Do Amsterdamu, Zaanse Schans, Delft za sýrem a památkami 

Autobus
snídaně
Hotel

Nizozemsko je proslavené nejenom chutnými sýry, všudypřítomnými větrnými mlýny, ale také láskou ke květinám. Však se tady nachází největší rozkvetlý park v Evropě Keukenhof. Na tradiční život v dřívějším Holandsku se vydávají návštěvníci podívat do skanzenu Zaanse Schans. Tady si můžou turisté prohlédnout jak staré domy z minulých století, tak ukázku tradičních holandských řemesel (výroba sýrů a dřeváků). Ale asi největší pozornost turistů přitahuje Čtvrť červených luceren v Amsterdamu. Ovšem hlavní město Nizozemska nabízí i další lákadla. Což se projet po jejich kanálech alias grachtech?

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

V odpoledních hodinách odjezd z ČR, transfer přes Německo do Holandska – noční přejezd.

2. den - I. část Amsterdamu

V ranních hodinách přijedeme do Amsterdamu, kde nás čeká pěší prohlídka města s průvodcem. Při ní uvidíme například ulici Damrak, náměstí Dam s královským palácem, ulici Rokin nebo květinový trh. V odpoledních hodinách si odpočineme při plavbě na lodičkách po místních kanálech (zde se jim říká „grachty“). Navečer si necháme prohlídku Čtvrti červených luceren s kostelem Oude Kerk. Poté bude individuální volno. Ve večerních hodinách přejedeme na hotel.

3. den - Volendam, Delft, Madurodam a Zaanse Schans:

Po snídani přejedeme do tradiční přímořské rybářské vesničky Volendam. Podíváme se na ukázku produkce holandských sýrů a jejich typické a tradiční výroby dřeváků. Poté se autobusem přesuneme do skanzenu Zaanse Schans. V tomto skanzenu se nachází zachovalé domy ze 17. století a několik větrných mlýnů. Nemůže chybět ani ukázka dalších holandských řemesel, jako je například výroba dřeváků. Kolem poledne nás čeká návštěva miniaturního Madurodama - historického jádra města Delft, které je vyhlášené modrou keramikou, tzv. fajáns. Večer už jen návrat na ubytování.

4. den - II. část Amsterdamu:

Po snídani pojedeme do Amsterdamu. Prohlídku začneme na náměstí Museumplein (tady se nachází slavný nápis I Amsterdam). Následuje exkurze do pivovaru Heineken. Poté budete mít volnější program. Využijte ho například k posezení v místních kavárnách anebo nákupům suvenýrů. Podle zájmu můžete individuálně navštívit Vondelpark nebo jiná amsterdamská muzea: Muzeum Vincenta van Gogha, Rijksmuseum (slavná Rembrandtova Noční hlídka) či Muzeum Anny Frankové (doporučujeme vám rezervaci vstupenek předem na odpolední hodiny). Večer se sbalíme a zamíříme zpátky do ČR.

5. den - Příjezd do ČR

Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem, 2x ubytování v hotelu***, 2x snídaně formou bufetu, služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa 3 € / os. / noc, vstupy v rámci programu, večeře 23€ (není povinné)

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...