Poznejte kouzlo Pobaltí s ochutnávkou Stockholmu 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
10 859 Kč
9 230 Kč/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
8 499 Kč
7 224 Kč/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
8 499 Kč
7 224 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Projdete se historickými centry hlavních měst Pobaltí, návštívíte největší lotyšský národní park i jeden z nejrozsáhlejších paláců na světě a poplavíte se trajektem do švédského Stockholmu, kde se projdete po těch nejzajímavějších památkách a uličkou širokou pouhých 90 cm.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den - Lotyšsko - Riga

V ranních hodinách příjezd do Rigy, kde bude prohlídka středověkého historické jádra města s průvodcem. Uvidíte hanzovní domky, největší katedrálu v Pobaltí, válečnické muzeum, centrální tržnice i Památník svobody. Zbude dostatek prostoru pro volný program. V odpoledních hodinách přesun hromadnou dopravou k hotelu.

3. den - Lotyšsko - NP Livonské Švýcarsko

Po snídani vydáte do největšího lotyšského národního parku přezdívaného Livonské Švýcarsko. Zde se zastavíte u dvou hradů Krimulda a Turaida. K hradu Krimulda se dostanete lanovkou z města Sigulda, kde bude také krátká komentovaná prohlídka, a dále se bude pokračovat pěšky k hradu Turaida (cca 2,5 km), kde proběhne prohlídka a následně se vrátíte zpět k autobusu. Poté se přesunete ke Gutmanově jeskyni, která je největší v Lotyšsku a poté se autobusem přesunete zpět do Rigy, kde se nalodíte na trajekt do Stockholmu.

4. den - Švédsko - Stockholm

V ranních hodinách se vylodíte ve Stockholmu, kde vás bude čekat komentovaná prohlídka s průvodcem. Uvidíte nejstarší švédský farní kostel Storkyrkan, největší atrakcí oblasti je Královský palác, který je se svými 600 pokoji jedním z nejrozsáhlejších na světě. Navštívíte nejstarší náměstí Stortorget, na kterém sídlí Nobelovo muzeum a projdete se jednou z prvních městských ulic. Staré město také ukrývá nejužší uličku Mårten Trotzigs Gränd, která je šiřoká pouhých 90 cm.

Z Gamla Stanu přejdete na vedlejší ostrov Riddarholmen, kde budete obdivovat stejnojmenný kostel Riddarholmen, který je stockholmskou ikonou a současně místem posledního odpočinku švédských králů a královen. Cestou také zhlédnete rozsáhlou budovu parlamentu, která leží na malém ostrůvku obklopeném ze všech stran vodou. Pokračovat budete po nábřeží ke královské opeře a parku. Ve večerních hodinách se nalodíte na trajekt a vydáte se zpět do Rigy.

5. den - Litva - Hora křížů, Kaunas

V ranních hodinách se objevíte zpět v Rize. Po cestě se zastavíte u Hory Křížů s několika tisíci křížů symbolizujících utrpení Krista i prostých Litevců. Dále se budete věnovat prohlídce Kaunasu. Po prohlídce přesun na hotel ve Vilniusu.

6. den - Litva - Vilnius

Po snídani se vydáte na prohlídku Vilniusu. S průvodcem uvidíte Gediminasův hrad, Katedrální náměstí, staré město s křivolakými uličkami a židovskou čtvrtí. V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR.

7. den - Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem
2x ubytování v hotelu***
2x snídaně v hotelu
2x noční plavba trajektem – ubytování v kajutách
2x snídaně na trajektu
služby průvodce
zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa – 3 € / os. / noc
vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...