Skvosty jižní Itálie s výstupem na Vesuv a návštěvou Neapole, Capri a Říma 

Autobus
snídaně
Hotel

Sladký život (La Dolce Vita) je světoznámý film, který proslavil především metropoli Řím. Ale Itálie je nádherná celá. Turisté mohou vyrazit do Alp za vysokohorskou turistikou, ale zároveň lenošit na březích moří, které “italskou kozačku” lemují kolem dokola. O památkách a výtečné italské kuchyni se netřeba zmiňovat. Vydejte se na jih Itálie, navštivte Capri, Ischiu nebo Neapol, který proslavil film Vittoria de Sicy, a vystoupejte na sopku Vesuv. Odsud je to jen krůček k popelem zasypaným Pompejím.

Termíny a ceny:

05. 06. - 10. 06. 2018: 5.399 Kč - 20% LAST MINUTE sleva = 4.299 Kč (cena za osobu při minimálním obsazení pokoje 2 osobami)
03. 07. - 08. 07. 2018: 5.899 Kč - 8% sleva = 5.399 Kč (cena za osobu při minimálním obsazení pokoje 2 osobami)
25. 09. - 30. 09. 2018: 5.599 Kč - 9% sleva = 5.099 Kč (cena za osobu při minimálním obsazení pokoje 2 osobami)
13. 11. - 18. 11. 2018: 4.999 Kč (cena za osobu při minimálním obsazení pokoje 2 osobami)

Aktuální informace: V současné chvíli je na každý termín nahlášený minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu. Na každý termín je omezený počet míst.

 

posílám odkaz na předprodej lístků do Kolosea: http://www.colosseum-rome-tickets.com/.

Nejlevnější vstupenka je za 16 € (12 € a přirážka 4 €) - platí pouze na odpoledne, od 14 do 19 h (i s touto vstupenkou se ještě stojí fronta, někdy dost dlouhá).

Vstupenka na konkrétní čas 28 € (včetně 2. patra, bez fronty).

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách, průjezd SRN a Itálie.

2. den - Antický Řím

V ranních hodinách se vydáte po stopách antiky, renesance i baroka – uvidíte náměstí Navona, Pantheon, Fontánu di Trevi. V rámci individuálního programu můžete navštívit i Španělské schody (zde možnost občerstvení a nákupů). Poté spatříte Koloseum, v jehož blízkosti leží Forum Romanum.

Následuje prohlídka ministátu Vatikán. Zde budete mít v rámci osobního volna čas k návštěvě baziliky sv. Petra. Můžete vystoupat na Michelangelovu kopuli, odkud je nádherný výhled do okolí. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

3. den - Vesuv, Pompeje, Herculaneum

Ráno výjezd autobusem na VESUV, pěší výstup ke kráteru sopky do výšky 1270 m s překrásnými výhledy na celý Neapolský záliv, odpoledne prohlídka Pompejí – antického města zasypaného popelem v r. 79 n.l. po výbuchu Vesuvu, prohlídka jedinečného archeologického areálu zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO (např.Venušin, Jupiterův či Apollonův chrám, Stabijské lázně, Velké a Malé divadlo, proslulé fresky v domě s pozlacenými amorky, domě Vettiů, Faunově domě, domě kytaristy nebo tragického básníka, či fresky v budově nevěstince Lupanare), poté odjezd do HERCULANEA – prohlídka antického města, které zaniklo podobným způsobem jako Pompeje, vše je více ve městě zachovalé než ve slavných Pompejích, tudíž i toto město bude pro Vás velkým lákadlem, návrat na ubytování.

4. den - Caserta a Neapol

Po snídani návštěva Královského paláce a zahrad známých jako „italské Versailles“ ve městě Caserta. Následuje prohlídka Neapole: kolem hradu Castel Nuovo, Galerie Umberto, Teatro San Carlo, nejstarší činné operní scény v Evropě, na Piazza del Plebiscito, kde uvidíte královský palác – Palazzo Reale a kostel San Francesco di Paola; pak osobní volno nebo s průvodcem vzhůru do další části historického jádra – náměstí Piazza Gesù, Piazza S. Domenico, Piazza Bellini, Piazza Dante, Dóm S. Gennaro, chrám S. Chiara a mnohé další, spleť typických rušných ulic. Návrat na nocleh.

5. den - Neapol a Capri

Po snídani odjezd do Neapole, možnost rychlého občerstvení nebo nákupu v centru města. Poté se vydáte z místního přístavu na ostrov Capri, jenž je perlou Neapolského zálivu (v případě zájmu osobní volno v Neapoli). Možnost absolvování vyhlídkové okružní plavby okolo ostrova, koupání, prohlídka stejnojmenného hlavního městečka Capri, popř. i klidnějšího Anacapri. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR (odplutí z ostrova kolem 20.00 hod. – možnost užít si večerní atmosféru v přístavu Marina Grande, cca ve 21.30 hod. odjezd z Neapole zpět do ČR).

6. den - Návrat do ČR

Návrat zpět do ČR na jednotlivá nástupní místa v odpoledních / večerních hodinách.

Cena obsahuje

doprava autobusem, 3x ubytování v hotelu**** sociální zařízení na pokoji( toaleta, sprcha, umyvadlo), 3x snídaně, služby průvodce, informační materiály, vjezdy a poplatky v Neapolském zálivu - 300 kč / os. (12 euro/os.), zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Pobytová taxa včetně parkovného - 5 €/os./noc (celkem: 15 €)
Plavba lodí na Capri - 40 €
Výjezd na Vesuv - 10 €/os.
Vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...