Romantický Silvestr v Holandsku + sekt do páru 

Autobus
snídaně
Hotel

Už od roku 2012 každoročně v období prosince a ledna v Amsterdamu probíhá Slavnost světel (Light Festival). Představuje se tu na tři desítky uměleckých děl od předních světových návrhářů a kreativců. Díla jsou rozmístěna podél dvou hlavních cest a každá z nich má své vlastní téma. První je pěší trasa po okolí Plantage. Vodní cesta nabízí si užít neopakovatelný světelný zážitek od hladiny vody. Nejenom festival, velký půlnoční ohňostroj je možné shlédnout během Silvestra v hlavním městě Holandska.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách. 

2. den - Zaanse Schans a Amsterdam

Ráno přijedeme do prostorů skanzenu Zaanse Schans, které si prohlédneme. Nachází se tady dřevěné domy typické pro 17. stol. spolu s větrnými mlýny. Nakouknout můžete i do farmy na výrobu sýrů gouda, který si tu jde zakoupit. Zapomenout nesmíme ani na dva výrobce typických holandských dřeváků. 

Až se dostatečně projdeme skanzenem, přejedeme do Amsterdamu. Vystoupíme u Nema, kde spolu s průvodcem půjdeme prozkoumat město. Začneme na terase Nema, mineme Námořnické muzeum i koráb Amsterdam. Pěšky dojdeme až na náměstí Dam okolo Oude krke, kde bude následovat osobní volno. 

Před odjezdem na hotel nasedneme na lodičky a vychutnáme si tak noční atmosféru hlavního města Holandska.

3. den - Silvestrovské oslavy v Amsterdamu

Druhý den opět zasvětíme poznávání dalších koutů Amsterdamu. Navštívíme historické centrum náměstí Dam, kde se nachází Královský palác. Mineme i slavné muzeum voskových figurín Madame Tussauds, mrkneme do chrámu Westekirke a zastavíme se u Říšského muzea s parkem. Tady se nachází známý fotogenický nápis “I am Amsterdam”.  Nezapomeňte přibalit foťáky. Čas bude i na kávu nebo holanské pivečko u slavného malíře Rembrandta.

Amsterdam nabízí ale mnohem více, proto se zastavíme v židovské čtvrti i na bleším trhu. Nepřijdeme ani o trochu té erotiky při návštěvě Čtvrti červených luceren. Večer ponecháme vašim oslavám Nového roku i sledování novoročního amsterdamského ohňostroje. Nejpopulárnější místa, kde slavit jsou China Town u Nieuwmarktu nebo na náměstí Dam před Královským palácem. Oblíbená místa v centru, kde se slaví, jsou rovněž Leidseplein, Museumsplein a Rembrandtsplein.

Už od roku 2012 každoročně v období prosince a ledna v Amsterdamu probíhá Slavnost světel (Light Festival). Představuje se tu na tři desítky uměleckých děl od předních světových návrhářů a kreativců. Díla jsou rozmístěna podél dvou hlavních cest a každá z nich má své vlastní téma. První je pěší trasa po okolí Plantage a pro rok 2018 se návštěvníci mohou těšit na téma "THE MEDIUM IS THE MESSAGE." Vodní cesta nabízí si užít neopakovatelný světelný zážitek od hladiny vody. Téma roku 2017 jsou Vodní barvy. Určitě stojí za to ho shlédnout i během silvestrovského času v Amsterdamu.

 

4. den - Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

1x ubytování v hotelu***
1x snídaně
doprava autobusem
služby průvodce
sekt do páru
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

vstupy v rámci programu
pobytová taxa - 5€ / os. / noc

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...