Podzimní barvy Slovinska  

Autobus
snídaně
Hotel

Oč menší je Slovinsko země, o to více zajímavostí svým turistům nabízí. Zejména příroda kolem jezera Bled je vyhledávanou, ať už pro výstup na Triglav nebo další z mnoha pěších túr v národním parku. Ve Slovinsku leží i malý kus pobřeží, kde je možnost zrelaxovat po náročných výšlapech. Za návštěvu určitě stojí i jeskyně Postojna. Co se vydat prozkoumat tuto malou-velkou zem na vlastní nohy?

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR:

V pozdních nočních hodinách odjezd z ČR.

2. den - v Lublani a termálech Ptuj:

Z ČR budeme odjíždět v nočních hodinách, abychom hned první den zájezdu mohli obdivovat krásu Slovinska. Dopoledne přijedeme do nejstaršího slovinského města Ptuje. Jedná se o architektonický klenot na břehu řeky Drávy, který je zcela obklopen vinicemi. Bude možnost navštívit místní termální lázně s vnitřními bazény, kde naleznete vnitřní i venkovní bazény. Určitě bude čas na krátkou procházku středověkým centrem městečka.

Poté přejedeme do hlavního města Slovinska Lublaně, kde s průvodcem strávíme zbytek odpoledne. V rámci procházky uvidíme například Vodnikovo náměstí, Dračí most, nábřeží Lublanice, Prešerenovo náměstí, Trojmostí, Katedrálu svatého Mikuláše nebo Lublaňský hrad. Během komentované procházky bude i individuální volno na vlastní průzkum města a jeho suvenýrů. Večer společně přejedeme na hotel.

3. den - v NP Triglav a v Bledu:

Po snídani pojedeme do Triglavského národního parku, kde je možnost pěší turistiky. Následně přejedeme do městečka Bled, kde zájemci mohou navštívit Bledský hrad. Před osobním volnem v tomto lázeňském městě s promenádou proběhne krátká komentovaná procházka s průvodcem. Projdeme se okolo Bledského jezera. Večer nás autobus zaveze na ubytování v oblasti Slovinského krasu a společně se přesuneme do vinného sklepa. Tady proběhne degustace několika vzorků předních slovinských vín. Samozřejmou součástí bude drobné občerstvení s živou hudbou

4. den - v Škocjanské jeskyni a v Piranu

Ráno budeme prozkoumávat Slovinský kras. Vydáme se do Škocjanské jeskyně, jež je rozsáhlým jeskynním komplexem, kterým protéká řeka Reka. Místo je zapsáno dokonce na seznamu UNESCO.

Po procházce jeskyní přejedeme na slovinskou riviéru, kde ve městě Portonož bude následovat individuální volno. Využijte ho k procházce po nábřeží a nakoupení suvenýrů. Na závěr našeho výletu zamíříme do přímořského města Piran, které se honosí benátskou architekturou. Před cestou domů se tak pokocháme pohledem na Tartiniho nám., bazilikou sv. Jiřího nebo vyhlídkou u zálivu Fiesa. Pak už nás čeká noční odjezd do ČR.

Cena obsahuje

2x ubytování v hotelu***, 2x snídaně, doprava autobusem, služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

vstupy v rámci programu, pobytová taxa - 3 € / os. / noc

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...