Poznejte Skotsko: Místo Lochneské příšery 

Autobus
snídaně
Hotel

Když se řekne Skotsko, většina si pravděpodobně vybaví červené suknice nazývané kilty a příšeru obývající jezero Loch Ness. Ale jedna ze čtyř zemí Velké Británie oplývá větším přírodním bohatstvím a množstvím měst, které stojí rovněž za návštěvu. Už jste navštívili stejnojmenný hrad v Edinghburghu nebo vystoupali na nejvyšší britskou horu Ben Nevis? Každý návštěvník Skotska by taky měl okusit místní “živou vodu” a zavítat tak například do palírny Blair Atholl Distillery. Ale toto byl stále nepatrný zlomek kulturních i přírodních bohatství tohoto koutku Velké Británie. Zbytek si musí návštěvníci prozkoumat na vlastní oči.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR:

Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den - Transfer přes Amsterdam:

Do Amsterdamu přijedeme v odpoledních hodinách, kdy se nalodíme na trajekt do Newcastle. Čeká nás plavba trajektem přes celou noc. Je zajištěno ubytování ve 4-lůžkových kabinách.

3. den - V Newcastlu a Edinburgu:

V ranních hodinách se vylodíme a budeme mít krátkou zastávka v Newcastlu. Poté pokračujeme do Edinburghu se zastávkou v Cisterciánském opatství Jedburgh & Melrose. V odpoledních hodinách dojedeme do Edinburghu, kde se pojedeme ubytovat a večer si uděláme krátkou procházku po centru tohoto skotského města.

4. den - V Edingburghu:

Po snídani přejedeme do centra města, kde proběhne prohlídka města s místním průvodcem (český zástupce zajistí překlad). Samozřejmě uvidíme slavný hrad Edinghburgh a ostatní pamětihodnosti skotského města. Tento den bude i dostatek volného času pro program podle vašeho uvážení. Můžete navštívit řadu místních barů a hospůdek a ochutnat tak pravou skotskou. Nebo objevovat krásu města na vlastní pěst. Večer zamíříme na hotel.

5. den - V Perthu a Blair Atholl Distillery:

Po snídani opustíme Edinburgh a budeme cestovat na sever k mostu Forth Road, což je visutý most otevřený královnou v roce 1964. Jedná se o vůbec nejdelší svého druhu v Evropě. Přejedeme ho a zamíříme dál přes Fife až do Perthu, který je považován za bránu Skotska.

Tady navštívíme Scone Palace, zděný palác, který byl zvětšen a nově vyzdoben v roce 1803. Uvidíme i Domov hraběte z Mansfieldu. Bývalo to místo slavného korunovačního kamene Scone (tzv. kámen osudu). Po návštěvě budeme pokračovat v cestě na sever se zastávkou na oběd v Pitlochry.

Po obědě se vydáme na exkurzy do palírny Blair Atholl Distillery s možností shlédnutí audiovizuální prezentace, která vysvětluje tvorbu "vody života". Na konci prohlídky budete mít možnost si slad okoštovat. Poté zamíříme opět na sever po dálnici A9 přes hory Grampian, abychom se dostali do Aviemore. Následuje večeře a ubytování v hotelu.

6. den - V Iverness a na břehu jezera Loch Ness:

Po snídani nás čeká odjezd do Inverness, hlavního města skotské Vysočiny. Nenechte si ujít možnost navštívit centrum Scottish Kiltmaker. Tato jedinečná skotská atrakce je věnována “kiltům”. Můžete se tak dozvědět vše o jejich historii a vývoji, o tradici a kultuře včetně informace o tom, jak se dnes vlastně nosí. Rovněž uvidíte kilty vyrobené v největší světové dílně Kiltmaking.

Po této exkurzi se vydáme podél břehů Loch Ness. Tady si určitě zahrajte hru "Monster Spotting". Bude taky čas navštívit zdejší hrad Urquhart. Většina stávajících pozůstatků pochází ze 16. století. Zachovala se především hlavní věž.

Následuje obědová pauza u Loch Ness. Potom budeme pokračovat v našem skotském putování dál směrem k Forthu Williama. Ten se rozkládá nedaleko nejvyšší britské hory Ben Nevis. Naše cesta pokračuje přes neslavně proslulé, zato ale majestátní Glen Coe až do širokých pustých planin Rannoch Moor. Odsud už je to jen kousek k útulnějšímu kraji s jezerem Loch Lomond. Poté se přesuneme do Glasgow, kde strávíme další 2 noci v hotelu.

7. den - V Glasgow:

Po snídani si vychutnáme panoramatickou prohlídku města Glasgow pod vedením místního anglického mluvčího. Určitě bude možnost navštívit Glasgowskou katedrálu (volný vstup) a Kelvingrove Art Gallery & Museum (volný vstup). Zbytek dne je ve vaší režii, neboť bude individuální volno. Můžete nakupovat suvenýry nebo objevovat město na vlastní pěst. Večer společně odjedeme na hotel.

8. den - Přejezd na trajekt:

Po snídani odjedeme směrem na trajekt. Nicméně po cestě budou ještě zastávky na krásných místech Skotska. Večer nás čeká už jen nalodění na trajekt a noční plavba do Amsterdamu.

9. den - V Amsterdamu:

Po příjezdu vás čeká celodenní prohlídka Amsterdamu s plavbou lodí po grachtech (místní kanály). Ve večerních hodinách před odjezdem domů ještě navštívíme Čtvrť červených lucerniček. Pak už jen odjezd do ČR.

10. den - Příjezd do ČR:

V dopoledních hodinách návrat zpět do ČR.

Cena obsahuje

doprava autobusem, trajekt (Amsterdam - Newcastle a zpět), služby česky mluvícího průvodce, služby místního průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

vstupy v rámci programu, příplatek za kajuty (více v detailu kalkulace)

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...