Adventní čas v Holandsku 

Autobus
snídaně
Hotel

Už od roku 2012 každoročně v období prosince a ledna v Amsterdamu probíhá Slavnost světel (Light Festival). Představuje se tu na tři desítky uměleckých děl od předních světových návrhářů a kreativců. Díla jsou rozmístěna podél dvou hlavních cest a každá z nich má své vlastní téma. První je pěší trasa po okolí Plantage a pro rok 2017 se návštěvníci mohou těšit na téma Iluminace. Vodní cesta nabízí si užít neopakovatelný světelný zážitek od hladiny vody. Téma roku 2017 jsou Vodní barvy. Nejen festival je možné shlédnout v adventním čase v hlavním městě Holandska.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

V odpoledních hodinách odjezd z ČR. 

2. den - Zaanse Schans a Amsterdam

Ráno dorazíme do skanzenu Zaanse Schans, kde uvidíte typické holandské dřevěné domy ze 17. století spolu s plně funkčními větrnými mlýny. Skanzen ale nabízí mnohem více, prozkoumat můžete i farmu na výrobu sýrů a rovnou si je tady zakoupit. Nebo vás láká ukázka výroby proslavených holandských dřeváků?

Až se na všechno dostatečně vynadíváme, přejedeme do Amsterdamu. Vystoupíme u budovy Nemo, odkud spolu s průvodcem zamíříme do města. Projdeme se od budovy vlakového nádraží na hlavní náměstí Dam, kde se nachází Královský palác, Nový kostel a Muzeum voskových figurín Madame Tussauds. 

Tím ale návštěva muzeí zdaleka nekončí. Dále budeme pokračovat až na Muzejní náměstí, kde se nalézá známý nápis „I am Amsterdam“ a vánoční trh. Zájemci o návštěvu muzeí tady budou mít možnost navštívit některé z nich – Rijks Muzeum, Van Goghovo muzeum, Stedelijk muzeum (muzeum moderního umění) nebo Muzeum diamantů. Také je možno absolvovat návštěvu nedalekého pivovaru Heineken spojenou s ochutnávkou. Ve večerních hodinách se uskuteční procházka rozzářeným centrem Amsterdamu. Poté následuje odjezd na ubytování do hotelu.

3. den - Celý den v Amsterdamu

Po snídani se přesuneme do malebného rybářského městečka Volendam na prohlídku jeho historických částí. Po malé procházce následuje přejezd do Amsterdamu. První dne jsme neviděli všechno, co tato metropole turistům nabízí.

Začneme návštěvou historické „Staré strany“ (Oude Zijde), kde se nachází Starý kostel, budova Váhy a známý „Red Light District“ (Čtvrť červených luceren). Vynechat nemůžeme ani známý amsterdamský bleší trh a omrkneme Rembrandtův dům. Po přestávce na oběd bude odpoledne následovat prohlídka Dvora Bekyní (Begijnhof) a návštěva předvánočního Květinového trhu s vánočními dekoracemi. 

Čas adventu je časem odpočinku. Proto jsme pro váš ve večerních hodinách připravili možnost projížďky na lodích po kanálech v rámci Festivalu světel. Tento festival tady probíhá každoročně v období prosince a ledna už od roku 2012. Prezentuje se tu na tři desítky uměleckých děl od předních světových návrhářů a kreativců. Díla jsou rozmístěna podél dvou hlavních cest a každá z nich má své vlastní téma. První je pěší trasa po okolí Plantage a pro rok 2017 se návštěvníci mohou těšit na téma Iluminace. Vodní cesta nabízí si užít neopakovatelný světelný zážitek od hladiny vody. Téma roku 2017 jsou Vodní barvy. Festival tak nabízí přehlídku barev, inovativních a interaktivních děl v zimním období tohoto holandského velkoměsta.

Později večer nás čeká odjezd zpátky domů.

 


 

4. den - Příjezd do ČR

V dopoledních hodinách návrat zpět do ČR. 

Cena obsahuje

1x ubytování v hotelu***, 1x snídaně, služby průvodce, služby průvodce, zákonné pojištění proti úpadku

Cena neobsahuje

vstupy v rámci programu, pobytová taxa - 3 € / os. / noc, plavba lodí po grachtech

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...