Poznejte kouzlo památek v romantickém městě Řím na 3 dny se snídaní 

Autobus
snídaně
Hotel

Kdo navštívil Itálii a nebyl v Římě, jako by nežil. Sice se jedná o čtvrté nejlidnatější město Evropy, ale i tak si ho návštěvník v poklidu vychutná dosyta. Nepřeberné množství památek v čele s Koloseem a Fora Romanum, vynikající zdravá kuchyně a procházka kolem líně tekoucí Tibery je jen skromný výčet lákadel, které toto město nabízí. Ti, kdo zatouží po relaxaci v mořských vlnách, mohou zamířit do nedalekého přímořského městečka Ostie.

Termíny a ceny:
22. 08. - 26. 08. 2018: 4.099 Kč (cena za osobu při minimálním obsazení pokoje 2 osobami)
12. 09. - 16. 09. 2018: 4.099 Kč (cena za osobu při minimálním obsazení pokoje 2 osobami)
14. 11. - 18. 11. 2018: 3.599 Kč (cena za osobu při minimálním obsazení pokoje 2 osobami)

 

Upozornění k programu: Listopadový termín je upravený, bez koupání v Ostii. 3. den zájezdu se přesouvá na 4. den a 3. den zájezdu je následující program: Po snídani zamíříme do bývalého antického městečko Tivoli, které nachází 40 km od Říma a v dřívějších dobách bylo oblíbeným letoviskem movitých Římanů, papežů, kardinálů i římské renesanční šlechty, kteří zde stavěli své honosné letní vily. Město vás na první pohled uchvátí nádhernými zahradami, mistrovskými antickými památkami a travertinovými lomy. Díky vynikající poloze si navíc můžete užít překrásný výhled do krajiny v okolí. Tivoli bývalo oslavou bohatství a nemusíte zrovna oplývat představivostí, abyste si mohli představit okázalost tohoto místa. Na pozůstatky minulosti zde narazíte na každém kroku. Velkolepé komplexy s kouzelnými zahradami, vodopády, sirnými prameny a fontánami můžete ve městě obdivovat dodnes. Turisticky nejzajímavější památkou Tivoli je Villa d´Este ze 16. století, kterou obklopují renesanční zahrady s terasami, sochami, mechem obrostlými fontánami a vodotrysky. Nepřijdete ani o návštěvu parku Villa Gregoriana, jejíž komplex zahrnuje i hlubokou rokli se dvěma vodopády a jeskyněmi.
A jako poslední navštívíme nejcennější památku v Itálii – Hadriánovu vily (Villa Adriana). Ve večerních hodinách návrat na ubytování.

 

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

V dopoledních hodinách odjezd z ČR.

2. den - Vatikán

V ranních hodinách příjezd do Vatikánu. V rámci osobního volna budete mít možnost zhlédnout Baziliku sv. Petra a vystoupat do její kupole. Individuálně můžete navštívit Vatikánská muzea včetně Sixtínské kaple. Odpoledne pokračuje prohlídka samotného Říma s průvodcem - kolem Andělského hradu na náměstí Navona až k Pantheonu. Ve večerních hodinách přejezd na ubytování.

3. den - Antický Řím

Po snídani odjezd do centra Říma. V dopoledních hodinách hodinách budete mít dostatek času na prohlídku úchvatného Kolosea a také přilehlá fora - Forum Romanum. V odpoledních hodinách společně navštívíme Circo Maximo, Bocca di Veritas (Ústa Pravdy), Kapitolské náměstí, Benátské náměstí s památníkem Viktora Emanuela II. Individuální program a možnost dát si dobré jídlo budete mít u Fontána di Trevi a u Španělských schodů. Prohlídku zakončíme na Piazza del Popolo. Ve večerních hodinách přejezd na ubytování.

4. den - Ostie a koupání

Po snídani se vydáme do přímořského městečka Ostia, které se nachází jen pár kilometrů jižně od Říma. Zde strávíme celý den u moře. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

5. den - Příjezd do ČR

V odpoledních hodinách návrat zpět do ČR.

Cena obsahuje

Doprava autobusem
2x ubytování v hotelu****, sociální zařízení na pokoji( toaleta, sprcha, umyvadlo)
2x snídaně
Služby průvodce
Informační materiály
Vjezd do Říma - 300 Kč/os.,(12euro/os.)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Pobytová taxa vč.parkování 5 € /os./noc včetně parkování (celkem 10 euro)
Doprava po Římě - 6 € /os.
Vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...