7denní expedice Pobaltím s návštěvou Helsinek 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
9 359 Kč/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
6 999 Kč/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
6 999 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Lotyšsko, Estonsko a Litva jsou trojicí tzv. pobaltských států. Svoji nezávislost získaly sice až po roce 1990, ale o to více jsou na ni hrdí. Cestovatelé by Pobaltí rozhodně neměli ponechat bez povšimnutí. Vždyť pobaltská města se často pyšní historickými jádry ze středověku a jsou zapsána na seznamu UNESCO. Ale Pobaltí není jenom Riga, Vilnius nebo Tallin. Z dalších měst stojí za shlédnutí Kaunas, bývalé hlavní město Litvy. Případně Klaipéda. A pokud vás už procházky úzkými uličkami s hanzovními domy omrzely, můžete si to namířit do přírody. Krásné procházky s výhledy jsou například v NP Trakai, jež se proslavil dominantou zdejšího hradu uprostřed jezera.

Termíny a ceny: 

03. 07. - 09. 07. 2018: 6.999 Kč - 14% sleva = 5.999 Kč (cena za osobu při minálním obsazení pokoje 2 osobami)
25. 09. - 01. 10. 2018: 6.999 Kč - 14% sleva = 5.999 Kč (cena za osobu při minálním obsazení pokoje 2 osobami)
22. 10. - 28. 10. 2018: 6.999 Kč - 14% sleva = 5.999 Kč (cena za osobu při minálním obsazení pokoje 2 osobami)

Aktuální informace: Únorové akční ceny jsou pro velký zájem prodlouženy až do 19. 3. 2018. V současné chvíli je na každý termín nahlášený minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu. Na každý termín je omezený počet míst.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR:

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách. Noční přejezd přes Polsko do Litvy.

2. den - Ve Vilniusu:

V ranních hodinách přijedeme do Vilniusu, hlavního města Litvy, jehož staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Čeká nás tu procházka historickým centrem. Večer odjedeme na hotel u Vilniusu.

3. den - V NP Trakai a v Rize:

Po snídani přejedeme do Národního parku Trakai, jehož dominantou je hrad na ostrově uprostřed jezera Galvé. Jedná se o někdejší sídlo litevských velkoknížat. Poté navštívíme Horu křížů. Jak už samotný název napovídá, nachází se tady několik tisíc křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců. Následuje přejezd do Lotyšska a jejího hlavního města Rigy. Tady pojedeme rovnou na ubytování a prohlídku si necháme na další dny.

4. den - V Rize:

Po snídani nás bude čekat procházka historickým centrem Rigy. Uvidíme například dům Černohlavců, trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť. Z dalších památek můžete navštívit Rižský dóm, kostel sv. Petra a jeho věž s úchvatným výhledem. Kromě historických památek ve městě najdete i mnoho pouličních prodavačů jantaru, tržišť, kaváren, ale i vynikajících restaurací.

Následuje přejezd do Estonska se zastávkou na mořském pobřeží v lázeňském městečku Parnu. Večer příjezd do Tallinu na ubytování. 

5. den - V Helsinkách:

Po snídani nás čeká lodní přeprava trajektem z přístavu v Tallinu do finských Helsinek. Tady bude prohlídka historické části města s průvodcem, kdy budeme mít možnost vidět a prozkoumat například prezidentský palác, parlament, Sibeliův památník a olympijský stadion, kde triumfoval Emil Zátopek. Při dostatku času bude fakultativní výlet k námořní pevnosti Suomenlinna (na seznamu UNESCO). Následuje volno k individuálním prohlídkám a nákupům. Ve večerních hodinách návrat lodí do Tallinnu a odjezd zpět na hotel.

6. den - V Tallinu:

Po snídani bude prohlídka malebného historického jádra Tallinnu, kdy postupně objevíme Staré město a jeho Radniční náměstí s městskými hradbami. Poté se přesuneme na Horní město, kde je k vidění například Hradní náměstí, pravoslavná katedrála Alexandra Něvského, hrad Toompea a kostel sv. Mikuláše. Zbude čas i na individuální volno. Večer odjezd zpět do ČR.

7. den - Příjezd do ČR:

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem, 4x ubytování v hotelu**/***, 4x snídaně, služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa - 3 € / os. / noc, vstupy v rámci programu, trajekt do Helsinek - 1.099 Kč / osoba

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...