To nejlepší ze Švýcarska, Chamonix, Luzern, Ženeva, Mont Blanc se zastávkou u Rýnských vodopádů 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
10 279 Kč
8 737 Kč/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
7 499 Kč
6 374 Kč/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
7 499 Kč
6 374 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Švýcarsko je nádherná země s více jak 1 500 jezery. Podíváte se do nejvýznamnějších švýcarských měst, poplavíte se výletní lodí nádhernou horskou krajinou, zastavíte se u Rýnských vodopádů, projedete se parním vlakem na Brienzer Rothorn a budete mít jedinečnou příležitost vyjet si lanovkou na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc.

Program zájezdu

1. den - odjezd z ČR- vodopády

Odjezd z Ostravy v nočních hodinách přes Prahu a Německo. Odpoledne se zastavíte u impozantních Rýnských vodopádů v Schaffhausenu. Večer se ubytujete v Einsiedeln.

2. den - Curych, Luzern, Luzernské jezero

Po snídani se vydáte do Curychu, kde podniknete prohlídku největšího města Švýcarska s 'výkladní skříní Evropy' - třídou Bahnhofstrasse, čtvrtěmi Niederdorf a Oberdorf, chrámy Grossmünster a Fraumünster (Chagallovy vitráže) a cukrárnou Sprüngli.

Poté přejedete k Luzernskému jezeru (Vierwaldstättersee) a vydáte se na plavbu lodí nádhernou horskou krajinou do Luzernu. Prohlédnete si centrum města, kde uvidíte dřevěné mosty Kappelbrücke a Spreuerbrücke a starobylé domy uprostřed zachovaných hradeb. Večer přejezd na hotel.

3. den - jezero Brienzersee, Bern, Gruyères

Vydáte se cestou po severním okraji Berner Oberland k jezeru Brienzersee a parním vlakem vyjedete na Brienzer Rothorn, který leží v nadmořské výšce 2 350 metrů. Z vrcholu zažijete nádherný výhled na jezero a okolní hory včetně Eigeru a Mönch Jungfrau. Pokračovat budete podél Thunersee do hlavního města Bern. Bern je město situované vysoko nad řekou, kde z pamětihodností uvidíte například monumentární dóm a renesanční kašny. Ke konci dne se zastavíte ve městečku Gruyères. Večer přejezd na hotel.

4. den - Chamonix, Montreux/Vevey, Lausanne

Po snídani vás čeká jízda vysokohorskou krajinou do Chamonix, kde budete mít možnost fakultativní vyjížďky lanovkou k masivu Mont Blanc do výšky 3 842 m n. m. na Aiguille du Midi. Poté se zastavíte k vyfotografování u jednoho z nejzachovalejších středověkých hradů Chillon u Ženevského jezera. Další zastávka bude ve městě Montreux nebo Vevey. V podvečer se projdete historickým jádrem města Lausanne. Večer návrat na hotel.

5. den - Nyon, Ženeva

Po snídani se zastavíte v malebném městečku Nyon. Poté vás čeká bohatá prohlídka Ženevy s podrobným výkladem. Projdete se starým městem, po nábřeží a místními parky. Budete mít možnost navštívit některé z muzeí s volným vtupem nebo absolvovat plavbu po jezeře. Večer odjezd do ČR.

6. den - Příjezd do ČR

Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem
4x ubytování v hotelu**/***
4x snídaně
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa – 3 € / os. / noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...