5denní Toskánsko a Cinque Terre 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
221,00 €/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
175,00 €/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
175,00 €/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Toskánsko patří k jednomu z nejnavštěvovanějších italských regionů. Není to jen pro výbornou lokaci a celou řadu známých měst, jako je například renesanční Florencie nebo Pisa s proslavenou Šikmou věží. Ale určitě tomu nahrává i ráz zdejší přírody, kdy i můžete odskočit k pobřeží Ligurského moře i do nedalekých Alp. O výtečné italské kuchyni se není potřeba rozepisovat. Při putování Toskánskem by se nemělo zapomínat ani na méně známí místa, než jsou výše zmíněná, a jet se podívat na starobylé město Luca. Nevynechejte ani prohlídku pěti měst Cinque Terre. Tato oblast se pro svoji malebnost dostala až na seznam UNESCO.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR:

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den - Ve městech Siena a San Gimignano:

V ranních hodinách příjezd do města Siena (město patronky Toskánska ). Město je známé jako historické kulturní město s výborně zachovalým středověkým architektonickým dědictvím, proto se taky dostalo na seznam UNESCO. Každoročně se tady konají světově známé koňské dostihy Palia. Tady na vás čeká prohlídka s průvodcem, kdy si projdete historické centrum dómem, baptisteriem a jedním z nejkrásnějších náměstí světa.

V odpoledních hodinách přejezd do San Gimignano (na seznamu UNESCO), jehož hradby a historické rodové věže dokreslují malebný obraz středověkého města. Určitě zbude i dostatek času na ochutnávku Toskánského vína. Ve večerních hodinách příjezd na ubytování.

3. den - Ve městech Luca a Pisa:

Po snídani odjezd do města Luca. Jedná se o elegantní podmanivé město, obklopené hradbami, které ve svém centru nabízí atraktivní kombinaci náměstí, malých kostelů, muzeí, galerií a dlážděných uliček.

Okolo poledne se přesuneme do Pisy (na seznamu UNESCO) na prohlídku slavného náměstí Piazza dei Miracoli (náměstí Zázraků), kde se nalézá i proslavená Šikmá věž. Odpoledne vás čeká pobyt u moře v městečku Viareggio s možností koupání. (Alternativa v programu jarních/podzimních termínech: návštěva města Pistoia.) Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

4. den - V oblasti Cinque Terre:

Po snídani odjezd do městečka La Spezia, které leží na pobřeží Ligurského moře v zátoce Golfo della Spézia. Odtud se vydáme lodí na prohlídku oblasti Cinque Terre (na seznamu UNESCO). Těšit se můžete na skalnaté pobřeží v Janovském zálivu. Tato oblast zahrnuje celkem pět obcí: Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare. Ty se vyznačují terasovitě postavenými domy na skalních útesech. Samozřejmě bude dostatek času i na koupání.

Ve večerních hodinách návrat zpět do La Spezia a odjezd domů do ČR.

5. den - Návrat do ČR:

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem, 2x ubytování v hotelu***, 2x snídaně, poplatky za vjezdy do měst (19€), služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa - 3 € / os. / noc (celkem: 6€), vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...