Jižní IItálie s návštěvou Říma a Amalfského pobřeží 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
235,00 €/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
189,00 €/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
189,00 €/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Sladký život (La Dolce Vita) je světoznámý film, který proslavil především italskou metropoli Řím a jeho Fontánu di Trevi. Ale Itálie je nádherná celá. Turisté mohou vyrazit do Alp za vysokohorskou turistikou, ale zároveň lenošit na březích moří, které “italskou kozačku” lemují kolem dokola. O památkách a výtečné italské kuchyni (neapolská pizza, boloňské špagety, janovská foccacia) se netřeba ani zmiňovat. Vydejte se objevovat jih Itálie, kde mohou návštěvníci vystoupat k samotnému kráteru sopky Vesuv, pokleknout u zbytků popelem zasypaných Pompejí, obdivovat se velkoměstu Neapol nebo lenošit na Amalfském pobřeží.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR:

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den - V Římě:

V ranních hodinách přijedeme do Říma, kde začneme prohlídkou v ministátu Vatikán. Zde budete mít v rámci osobního volna čas k návštěvě baziliky sv. Petra. Můžete vystoupat i na Michelangelovu kopuli, odkud je nádherný výhled po okolí Tibery.

Poté se vydáme po stopách antiky, renesance i baroka. Díky tomu uvidíme různorodou architektonickou směs stylů. Těšit se můžete na památky, jako je například Pantheon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, náměstí Navona, fontánu di Trevi a Španělské schody. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování poblíž Neapole.

3. den - Výstup na Vesuv a Neapol:

Po snídani přejedeme autobusem k sopce Vesuv. Tady nás čeká pěší výstup ke kráteru sopky do výšky 1270 metrů. Odsud jsou překrásné výhledy na celý Neapolský záliv. Odpoledne následuje prohlídka Pompejí – antického města zasypaného popelem v roce 79 n.l. po výbuchu Vesuvu. Čeká nás prohlídka jedinečného archeologického areálu zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO (například Venušin, Jupiterův či Apollonův chrám, Stabijské lázně, Velké a Malé divadlo, proslulé fresky v domě s pozlacenými amorky, domě Vettiů, Faunově domě, domě kytaristy nebo tragického básníka).

V odpoledních hodinách zamíříme do Neapole, kde proběhne prohlídka města s průvodcem a poté klidné posezení u místní výtečné pizzy a vína. Večer návrat na ubytování.

4. den - Na Amalfském pobřeží:

Po snídani odjezd do blízkosti Sorrenta, kde se vydáme pronajatými autobusy na Amalfské pobřeží. Tady strávíme celý zbytek dne. Určitě navštívíme hlavní město tohoto pobřeží Amalfi. Po prohlídce můžete zbytek dne trávit na krásných slunečných březích Tyrhénského moře.

Až si dostatečně odpočineme, zamíříme ve večerních hodinách zpět do ČR.

5. den - Návrat do ČR:

V odpoledních hodinách návrat zpět do ČR.

Cena obsahuje

2x ubytování v hotelu****, 2x snídaně, doprava autobusem, vjezdy a poplatky v Neapolském zálivu (300 Kč nebo 12€ / osoba), služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

Pobytová taxa včetně parkovného - 5 € /os./noc (celkem: 10€)
Vstupy v rámci programu
Výlet na Amalfské pobřeží (30 - 40 €)

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...