Expedice hlavními městy Pobaltí s návštěvou Helsinek 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
8 769 Kč/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
6 999 Kč/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
6 999 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Pobaltská města se pyšní středověkými jádry měst a nádhernou přímořskou krajinou. Zlákají vás procházky úzkými romantickými uličkami s hanzovními domy.

 

Lotyšsko, Estonsko a Litva jsou trojicí tzv. pobaltských států. Svoji nezávislost získaly sice až po roce 1990, ale o to více jsou na ni hrdí. Cestovatelé by Pobaltí rozhodně neměli ponechat bez povšimnutí. Vždyť pobaltská města se často pyšní historickými jádry ze středověku a jsou zapsána na seznamu UNESCO. Ale Pobaltí není jenom Riga, Vilnius nebo Tallin. Z dalších měst stojí za shlédnutí Kaunas, bývalé hlavní město Litvy. Případně Klaipéda. A pokud vás už procházky úzkými uličkami s hanzovními domy omrzely, můžete si to namířit do přírody. Krásné procházky s výhledy jsou například v NP Trakai, jež se proslavil dominantou zdejšího hradu uprostřed jezera.

 

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd v dopoledních/odpoledních hodinách z ČR, noční transfer přes Polsko.

2. den - Litva - Vilnius

Přijedete do Vilniusu, hlavního města Litvy, jehož staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Procházkou se projdete historickým centrem, během které minete několik významných památek. Večer odjezd na nocleh u Vilniusu.

3. den - Hora Křížů a Riga

Po snídani se zastavíte v litevském Šiauliai, kde navštívíte Horu křížů s několika tisíci křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců. Přejedete do Lotyšska a jeho hlavního města - Rigy. Čeká vás prohlídka historického centra, během které uvidíte dům Černohlavců, trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť. Z dalších památek můžete navštívit Říšský dóm, kostel sv. Petra a jeho věž s úchvatným výhledem. Kromě historických památek tu najdete i mnoho pouličních prodavačů jantaru, tržišť, kaváren, ale i vynikajících restaurací. Večer přejezd na hotel u estonského Tallinnu.

4. den - Celodenní výlet do Helsinek

Po snídani lodní přeprava trajektem z přístavu v Tallinu do finských Helsinek. Prohlídka historické části města s průvodcem – prezidentský palác, parlament, Sibeliův památník, olympijský stadion, kde triumfoval Emil Zátopek a fakultativně námořní pevnost Suomenlinna (UNESCO). Volno k individuálním prohlídkám a nákupům. Ve večerních hodinách návrat lodí do Tallinnu a odjezd zpět na hotel.

5. den - Tallin

Po snídani následuje prohlídka malebného historického jádra Tallinnu – Staré město Radniční náměstí, radnice, městské hradby a Horní město – Hradní náměstí, pravoslavná katedrála Alexandra Něvského, hrad Toompea a kostel sv. Mikuláše. Čas na individuální volno. Večer odjezd zpět do ČR.

6. den - Příjezd do ČR

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Poznámka

Vstupy v rámci programu: Výlet lodí na pevnost Suomenlinna 7 €, 7 - 16 let 3,50 € (pro občany EU), Trajekt: Tallin - Helsinki a zpět - 1.099 Kč (nutná rezervace a platba předem v CK).

Cena obsahuje

doprava autobusem
3x ubytování v hotelu**/***
3x snídaně
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa - 3 € / os. / noc (celkem: 9 €)
Trajekt: Tallin - Helsinki - 1.199 Kč / osoba (předem v CK)
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...