Putování po Holandsku s koupáním a návštěvou Amsterdamu 

Autobus
snídaně
Hotel

Nizozemsko je proslavené nejenom chutnými sýry, větrnými mlýny, ale i láskou ke květinám. Však se tu nachází největší park v Evropě Keukenhof. Na tradiční život v dřívějším Holandsku se vydávají návštěvníci podívat do Zaanse Schans. Ale asi největší pozornost turistů přitahuje Čtvrť červených luceren v Amsterdamu. Ovšem ani Haarlem nebo Rotterdam by neměli uniknout vaší pozornosti.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR:

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách. 

2. den - V městě Delft:

Ráno příjezd do města Delft, kde následuje krátká prohlídka s průvodcem. Uvidíme například gotický kostel Nieuwe Kerk, kde jsou tradičně pohřbívání všichni členové královského rodu Oranje-Nassau. Vilém Mlčenlivý byl v Delftu v roce 1584 zavražděn. Tomuto muži je věnovaná expozice v místě jeho vraždy. Delft se proslavil i svou porcelánkou, která vypilovala italskou majoliku a oslnila svět "Delftským modrým” (technika fajáns). Až se na vše vynadíváme, společně se přesuneme do města Zandvoort – letovisko na písečných dunách, kde bude dostatek času na prohlídku města a relaxaci u moře. Odjezd na ubytování."

3. den - V Rotterdamu a Harlemu:

Po snídani odjezd do města Gouda - známé výrobou sýrů. Dochovalo se tady historické centrum s tržištěm. Známé sýrové trhy se konají v letních měsících a zachovaly si tradiční rysy. Během prohlídky uvidíme gotickou radnici Stadhuis a kostel St. Janskerk. Další zastávka bude ve známém městě Rotterdam - Europoort, největší přístav Evropy a největší kontejnerový přístav na světě, vyhlídková věž Euromast - symbol Rotterdamu. Čeká nás i prohlídka centra - zajímavá a originální moderní architektura. Bude čas i pro návštěvu muzeí, například Scheepvaartmuseum, Muzeum Boijmans Van Beuningen, Kunsthal na Museumpark.

Poslední zastávka bude ve městě Haarlem - historické město na řece Spaame. Město má úžasné historické centrum, které je poseto monumentálními budovami. Pro ty, kterým je název města povědomý, slavná newyorská čtvrť Harlem byla po tomto městě pojmenována holandskými osadníky. Večer odjezd na ubytování.

4. den - V Zaanse Schans a v Amsterdamu:

Po snídani odjezd do skanzenu Zaanse Schans s větrnými mlýny a ukázkou řemesel. Po obědě přejezd do Amsterdamu - pěší prohlídka města s průvodcem – ulice Damrak, náměstí Dam s královským palácem a květinový trh. Odpoledne je nachystaná plavba lodí po místních kanálech (grachty). Návštěva náměstí Museumplein (nápis I Amsterdam) a možná exkurze do pivovaru Heineken. Navečer prohlídka Čtvrti červených luceren s kostelem Oude Kerk. Večer odjezd zpět do ČR.

5. den - Odjezd z ČR:

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem, 2x ubytování v hotelu***, 2x snídaně, služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa - 3 € / os. / noc, vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...