5denní letecká výprava za perlami severu - Petrohrad a Helsinky 

Letecky
snídaně
Hotel

Poznejte krásy carského města Petrohrad, které je po právu považováno za jedno z nejkrásnějších měst Ruska. Toto město s více, než 200 lety historie, se pyšní celou řadou památek, které by měl člověk vidět alespoň jedinkrát za život. Finské hlavní město Helsinky je na druhé straně výkladní skříní skandinávské kultury.

Termíny a ceny: 

29. 08. 2018 - 02. 09. 2018 - cena: 15.999 Kč - 6% sleva = 14.999 Kč (cena za osobu při minimálním obsazení pokoje 2 osobami) 
 

Program zájezdu

1. den - Helsinky – Petrohrad

Během dne odlet z letiště Václava Havla. Přílet do Helsinek a následně cesta nočním trajektem do města Petrohrad. 

2. den - Petrohrad

Po snídani se vylodíme v Rusku a zamíříme objevovat krásy carského města Petrohrad. Jedná se o druhé největší město Ruska, které bylo založeno v roce 1703 carem Petrem Velikým. Největší rozmach ,(kulturní i architektonický), město zaznamenalo především mezi lety 1712-1917, jelikož bylo po tuto dobu hlavním městem Ruského impéria. Kvůli rozlehlosti města a četnosti památek prohlídky rozložíme do několika dní. 
Historické centrum města Petrohrad je zapsáno na seznamu UNESCO. Na tomto území se nachází například druhá největší katedrála světa – Katedrála sv. Izáka, jejíž interiér je zdoben mramorem a drahokamy a jejíž střecha je pokryta více, než 100 kg zlata. Ve večerních hodinách příchod na ubytování.
 

3. den - Petrohrad

Po snídani budeme pokračovat v objevování památek města, mezi které patří například barokní Zimní palác, který Kateřina II. Veliká proměnila v rozlehlou galerii Ermitáž, jejíž expozice činí úctyhodných 10 km. Další významnou městskou památkou je Triumfální oblouk, který byl postaven po porážce císaře Napoleona v roce 1812. Mezi další z významných památek patří také Alexandrův sloup, který je taktéž připomínkou vítězství Ruska nad Francií nebo muzeum na křižníku Aurora. Ve večerních hodinách příchod na ubytování.
 

4. den - Petrohrad a návrat do Helsinek

Po snídani nás čeká opět výprava do města. Mezi další památky, jež se těší světové popularitě, patří Jantarová komnata, která se nachází v areálu Kateřinského paláce. Tato komnata oplývá nezměrnou krásou – její zdi jsou vykládané pravým jantarem a zlatem a je doplněna o historický nábytek a pravý čínský porcelán. Ve městě se taktéž nachází Katedrála sv. Petra a Pavla, která se pyšní nejvyšší pravoslavnou zvonicí na světě. Na tomto místě jsou pohřbeni významní ruští panovníci. Ve večerních hodinách příchod na ubytování. Ve večerních hodinách se vydáme nočním trajektem zpět do Helsinek.

5. den - Helsinky a ČR

Po snídani se vylodíme a vydáme se objevovat krásy hlavního města Finska, mezi jehož pamětihodnosti patří například Senátní náměstí, monumentální helsinská katedrála, kostel Temppeliaukio, který je postaven na skále, Olympijský stadion, na kterém Emil Zátopek získal své tři zlaté medaile nebo skanzen na ostrově Seurasaari. V odpoledních hodinách odjezd na letiště a přílet do Prahy na letiště Václava Havla.
 

Popis ubytování

Během plavby bduete ubytováni ve 2 - 3 lůžkových kajutách. V Petrohradu budete ubytování v hotelu FONTANKA*** se snídaní.

Cena obsahuje

zpáteční letenka (Praha – Helsinki a zpět)
plavba lodí do Petrohradu
kajutu pro 4 osoby
2x ubytování v hotelu***
služby průvodce
transfery
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

cestovní pojištění
příplatek za dvoulůžkovou kajutu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...