Objevování krás Portugalska se zastávkou ve Španělsku 

Autobus
snídaně
Hotel

Pyreneje, vody Atlantiku, sladká Sangria, historické tramvajky, architektonické skvosty. Tak to jen zlomek lákadel z Portugalska a Španělska, dvou států ležících na Pyrenejském poloostrově. Cesta na západní cíp pevninské Evropy je sice dlouhá, ale lemují ji taková města, jako jsou Madrid, Barcelona nebo Monako. Byl by ale hřích se nesmočit ve vlnách Atlantiku, a tak na západním putování Evropou bude řada koupacích zastávek.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR:

V ranních hodinách odjezd z ČR. Přejezd přes Německo a Francii.

2. den - Přejezd Španělskem:

V ranních hodinách přijedeme do španělského města Estartit, kde bude prohlídka města a volný program. Využijte ho jako odpočinek po cestě, můžete relaxovat koupáním. V odpoledních/večerních hodinách se vydáme na noční přejezd do Portugalska.

3. den - V Portu:

Nad ránem se objevíme v Portugalsku a putování zahájíme ve městě Porto, jež je druhým největším portugalským městem, kde na vás čeká celodenní prohlídka. Projdeme se po vyhlášené části historického centra města zvaném Ribeira, která je od roku 1996 součástí seznamu UNESCO. Dále uvidíme např. původně románskou katedrálu Sé nebo barokní kostel s nejvyšší kostelní věží v celém Portugalsku, Igréja e Torre dos Clérigos, která se stala symbolem města. Dle časových možností navštívíme i další zajímavosti (krásný výhled na řeku Douro ze zahrad parčíku Palácio de Cristal, pozdně gotický františkánský kostel s klášterem Igreja e Convento de São Francisco s překrásnou zlatou výzdobou nebo budovu nádraží São Bento  se vstupní halou vyzdobenou azulejos zobrazujícími dějiny města). Vynechat bychom neměli ochutnávku světoznámého portského vína v jednom z tamějších sklípků na jižním břehu řeky Douro (Vila Nova de Gaia). Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

4. den - Ve městě Braga a Guimarães:

Po snídani odjezd do města Braga, což je vyhlášené poutní místo v Portugalsku. Město překypuje památkami, především religiozního charakteru. Nachází se tam více než 40 kostelů všech různých slohů. Nás však bude zajímat především poutní místo tyčící se nahoře na kopci, Bom Jesus do Monte, kam se necháme vyvézt historickou lanovkou, jejíž pohon obstarává voda.  Najdeme zde známé schodiště s křížovou cestou, hned vedle se můžeme pokochat kromě překrásného výhledu na město a okolní krajinu i uměle vytvořenou jeskyní s malým jezírkem, jež vybízí k fotce na památku. Poté se přesuneme do středověkého městečka Guimarães, které je zapsané na seznamu UNESCO. Navíc je rodištěm 1. portugalského krále a je považováno za kolébku portugalského národa. Společně se projdeme k místnímu hradu, který je vystavěný celý z masivní žuly. V parku kousek pod hradem najdeme i další památky a především na nás dýchne okouzlující atmosféra tohoto nádherného historického městečka. Odjezd na ubytování.

5. den - Ve městě Aveiro, Coimbra a Fátima:

Po snídani odjezd do malého přístavního městečka Aveiro, kterému se pro jeho rozsáhlý systém kanálů přezdívá „portugalské Benátky“. Tady bude možnost si odpočinout ve vlnách Atlantiku (koupání). Po prohlídce Aveira navštívíme město Coimbra. Toto univerzitní město je rodištěm šesti portugalských králů. Nalezneme zde nejstarší univerzitu v celé zemi(UNESCO) spolu se slavnou barokní knihovnou, Biblioteca Joaninha, v které můžeme s trochou štěstí potkat i rodinku netopýrů, jež ji obývá. Coimbra je považována za jedno z nejromantičtějších míst v celém Portugalsku, díky svému umístění na břehu řeky Mondego a strmým svahům, které naskýtají rozmanitý výhled do okolí. Nesmíme na naší cestě zapomenout ani na slavné poutní místo Fátima, jež přitahuje věřící z celého světa a kam se alespoň na skok podíváme. Přesun na ubytování.

6. den - V Lisabonu:

Po snídani se přesuneme do centra Lisabonu, kde společně navštívíme nejvyšší bod Lisabonu ve starobylé části Alfama, hrad Castelo de São Jorge, dále se projdeme k manuelskému klášteru řádu sv. Jeronýma ve čtvrti Belém (Mosteiro dos Jerónimos) nebo k vyhlášené Belémské věži (Torre de Belém), rozprostírající se na řece Tejo – oboje součástí seznamu světového dědictví UNESCO. Dále dle časových možností navštívíme další zajímavá místa této portugalské metropole, např. kostel Igreja de Santa Engrácia, jež byl vyhlášen národním panteonem, kostel Igreja de São Roque s nádhernou výzdobou nebo se svezeme historickým výtahem od architekta R. Mesniera di Ponard, žáka věhlasného Gustave Eiffela. Večer odjezd na hotel.

7. den - Na jižním cípu Portugalska:

Ráno se vydáme až na samotný jih Portugalska, kde prozkoumáme nejjižnější cíp země – divoké břehy a pláže portugalského a turisticky nejvýznamnějšího regionu Algarve. Zastavíme se např. v prvním surfařském městečku západního pobřeží Sagres, kde bude opět dostatek času na koupání v moři či procházku po pobřeží a dechberoucích útesech. Ve večerních hodinách následuje už jen odjezd na ubytování.

8. den - V Madridu:

Po snídani opustíme Portugalsko a přesuneme se zpět do Španělska.

Naše španělské putování začneme v Madridu, kde společně navštívíme královský palác, Španělské náměstí, Puerta del Sol, Muzeum Thyssen Bornemisza, Muzeum Reina Sofia, Muzeum Prado, Botanickou zahradu, nám. Plaza Mayor, Plaza Cibeles, Plaza Colon, bulváry Gran Via, Paseo de Castellana, univerzitní Campus, býčí arénu Las Ventas, fotbalový stadion Santiago Bernabeu, Parc Retiro, Parque del Oeste, Casa de Campu a mnoho dalšího. Bude to opravdu nabytý španělský den. Večer se přesuneme na ubytování.

9. den - V Zaragoze a Barceloně:

Po snídani se vydáme směrem do Barcelony. Ale po cestě se zastavíme v Zaragoze, což je páté největší španělské město a metropole Aragonie. Společně si tady prohlídneme Baziliku del Pilar, katedrálu La Seo a palác Aljafería.

Po prohlídce města Zaragoza se přesuneme do Barcelony, kde budete mít možnost odpolední (večerní podle času příjezdu) procházky po městě. Barcelona je po stránce kultury nesmírně bohatým městem. Památek, které stojí zato vidět, je tu nepřeberné množství. Společně v následujících dvou dnech navštívíme aspoň několik z nich: Torre Agbar, La Sagrada Família, Casa Batlló, městský park de la Ciutadella a další.

10. den - Druhý den v Barceloně:

Po snídani se vydáme znovu do Barcelony, kde následuje celodenní prohlídka města s vyhlídkou a návštěva olympijského stadionu. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na slavné dílo Gaudího Sagrada di Familia. Dostatek času bude i na osobní volno, ve kterém můžete prozkoumávat město na vlastní pěst, nebo si odpočinout v nespočteně mnoha lokálních podnicích. Prohlídku zakončíme u magické fontány. Po skončení prohlídky následuje noční přejezd autobusem do Monaka.

11. den - V Monaku:

V ranních hodinách příjezd do Monaka, kde je připravena prohlídka tohoto městského státu, který je mimochodem 2. nejmenším státem na světě. Při procházce spatříme například Chapelle Sainte Devote, Place du Palais a samozřejmě slavné kasino v Monte Carlu. Ponecháme si i čas na poslední koupání před cestou domů. V odpoledních/večerních hodinách zamíříme zpět domů do ČR.

12. den - Příjezd do ČR:

Ve večerních/nočních hodinách příjezd do ČR.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
7x ubytování v hotelu***
7x snídaně
Služby průvodce
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Vstupy v rámci programu
Služby místních průvodců

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...