Osvětim, Březinka, solné doly Wieliczka a Krakow 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
3 189 Kč/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
2 599 Kč/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
2 599 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Čeká vás hned několik památek, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Nahlédnete do hrůzy lidských dějin v největším nacistickém vyhlazovacím táboře Osvětim-Březinka a prohlédnete si bývalé sídelní město polských králů Krakov s kouzelnými uličkami starého města.

Program zájezdu

1. den - Osvětim, Březinka, Wieliczka

V ranních hodinách vyjedete z ČR. Vaší první zastávkou bude „černá můra“ 20. století vyhlazovací koncentrační tábor Osvětim z období 2. světové války. Během své existence se stal pohřebištěm pro 1,5 milionů lidí 28 národností. V doprovodu česky mluvícího průvodce si prohlédnete muzeum bezmezné lidské krutosti. Součástí prohlídky je i druhá část hrůzného komplexu, a to separační tábor Březinka. Obě tato muzea jsou zapsána na seznamu UNESCO.

Odpoledne ve městě Wieliczka (Vělička) sestoupíte hluboko do podzemí, abychom poznali světově unikátní muzeum těžby soli, které je také zapsáno na seznamu UNESCO). Vedle podzemních sálů přímo gigantických rozměrů uvidíte solná jezera, solnou kapli nebo ze soli vytesané sochy známých osobností. Večer se ubytujete na hotelu v oblasti Wieliczky.

2. den - Krakov

Po snídani odjedete do Krakova, který je zapsán na seznamu UNESCO, kde absolvujete prohlídku bývalého sídelního města polských králů. V katedrále královského hradu Wawel si prohlédnete okázalé hrobky těchto králů a královen. Projdete se kouzelnými uličkami starého města a uvidíte dominantní kostel Panny Marie s gotickým oltářem, který je pokládán za nejkrásnější v Evropě. Dále navštívíte městskou tržnici se zdejší radnicí. Největší poklad sbírky muzea Czartoryski (aktuálně je v rekonstrukci) - Dámu s hranostajem od Leonarda da Vinciho je možné vidět po dobu opravy muzea v expozici na hradě Wawel. V odpoledních hodinách odjedete zpátky domů do ČR.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
1x ubytování v hotelu***
1x snídaně
1x vstup - Osvětim
Služby průvodce
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Pobytová taxa - 3 € / os / noc (80 Kč / os).
Vstupy v rámci programu
Doporučené kapesné je cca 150 PLN/os. na osobu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...