Advent ve Vídni se zastávkou v Primarku 

Autobus
bez stravy
Sedadlo

Navštivte s námi císařské město Vídeň, které díky své kouzelné atmosféře a pohádkové výzdobě naladí na vánoční vlnu také Vás. Ochutnejte s námi vyhlášený Sachr dort a zapijte vše punčem. Kde jinde strávit svátky než v kouzelné Vídni. Pokud Vám bude málo i Vídeň a nevyberete si na stáncích dárečky pod stromeček, zájezd nabízí i návštěvu největšího nákupního centra Primark.

Program zájezdu

1. den - Advent ve Vídni se zastávkou v Primarku

V ranních hodinách zamíříme z Brna s několika nástupními zastávkami směrem do Vídně. První větší zastávka bude u zdejšího nejlevnější nákupního střediska Primark. Až do 12 hodin budete mít čas vybírat a nakupovat vánoční dárky pro vaše nejbližší. Poté se metrem přesuneme do centra Vídně.

Tady je pro vás připravená komentovaná procházka s průvodcem. Těšit se tak můžete na společnou procházku přes řadu pamětihodností, jako například: nová radnice, uchvacující dóm sv. Štěpána. Dojdeme až k domu Figarovy svatby, kde bydlel svého času Mozart.

Pak už budete moci zamířit na všechny náměstí s trhy, které Vídeň nabízí. Pokud vás z procházky rozbolí nohy, svezte se stylově kočárem taženým koňmi. Je jen na vás, zda dáte přednost ochutnávání (nejenom) lokálních produktů a budete za zvuků koled popíjet punč všech možných (i nemožných) příchutí. O místní punč nebudou ochuzeny ani děti, protože tento „zahřívací“ nápoj je tu nabízen i v nealkoholické verzi (tzv. Jugendpunsch). Hrneček si za vratnou zálohu můžete ponechat na památku.

Zamíříte na trhy před radnicí (Rathausplatz), kde kromě stánků naleznete i adventní věnec obřích rozměrů nebo srdíčkový strom? Navštívit jde i rukodělné dílničky přímo v přízemí radnice. Možná potkáte i Christkindla - místní vánoční andílek.

Nebo dáte přednost trhům na náměstí Marie Terezie či u Schönbrunnu s romantickou procházkou v jeho zámeckých zahradách? Zavítat můžete i ke stánkům u Stephansdomu. Stánků je tady sice jen pár, ale zato tu na vás dýchne vídeňská architektura. Celoroční bleší trhy se konají v uličce Neubaugasse. Času bude více než dost. Vracet domů se budeme až v pozdních večerních hodinách.

Cena obsahuje

dopravu autobusem s WC
služby zkušeného delegáta

Cena neobsahuje

vstupy v rámci programu
MHD cca 3 euro/jedna cesta

Tento zájezd pořádá EXPRESSBUS - Coufalík (IČO: 13030086)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...