5denní putování po Azurovém pobřeží a Provence 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
5 979 Kč/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
4 799 Kč/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
4 799 Kč/osobu
Autobus
snídaně
Hotel

Místo, kam z Říma přesídlil papež ve 14. století a jehož jméno pochází z latinského slova provincie? Řeč je o první mimoitalské provincii Římanů, o Provence. Tato oblast se nachází na jihovýchodě Francie a rozhodně ho neproslavila pouze levandulová pole. Nachází se tady například záliv St. Tropez, který znáte ze seriálu Četník ze St. Tropez. Leží tu město Cannes, které každoročně pořádá mezinárodní filmový festival. Na pobřeží Francouzské riviéry se rozkládá i malý stát Monako, nebo také Monacké knížectví. Díky své rozloze 2,02 km2 se jedná o druhý nejmenší stát na světě.

Program zájezdu

1. den - Odjezd z ČR:

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách. Cesta pokračuje tranzitem přes Rakousko a Itálii.

2. den - V Monaku a Cannes:

V ranních hodinách příjezd do Monaka, kde následuje prohlídka tohoto městského státu. Těšit se tak můžete na návštěvu Oceánografického muzea, katedrály knížecí rodiny, knížecí palác, zdejší přístav a samozřejmě nevynecháme ani proslulé kasino Monte Carlo. Následuje volný program, který využijte například ke koupání na zdejších plážích.

Po osvěžení pokračujeme v jízdě autobusem a v podvečerních hodinách na chvilku zastavíme v Cannes. Společně se projdeme po promenádě Croisette, kde se nachází i tzv. chodník slávy. Určitě zbude čas se podívat na Festivalový palác. Večer odjezd na hotel.

3. den - U řeky Verdon a v Nice:

Po snídani odjezd do francouzské parfumerie FRAGONARD. Tady budeme mít komentovanou prohlídku. Na konci ní bude možnost si parfémy vyzkoušet a případně je hned koupit za výhodné ceny.

Naše společné putování pokračuje k úchvatnému kaňonu řeky Verdon. Odpoledne bude možnost koupání v jezeře Lav de Sainte-Croix nebo si tady můžete zapůjčit šlapadla a vyjet na jezero. Podle toho, zda bude zrovna období květu levandule, bude nebo nebude zastávka u pole levandulí.

Večer návrat na hotel a možnost večerního fakultativního výletu do Nice. Tady bychom se prošli po Anglické promenádě a náměstí Masséna. Následuje volný program a večeře.

4. den - V Port Grimaud a St. Tropez:

Po snídani odjezd do provensálského městečka Grimaud, kde se nalézají ruiny středověkého hradu s výhledem na celý záliv. Dále přejedeme do pitoreskního městečka Port Grimaud, kterému se také přezdívá jako „Francouzské Benátky“. I tady je možnost se jít vykoupat v rámci individuálního volna. V podvečerních hodinách plavba lodí do přístavního městečka Saint Tropez se slavnou četnickou stanicí, kterou znáte ze seriálu o četnících. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

5. den - Návrat do ČR:

V odpoledních hodinách návrat zpět do ČR.

Cena obsahuje

doprava autobusem, 2x ubytování v hotelu**, 2x snídaně, poplatek za vjezd do Monaka (10 €), služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

pobytová taxa - 3 € / os. / noc, vstupy v rámci programu

Tento zájezd pořádá METAL-FRUT, spol. s r.o. (IČO: 46904280)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...