Za chutí sýrů do města Alkmaar za mlýny do Amsterdamu a Zaanse Schans 

Autobus
snídaně
Hotel

Nizozemsko je proslavené nejenom chutnými sýry, všudypřítomnými větrnými mlýny, ale také láskou ke květinám. Vždyť se tady nachází i největší květinový park v Evropě, který stojí za návštěvu. Naopak na tradiční život v historickém Holandsku se vydávají návštěvníci podívat do skanzenu Zaanse Schans. Tady si mohou turisté prohlédnout jak zachovalé staré domy z minulých století, tak ukázku tradičních holandských řemesel (například výrobu sýrů a dřeváků). Ale asi největší pozornost turistů přitahuje Čtvrť červených luceren v Amsterdamu. Avšak nizozemské hlavní město nabízí mnohem více, než je náměstí Dam nebo výše zmíněná čtvrť. Co se třeba projet na lodičce po zdejších grachtech, jak se tu říká místním splavným kanálům?! Uvidíte amsterdamské památky zase z jiného úhlu pohledu.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den - Alkmaar a Amsterdam:

V ranních hodinách příjezd do Amsterdamu. Odtud se vydáme vlakem do Alkmaaru. V tomto holandském městě se každý pátek (ale pouze v měsících duben až září) koná nejpopulárnější akce v Holandsku – proslulý sýrový trh. Určitě se na něj zajděte podívat a ochutnejte místní speciality. Město si projdeme společně s průvodcem. Pro zájemce zbude čas i na návštěvu Muzea sýrů.

V odpoledních hodinách se vlakem vrátíme zpět do Amsterdamu, kde nás čeká první část prohlídky tohoto hlavního města. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3. den - 2. den v Amsterdamu:

Po snídani pojedeme autobusem do skanzenu Zaanse Schans. Tady proběhne prohlídka areálu skanzenu, kde jsou k vidění dřevěné domy ze 17. století spolu s větrnými mlýny. Rovněž se tu nachází prodejna s farmou na výrobu sýrů. Po prohlídce odjedeme do Volendamu – malebného rybářského městečka. Tady bude čas na dvouhodinovou prohlídku.

Následně se přesuneme do Amsterdamu na slíbenou druhou část prohlídky města. Tentokrát nás čeká návštěva historického centra náměstí Dam s Královským palácem. Uvidíme i Národním památník a Muzeem Madame Tussauds. Prohlídneme si chrám Westerkirke, navštívíme květinový trh a Říšské muzeum s parkem, v němž se nachází slavný nápis „I am Amsterdam“. Kdo bude chtít, může se zastavit na kávu či holandské pivečko na náměstí slavného malíře Rembrandta. Cestou navštívíme také bleší trh a projdeme se po židovské čtvrti směrem k budově Waag. Ve večerních hodinách projížďka na lodích po kanálech. V Amsterdamu jim říkají “grachty”. Ve večerních hodinách nevynecháme ani nejslavnější amsterdamskou atrakci a projdeme se Čtvrtí červených luceren. Poté zamíříme zpátky do ČR.

4. den - Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách

Cena obsahuje

doprava autobusem, 1x ubytování v hotelu***, 1x snídaně formou bufetu, služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa - 3 € / os. / noc, vstupy v rámci programu, večeře 23€ (není povinné)
vlak 7€

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...