Po památkách Londýna s návštěvou ateliérů Harryho Pottera 

Autobus
snídaně
Hotel

Londýn, skoro devíti milionové město u řeky Temže, není proslavené jenom množstvím svých památek, jakými jsou například Tower Bridge, Buckinghamský palác nebo Big Ben se známým zvonem. Turisté se sem sjíždějí, aby stanuli na nultém poledníku, nebo se svezli ve známých dvoupodlažních červených autobusech. Jeden den je rozhodně nedostačující k návštěvě této metropole. Obzvlášť pokud chcete navštívit londkýnské filmové ateliéry, kde se natáčel Harry Potter.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

V dopoledních / odpoledních hodinách odjezd z ČR.

2. den - Londýn - Greenwich, Tower of London a Harry Potter

S východem sluníčka přijedeme do francouzského přístavu Calais a čeká nás plavba ranním trajektem před kanál La Manche až do Londýna. V hlavním městě Velké Británie zamíříme k Greenwich, kde se nachází observatoř se slavným nultým poledníkem. Ale k vidění je toho tady mnohem více. Mrknout se můžete na loď Cutty Sark nebo do Námořního muzea. Poté vás bude čekat návštěva ateliérů Harry Pottera. Na prohlídku bude dostatek volného času. 

V odpoledních hodinách se vrátíte zpět do Londýna, do části CITY, k Toweru, což je staletá pevnost a aktuálně místo, kde jsou uložené královské korunovační klenoty. Navíc se tady můžete setkat s tzv. “Beefeatry”, strážci pevnosti. Navštívit jde i muzeum zbraní. Je to jen na vás. Určitě se nezapomeňte zajít podívat k symbolu Londýna Tower Bridge. Tady je zakotvený i známý křižník HMS Belfast. Společně budeme pokračovat v pěší prohlídce k Southwarské katedrále. Poté přesun metrem k autobusu.

Večer nás čeká přejezd na ubytování.

3. den - Londýn - Westminster

Po snídaní v hotelu se opět vydáme prozkoumávat krásy Londýna. Začneme v části Westminster. Tady bude prostor se svézt a pokochat výhledy na město z výšky kola London Eye. Dále spatříme Budovu Parlamentu se zvonem Big Benem. Pěšky se projdeme po Westminster Abbey i Downing Street, kde má rezidenci ministerský předseda. Samozřejmě nezapomene prozkoumat ani St. James Park a královský Buckinghamský palác. Dále se zastavíme na slavných náměstí je Trafalgar square, Leicester square (prostor na oběd v části SOHO nebo čínské čtvrti) či Picadilly circus. Prohlídku zakončíme návštěvou muzea voskových figurín - Madame Tussaud´s a nákupy na Oxford Street. Přesun metrem zpět k autobusu. Večer zamíříme zpátky domů do ČR.

4. den - Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
1x ubytování v hotelu***
1x kontinentální snídaně
Služby průvodce
Trajekt (Calais - Dover a zpět)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Vstupy v rámci programu
20Ł přejezd hromadnou dopravou - nepovinný příplatek
Pobytová taxa včetně parkovného a vjezdu do Londýna - 5 GBP /os./noc

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...