Osvětim, Březinka, solné doly Wieliczka a Krakow 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
3 089 Kč/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
2 499 Kč/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
2 499 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Na hrůzy lidských dějin by se nemělo zapomínat, zejména když se za chvíli stanou mrtvými dějinami - kdy už tu nebudou žijící pamětníci té doby. Mluvíme teď o děsivých praktikách, které se za 2. světové války odehrávaly za zdmi koncentračních a vyhlazovacích táborů. Jedním z těch větších je koncentrační a vyhlazovací tábor Auschwitz-Birkenau (UNESCO), jehož muzeum se dnes nachází v polské Osvětimi. Během své existence se stal místem zavraždění pro nejméně 1,2 milionů lidí 28 národností. V doprovodu místního průvodce si prohlédneme muzeum, jehož součástí je jak koncentrační tábor Auschwitz I (mnoho dokumentů, fotografií, osobních věcí vězňů, plynová komora a krematorium ...) tak i vyhlazovací tábor Auschwitz II - Birkenau (příjezdová vlaková rampa, ubytovací a sanitární baráky, strážní věž ...).

 

Zajímává vás, odkud se vzal název Birkenau (Březinka), proč právě na tomto místě vznikly vyhlazovací tábory? Kdo a proč tady byl internován? Jaký byl denní režim, strava a život vězňů, co se dělo s dětmi? Žily tady rodiny společně? Jaké lékařské pokusy na vězních prováděl Dr. Mengele? Kde skončil Rudolf Hess? Dalo se v táboře přežít? Za jakých podmínek se někomu podařil útěk? Jak probíhal pracovní cyklus plynových komor? Co bylo Canada a Sonderkomando? Kde jsou pohřbeni ti, co zemřeli a s čím se setkala Rudá armáda při osvobození tábora? Jak mohlo vůbec dojít k tak obrovské lidské tragédii? 

Existuje spoustu otázek, faktů, dokumentů a vzpomínek… Poznejme je společně při odborné návštěvě muzea v táborech Auschwitz-Birkenau.

 

Dáma s hranostajem je aktuálně v Národním muzeu v Krakově (Muzeum Narodowe)

Program zájezdu

1. den - V Osvětimi a Wieliczke:

V ranních hodinách vyjedeme z ČR. Naší první zastávkou bude „černá můra“ 20. století – vyhlazovací koncentrační tábor Osvětim z období 2. světové války. Během své existence se stal pohřebištěm pro 1,5 milionů lidí 28 národností. V doprovodu česky mluvícího průvodce si prohlédneme muzeum bezmezné lidské krutosti. Součástí prohlídky je i druhá část hrůzného komplexu – separační tábor Březinka. Obě tato muzea jsou zapsána na seznamu UNESCO.

Odpoledne ve městě Wieliczka (Vělička) sestoupíme hluboko do podzemí, abychom poznali světově unikátní muzeum těžby soli (rovněž na seznamu UNESCO). Vedle podzemních sálů přímo gigantických rozměrů uvidíme solná jezera, solnou kapli nebo ze soli vytesané sochy známých osobností. Večer se ubytujeme v hotelu v oblasti Wieliczky.

2. den - V Krakově:

Po snídani odjedeme do Krakova (město je taky zapsané na seznamu UNESCO), abychom se věnovali prohlídce bývalého sídelního města polských králů. V katedrále královského hradu Wawel si prohlédneme okázalé hrobky těchto králů a královen. Projdeme se kouzelnými uličkami starého města s dominantním kostelem Panny Marie s gotickým oltářem, který je pokládán za nejkrásnější v Evropě. Dále navštívíme městskou tržnici se zdejší radnicí. Největší poklad sbírky muzea Czartoryski (aktuálně je v rekonstrukci) – Dámu s hranostajem od Leonarda da Vinciho je možné vidět po dobu opravy muzea v expozici na hradě Wawel.

V odpoledních hodinách odjedeme zpátky domů do ČR.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
1x ubytování v hotelu***
1x snídaně
Služby průvodce
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Pobytová taxa - 3 € / os / noc (80,-kč/os).
Vstupy v rámci programu
Vstup do Osvětimi - 280 Kč/os. (rezervace a platba předem v CK)
Záleží na věku účastníka zájezdu (děti a mládež mají často slevy) a vašich zájmech
Vstupy do solných dolů - cca 90 PLN/os. (dítě do 4 let - neplatí a studenti do 26 let: 69 PLN; dospělá osoba: 89 PLN/os. - pro fotografy - poplatek 10PLN/os.). Částku platíte průvodci v autobuse. V Krakowě bude průvodce vybírat 10PLN/os. za místního průvodce, který je povinný.
Doporučené kapesné je cca 150 PLN/os. na osobu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...