřejete rovněž osobní volno k nákupům nebo procházkám kolem místních kolejí. Večer zamíříte na hotel.

4. den - Londýn

Po snídaní v hotelu se opět vydáte prozkoumávat krásy Londýna, protože jeden den k jeho poznání je žalostně málo. Procházku začnete u staleté pevnosti Tower, která je aktuálně místem, kde jsou uložené královské korunovační klenoty. Navíc se tady můžete setkat s tzv. “Beefeatry”, strážci pevnosti. Navštívit můžete i muzeum zbraní. Je to jen na vás.

Určitě se nezapomeňte zajít podívat k symbolu Londýna Tower Bridge. Tady je zakotvený i známý křižník HMS Belfast. Dále budete pokračovat v pěší prohlídce k Southwarské katedrále. Po cestě minete divadlo Globe, kde mimo jiné působil i Shakespeare a dále dojdete ke katedrále sv. Pavla. Po svých se projedete až ke Covent Garden a výlet zakončíte na Trafalgar Square.

Odpoledne bude odpočinkovější. Nasednete na loď a projedeme se po Temži z části Westminster až k Greenwich, kde se nachází observatoř se slavným nultým poledníkem. Dále můžete vidět loď Cutty Sark nebo se vydat do Námořního muzea a The Old Royal Naval College. Času budete mít dostatek až do večera, kdy zamíříte zpátky domů do ČR.

 

 

5. den - Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Poznámka

Vstupy v rámci programu: Muzeum voskových figurín Madame Tussauds: £ 30, děti do 15 let £ 25, London Eye 24,95 GBP pro dospělé a 19,95 GBP pro děti/do 15 let/, Tower of London: £ 28, senioři a studenti £22, děti do 12 let £ 13, Katedrála sv. Pavla: £17, studenti a senioři 15, děti do 12 let £ 7,50, plavba lodí po Temži dospělý 16,50 £, dítě 9£, bus: £3, přeprava metrem - £ 5, Christ Church College: £ 7 - 10, Stonehenge: Dospělá osoba - £ 15, dítě (5-15let) - £ 9. Doporučené kapesné: £ 90 - £150.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
2x ubytování v hotelu***
2x kontinentální snídaně
Služby průvodce
Trajekt (Calais - Dover a zpět)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Vstupy v rámci programu
20Ł přejezd hromadnou dopravou - nepovinný příplatek
Pobytová taxa včetně parkovného a vjezdu do Londýna - 5 GBP /os./noc

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...