Letecky za perlami severu - Petrohrad a Helsinky 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
18 359 Kč
15 605 Kč/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
15 999 Kč
13 599 Kč/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
15 999 Kč
13 599 Kč/osobu
Letecky
snídaně
Hotel

Zamiřte objevovat krásy carského Petrohradu, který je považován za jedno z nejkrásnějších měst Ruska. Pyšní se velkolepými architektonickými skvosty, zejména ohromnou výzdobou Jantarové komnaty. Dále poznáte skandinávskou kulturu a proslulé pamětihodnosti finských Helsinek.

Program zájezdu

1. den - Odlet z ČR

Během dne odlet z letiště Václava Havla. Přílet do Helsinek a následně cesta nočním trajektem do města Petrohrad. 

2. den - Rusko - Petrohrad I.

Po snídani se vylodíte v Rusku a zamíříte objevovat krásy carského města Petrohrad. Jedná se o druhé největší město Ruska, které bylo založeno v roce 1703 carem Petrem Velikým. Největší rozmach - kulturní i architektonický - město zaznamenalo především mezi lety 1712-1917, jelikož bylo po tuto dobu hlavním městem Ruského impéria. Kvůli rozlehlosti města a četnosti památek jsou prohlídky rozděleny do několika dní. 

Historické centrum města Petrohrad je zapsáno na seznamu UNESCO. Na tomto území se nachází například druhá největší katedrála světa - Katedrála sv. Izáka. Její interiér je zdoben mramorem a drahokamy a střecha je pokryta více než 100 kg zlata. Ve večerních hodinách příchod na hotel.
 

3. den - Rusko - Petrohrad II.

Po snídani budete pokračovat v objevování památek města, mezi které patří například barokní Zimní palác, který Kateřina II. Veliká proměnila v rozlehlou galerii Ermitáž s expozicí dlouhou úctyhodných 10 km. Další významnou městskou památkou je Triumfální oblouk, který byl postaven po porážce císaře Napoleona v roce 1812. Mezi další z významných památek patří také Alexandrův sloup, který je připomínkou vítězství Ruska nad Francií nebo muzeum na křižníku Aurora. Ve večerních hodinách příchod na hotel.
 

4. den - Rusko - Petrohrad III.

Po snídani vás čeká opět výprava do města. Mezi další památky, na které se můžete těšit, patří Jantarová komnata, která se nachází v areálu Kateřinského paláce. Tato komnata oplývá nezměrnou krásou. Její zdi jsou vykládané pravým jantarem a zlatem a dále je komnata doplněna o historický nábytek a pravý čínský porcelán. Ve městě se také nachází Katedrála sv. Petra a Pavla, která se pyšní nejvyšší pravoslavnou zvonicí na světě. Na tomto místě jsou pohřbeni významní ruští panovníci. Ve večerních hodinách se vydáte nočním trajektem zpět do Helsinek.

5. den - Finsko - Helsinky

Po snídani se vylodíte a vydáte se objevovat krásy hlavního města Finska. Uvidíte například Senátní náměstí, monumentální helsinskou katedrálu, na skále postavený kostel Temppeliaukio, Olympijský stadion, na kterém Emil Zátopek získal své tři zlaté medaile nebo skanzen na ostrově Seurasaari. V odpoledních hodinách odjezd na letiště a přílet do Prahy na letiště Václava Havla.
 

Popis ubytování

Během plavby bduete ubytováni ve 2 - 3 lůžkových kajutách. V Petrohradu budete ubytování v hotelu FONTANKA*** se snídaní.

Cena obsahuje

zpáteční letenka (Praha – Helsinki a zpět)
plavba lodí do Petrohradu
kajutu pro 2 osoby
2x ubytování v hotelu***
2x snídaně v hotelu***
služby průvodce
transfery
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

cestovní pojištění
příplatek za jednolůžkovou kajutu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...