Osvětim, Březinka, solné doly Wieliczka a Krakow 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
3 089 Kč/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
2 499 Kč/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
2 499 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Na hrůzy lidských dějin by se nemělo zapomínat, zejména když se za chvíli stanou mrtvými dějinami - už tu nebudou žijící pamětníci těchto hrůz. Mluvíme teď o děsivých praktikách, které se za 2. světové války odehrávaly za zdmi vyhlazovacích táborů. Jedním z těch větších je dozajista i tábor Osvětim v Polsku. Tento komplex se skládal ze tří táborů - Auschwitz I (tady je k vidění známý nápis Arbeit machst frei), Březinka (vlaková rampa a dnes už nedochovanými pecemi) a Monowice. Turistům jsou přístupné první dva z nich - s průvodcem i bez něho.

Chmury a tíží křivdy z tábora mohou cestovatelé zahnat při poznávání hlubokých solných dolů nedaleko města Wieliczka. Co všechno se skrývá na dně těchto propastí, si musí návštěvníci zjistit sami. A není to pouze sůl.

Co by to byla za poznávání Polska, kdyby se vynechalo jeho hlavní město Krakov, kde po staletí sídlili polští králové. Pozornost turistů přitahuje i středověký hrad Wawel, kde se nachází celá řada pravidelných i jednorázových expozic.

Program zájezdu

1. den - V Osvětimi a Wieliczke:

V ranních hodinách vyjedeme z ČR. Naší první zastávkou bude „černá můra“ 20. století – vyhlazovací koncentrační tábor Osvětim z období 2. světové války. Během své existence se stal pohřebištěm pro 1,5 milionů lidí 28 národností. V doprovodu česky mluvícího průvodce si prohlédneme muzeum bezmezné lidské krutosti. Součástí prohlídky je i druhá část hrůzného komplexu – separační tábor Březinka. Obě tato muzea jsou zapsána na seznamu UNESCO.

Odpoledne ve městě Wieliczka (Vělička) sestoupíme hluboko do podzemí, abychom poznali světově unikátní muzeum těžby soli (rovněž na seznamu UNESCO). Vedle podzemních sálů přímo gigantických rozměrů uvidíme solná jezera, solnou kapli nebo ze soli vytesané sochy známých osobností. Večer se ubytujeme v hotelu v oblasti Wieliczky.

2. den - V Krakově:

Po snídani odjedeme do Krakova (město je taky zapsané na seznamu UNESCO), abychom se věnovali prohlídce bývalého sídelního města polských králů. V katedrále královského hradu Wawel si prohlédneme okázalé hrobky těchto králů a královen. Projdeme se kouzelnými uličkami starého města s dominantním kostelem Panny Marie s gotickým oltářem, který je pokládán za nejkrásnější v Evropě. Dále navštívíme městskou tržnici se zdejší radnicí. Největší poklad sbírky muzea Czartoryski (aktuálně je v rekonstrukci) – Dámu s hranostajem od Leonarda da Vinciho je možné vidět po dobu opravy muzea v expozici na hradě Wawel.

V odpoledních hodinách odjedeme zpátky domů do ČR.

Cena obsahuje

doprava autobusem, 1x ubytování v hotelu***, 1x snídaně, služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa - 3 € / os / noc, vstupy v rámci programu, vstup do Osvětimi - 280 Kč (rezervace a platba předem v CK)

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...