6denní Toskánsko s návštěvou Elby 

Autobus
snídaně
Hotel

Toskánsko patří k jednomu z nejnavštěvovanějších italských regionů. Není to jen pro výbornou lokaci a celou řadu známých měst, jako je například renesanční Florencie nebo Pisa s proslavenou Šikmou věží. Určitě tomu nahrává i ráz zdejší přírody. Ráno se můžete vykoupat ve vlnách Ligurského moře a odpoledne zajet do nedalekých Alp. O výtečné italské kuchyni se snad ani není potřeba rozepisovat. Při putování Toskánskem by se neměly vynechávat i méně známá místa, často turisty překvapí více než proslavené lokality. Vydejte se například do starobylé město Luca nebo na výletní den po Napoleonově Elbě spojené s koupáním.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR:

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách s nočním transferem do Itálie.

2. den - Ve Florencii:

V ranních hodinách přijedeme do Florencie, kde se vydáme na prohlídku města s průvodcem. Během ní bude možnost zhlédnout například katedrálu S. Maria del Fiore s kampanilou, baziliku S. Lorenzo, Piazza della Signoria, klášterní komplex S. Croce nebo most Ponte Vecchio s celou řadou obchůdků. Prostor bude i na vlastní program, který můžete využít k návštěvě některé ze slavných galerií (Uffizi, Accademia, Pitti, Bargello). Nebo si po náročné cestě raději odpočinete v zahradách Boboli? Za výhledy na celé město s řekou Arno stojí vystoupat na vyhlídku Piazzale Michelangelo. Odjezd z Florencie na ubytování je ve večerních hodinách.

3. den - Na Elbě:

Po snídani se vydáme na celodenní výlet na “Napoleonův ostrov” Elba s možností koupání. Společně se projdeme k Napoleonově residenci Villa dei Mulini v hlavním městě Portoferraio. Navštívíme městečka Porto Azzurro a Capoliveri, kde bude možnost nákupu suvenýrů. Večer se vrátíme trajektem na pevninu a pojedeme na naše ubytování.

4. den - Ve městě Luca a Pisa:

Po snídani nás čeká odjezd do starobylého města Luca, které je rodištěm Giacoma Pucciniho. Tady následuje prohlídka, kdy například uvidíme: Torre dell´Orologio, Piazza dell´Anfiteatro a Dóm.

Odpoledne se zchladíme na pláži Rosignano Solvay a večer vyrazíme krátká návštěvu Pisy. Našim centrem zájmu bude náměstí Zázraků (Piazza dei Miracoli) s proslavenou Šikmou věží. Večer bude už jen odjezd na ubytování.

5. den - Ve městě Siena:

Po snídani pojedeme do Sieny na prohlídku památek a zajímavostí. Toto toskánské město je na seznamu UNESCO. Tady zhlédneme náměstí Piazza del Campo, radnici Palazzo Comunale (Pubblico) s věží Torre Mangia, Dóm S. Maria Assunta a další historické budovy.

Následuje osobní volno, které využijte k nákupům a ochutnávce italské lokální kuchyně. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

6. den - Návrat do ČR:

V dopoledních hodinách návrat do ČR.

Cena obsahuje

3x ubytování v hotelu***
3x kontinentální snídaně
Doprava autobusem
Služby průvodce
Poplatek za vjezd do Pisy - 12 € (300,-kč/os.)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa vč. parkovného - 5 € / os. / noc (celkem: 15€), vlak do Florencie - 5 €

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...