Ve stopách medvědů ve štýrské Medvědí soutěsce 

Autobus
bez stravy
Bez ubytování

Štýrsko je druhou největší rakouskou spolkovou zemí, která na svém území skrývá hned několik turistických lákadel a přírodních památek. Mimoto, věděli jste, že hollywoodská hvězda a bývalý guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger se narodil a vyrůstal právě ve Štýrsku. Podobně tady žila i laureátka Nobelovy ceny za literaturu za rok 2004 Elfriede Jelineková.

Na velké většině území Štýrska se nachází nádherná krajina. Rozkládá se tu nejmladší rakouský národní park Gesäuse s příkrými skalisky a soutěskou, kterou protéká řeka Enns. Vyrazíte-li na sever od města Graz (přibližně 42 km), dostane se k ústí Medvědí soutěsky. Milovníci příkrých srázů, řetězových překážek zajásají. Tříhodinová “mini ferrata” je zakončena turisty vyhledávanou hospůdkou U dobrého pastýře. Kdy jindy chutná vychlazené pivko, než po pořádné fyzické námaze s kapkou adrenalinu z překážek?!

Odkud vznikl název Medvědí soutěska? To se přesně neví. Některé prameny uvádí, že s medvědy toto místo nemá pranic společného. Podle jiných zdrojů se naopak tvrdí, že se ve zdejší lokalitě nacházely kosterní pozůstatky skalních medvědů. Ať už je tomu jakkoliv, ráz soutěsky s protékající říčkou Mixnitz je neskutečný. Jistě na to má vliv i série menších kaskád, které tu vytváří právě protékající říčka.

TERMÍNY A ODJEZDY: 

Odjezdy z Brna, Modřic, Mikulov v termínech: 19. 05., 02. 06., 30. 06., 18. 08., 29. 09., 13. 10.: 799 Kč

Odjezdy z Prahy, Benešova a Českých Budějovic v termínech: 09. 06., 28. 07., 08. 09.: 1.099 Kč

Program zájezdu

1. den - Medvědí soutěska

Z ČR dojedeme do rakouské vesničky Mixnitz ve Štýrsku, která leží v nadmořské výšce 447 metrů. Tady absolvujeme turisticky zaměřený výlet do jednoho z nejkrásnějších koutů Štýrska, kde údajně kdysi žili skalní medvědi. Čeká nás výstup hlubokým skalnatým kaňonem podél vodopádů a tůní po 164 žebřících, lávkách a můstcích upevněných na skalních stěnách. Tato cesta trvá cca 3 hodiny a končí u tradiční hospůdky Guten Hirten (česky U dobrého pastýře) ve výšce 1209 m. n. m., tj. převýšení okolo 700 metrů.

Výstupu se nemusíte vůbec obávat, je bezpečný a skýtá nezapomenutelné pohledy a zážitky. Po tomto výšlapu budeme pokračovat po turistické cestě do Teichwirtu (1172 m. n. m), odkud bude odjíždět i náš autobus. Zdatnější turisté mohou podniknout túru trvající cca 3 hodiny na Hochlantsch (1720 m. n. n, další převýšení o cca 500 metrech) s jedinečným výhledem na okolní vrcholky a jezero Teichalmsee. Jedná se o středně náročnou turistickou trasu.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
Služby průvodce

Cena neobsahuje

Vstup na soutěsku
Cestovní pojištění

Tento zájezd pořádá EXPRESSBUS - Coufalík (IČO: 13030086)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...